✅ تفاوت حقیقت با واقعیت چیه؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ تفاوت حقیقت با واقعیت چیه؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 حقیقت ذات و جوهره یک چیزی است اما واقعیت شکل و نمای ظاهری است که به آن چیز داده شده است.

😎👈 یک میز چوبی مشکی را در نظر بگیرید. حقیقت این میز چوبی یک درخت چوبی است از آهن نیست پس حقیقتش از چوب هست ولی وقتی این چون را به یک میز مشکی تبدیل کردید شما واقعیت این چوب را تغییر دادید. هر لحظه واقعیت را میتوان تغییر داد یعنی هر لحظه میز را میتوان به شکل دیگری در آورد ولی حقیقت این میز هرگز تغییر نمی کند یعنی میز چوبی را میشه به اشکال متفاوت در آورد ولی چوب بودن میز را نمیشود تغییر داد.

😎👈 پس دو نکته میشه از حقیقت و واقعیت فهمید:

1️⃣ حقیقت تا ابد و الدهر ثابت و غیر قابل تغییره.

2️⃣ واقعیت هر لحظه ممکنه تغییر کند.

 

😎👈 در مورد انسان، حقیقت ما همان روح الهی ماست و واقعیت همین جسمی که داریم هست. حقیقت ما (روح الهی ما) همیشه ثابت و تغییر نمیکنه اما واقعیت ما (جسم) می تواند تغییر کند.

😎👈 یعنی چی؟
💈مثلاً رنگ پوست انسانها میتوانند متفاوت باشه (سفید پوست بودن و یا رنگین پوست باشند) انسانها می توانند تمام اندام های یک انسان را داشته باشند یا بخشی از اندام ها را تا آخر عمر با خود داشته باشند. رنگ چشم انسان ها با هم متفاوت است و غیره که اینها نشان می دهد واقعیت زندگی انسان ها با هم متفاوت است.
اما در تمام رنگ پوست ها، رنگ چشم ها، اندام کامل و ناقص همگی یک چیز ثابت غیر قابل تغییر به نام روح دارند که این بخش حقیقت غیرقابل تغییر و تبدیل است چون آن را از خدا گرفته اند و خود خداوند نیز حقیقتی است که تبدیل و تغییر نمی پذیرد.

💈مثال دیگر:
👈 مقایسه بین خدا و جهان هستی، خداوند حقیقت است و جهان هستی واقعیت است.

⁉️ چرا؟
😎👈 چون خداوند از اول همان شکل عزلی را داشته و تا ابد همان خداوند مهربان، بخشنده، کمک کننده، و …. بوده، هست و خواهد بود. اما جهان مرتب داره تغییر میکنه و واقعیت آن در حال تغییر است مثلاً یک زمانی زمین به این شکل نبود همش آب بود، بعد خشکی بوجود آمد بعد قاره ها از هم جدا یا پیوسته شدند، کشورها و قومیت ها بوجود و یا از بین رفتند و دستخوش تغییر شدند. در کل زمین واقعیتی است که مدام در حال تغییر هست و رخدادهای متعددی در آن به وقوع می پیوندد.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *