استاد رویا فروش و دکتر قصه گو | اساتید موفقیت یا اساتید کلاهبردار؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

این روزها نوبت محمد بصیری است؛ گاهی با عنوان استاد از او یاد می‌کنند و گاهی هم با لقب دکتر نام برده می‌شود.
البته عباس منش هم کمرنگ نشده و بتازگی مشغول تولید نسخه های جدیدی از دوره های روانشناسی ثروت خودش است.

امیر شریفی، دکتر کاویانی، ماهان تیموری، رنه سینانی، عرشیانفر و سایر اساتید و دکترها هم مشغول به فعالیت هستند و به مدد پدید آمدن امکانات جدیدی مثل اینستاگرام افراد جدیدی مثل احمد کلاته هم به جمع پکیج فروش ها و رویا فروش ها اضافه شده اند.

بخشی از اینها محور فعالیتشان قانون جذب است و عده ای هم تجارت و موفقیت و ثروت؛ ولی در نهایت هیچکدام موفقیتی ناشی از ایجاد و رشد یک کسب و کار واقعی ندارند، اگر هم فعلا در جایی سرمایه گذاری کرده‌اند بر پایه درآمد همین فعالیت فروش پکیج و آموزش است.

غیر از “رویا فروش ها” افراد دیگری هم که آنها را می‌توان در گروه “قصه گوها” دسته بندی کرد مخاطبین و هواداران و پیروانی برای خود جمع کرده‌اند.

هنر اینها قصه گویی است، افرادی مثل دکتر شیری و سهیل رضائی که مدرک روانشناسی دارند ولی هیچکدام مطب ندارند، در عوض هر کدام یک کسب و کار و بنوعی شرکت و موسسه بر پایه قصه گویی و برپایی سمینار و آموزش های غیر حضوری و فروش پکیج راه اندازی کرده و بصورت حرفه ای در این بخش فعال هستند.

اغلب مخاطبین این گروه خانم ها هستند، و افرادی که در تنهایی، شکست و شکست عشقی و گم کردن راه زندگی گرفتار شده اند و نیاز به شنیدن قصه هایی جذاب و آرام بخش دارند، و الحق که اینها قصه گوها و سخن پردازانی کاملا حرفه ای هستند.

اصول کاری رویا فروش ها و قصه گو ها

اصول کار هر دو گروه “رویا فروش ها” و “قصه گوها” البته تا حدی شبیه به هم است و هر دو را افرادی دارای خصوصیات خاص دارای مهارت بالای فروشندگی، قصه گویی، سخن پردازی و سخن آرایی، متخصص نمایی و مقداری اغواگری کلامی و حتی هیپنوتیزم تشکیل می‌دهند.

ـ روش کار ثابت است و یک روند تعریف شده دارد که با مطالعه کتاب عرضه ( فرمول سری یک میلیونر اینترنتی برای فروش تقریبا همه‌چیز ) نوشته جف واکر می‌توانید بصورت کامل با آن آشنا شوید.

عرضه یک اسلایس رایگان از پیتزای گران قیمت، ارائه آموزش های ناقص رایگان برای نشان دادن آنکه متخصص هستند، ایجاد یک روند برای تشنه کردن مخاطب و ایجاد حس نیاز، ارائه مثالهایی از اینکه دیگران از آموزش های آنها به چه موفقیت های بزرگی رسیده اند، روایت داستان زندگی شخصی و اینکه خودشان چقدر بدبخت و فقیر بوده‌اند و توانسته‌اند زندگیشان را دگرگون کنند و از کجا به کجا رسیده‌اند، نمایش ثروت و تجملات و امکاناتی که الان در اختیار دارند، انتشار نظرات تاییدی کاربران و … از جمله روند مشترک تمام رویا فروش ها و قصه گو ها است.

در این بین شاید خطر قصه گوها کمتر از رویا فروش ها باشد، چرا که قصه گوها بیشتر در بازار آرام بخشی و رفع تنهایی فعال هستند ولی رویا فروش ها نوید موفقیت و ثروت سریع و فراوان را به قربانیان خود می‌دهند و حجم زیادی از امید و انگیزه شدید را در آنها ایجاد می‌کنند و پس از اینکه مخاطبین و خریداران رویا از خواب و خلسه و نشئه‌گی بیرون می‌آیند و با خماری و واقعیات روبرو می‌شوند و می‌بینند نه تنها تغییری حاصل نشده بلکه مبالغ کلانی هم برای خرید پکیج ها و آموزش های بی‌فایده هزینه کرده اند ممکن است به افسردگی شدید و عواقب آن مبتلا شوند.

برخورد قانونی با کلاهبرداران اینترنتی

متاسفانه برخورد قانونی با رویا فروش ها و قصه گوها در قوانین کیفری فعلی به سختی ممکن است چرا که اگر بخواهیم آنها در ردیف کلاهبرداری قرار دهیم اثبات آن دشوار است ( البته غیر ممکن نیست ) خصوصا اینکه بندرت اشخاص مبادرت به شکایت می‌کنند ( البته هدف بنده هم تشویق به شکایت نیست ).

نهایتا تا وقتی افراد به جای روش های سالم و صحیح زندگی و کسب و کار به دنبال میان بر ها و مسکن های غیر ارگانیک و رویای موفقیت و ثروت سریع باشند این “رویا فروش ها” و “قصه گوها” هستند که با پول افراد ساده لوح در حال رسیدن به ثروت سریع و زندگی در آمریکا و تحصیل در دانشگاه لندن و زندگی لاکچری و … هستند.

در سایت Quora سوال شده بود، یک ترفند غیر اخلاقی زندگی [ برای ثروتمند شدن ] چیست؟

فردی در جواب به موضوع جالبی اشاره کرده که اتفاقا در روزگار حاضر،به عینه همه ما آن را می بینیم و شاهد هستیم؛ این فرد می گوید این ترفند اتفاقا ترفندی ساده برای پولدار شدن سریع است، ولی چطور؟

مگر ممکن است سریع پولدار شد؟ جواب، بله، الان می شود، اما چرا الان؟

بخاطر همه گیر شدن فضای مجازی…. خب این چه ربطی دارد؟ خیلی ربط دارد.

در جنگل شیر می تواند پنجه در پنجه گاومیش اندازد اما تا بتواند او را شکار کند تباه می شود، تازه اگر خوش شانس باشد و چند شاخ به پهلوهایش نخورد.
اما همین شیر می تواند بدون رویارویی با گاومیش به سراغ شکارهای ضعیف اما بیشتر برود و بدون دردسر شکمش را سیر کند.

ترفند امروزه که برخی انجام می دهند و اتفاقا به ثروت هم می رسند همین است، شکار ضعیف ها، شکار درمانده ها، شکار نا امیدها… اما چطور؟

عجله نکنید،خواهید فهمید…

این ترفند در واقع در این روزها مادر همه ترفندهاست!

مواد اولیه :

یک اکانت اینستاگرام، راه اندازی یک وبسایت، اجاره یک ماشین گرانقیمت برای چند ساعت و همینطور خرید لباس های گرانقیمت و ساعت و …

سپس کافی است راز پولدار شدن تان را در قالب چند سی دی [ این روزها دوره دانلودی ] که می تواند کپی برداری باشد از کوین ترودو، آنتونی رابینز، برایان تریسی، قانون جذب و … بفروش برسانید.

سپس شما ثروتمند هستید!
می گویید نه کافی است نگاهی به دور و برتان بیندازید و کوهی از تبلیغات اینچنینی را ببینید.

بله شما به ثروت رسیده اید، ولی ثروتمند دروغین، با فروش امید دروغین … و چرخه ادامه می یابد …

اما آیا این شما را به خوشبختی خواهد رساند؟
آیا می توانید سرتان را برگردانید و به گذشته تان لبخند بزنید؟

منبع: ویرگول

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

68 دیدگاه دربارهٔ «استاد رویا فروش و دکتر قصه گو | اساتید موفقیت یا اساتید کلاهبردار؟»

 1. سلام، همه از کوین ترودو کپی کردن درسته..

  ولی اونایی هم که میگن ما ازش نتیجه گرفتیم بذار یه چیز بشون بگم

  اینا یه اطلاعاتی هستن که واقعاً کار میکنن.. چه بصیری بگه چه من… اونا واقعا کار میکنن… پس همشون همون چیزی که ترودو گفته رو میگن

  50
  17
 2. سلام و عرض ارادت خواهش میکنم دوره پولسازی سال ۱۴۰۰ بصیری رو بزارید چون واقعا نتیحه داده ب من.با اینکه سنم خیلی کمه

  21
  28
    1. دوستانی که میگن اینا شیاد نیستن بگن غیر از فروش حرفای کپی و تکراری، خودشون از عمل به حرفاشون چه نتیجه ای گرفتن؟ چه معنویتی؟ چه حال خوبی؟ چه خانواده و رابطه سالمی؟ چه کسب و کار شریفی؟
     بگید تا منم سر تعظیم فرود بیارم در برابر این اساااااتید
     کنترول ذهن، مثبت اندیشی،خودشناسی.رشد شخصی .. عالین و شایسته ی هر انسان و خودبخود کرامت و لذت پایدارن ثروت همینه

     8
     3
     1. من به همه اینها رسیدم
      داشتم طلاق میگرفتم الان همسرم مثل پروانه شده
      درامدم از ماهی ۳ به نزدیک ۱۵ رسیده با روزی ۵الی ۶ روز کار کردن
      معنویت هم حد نداره ،خدا توی تمام زندگیم هست ،اعتقادی دینیم چندین و چندبرابر شده ،خدارو جوری شناختم که توی اینهمه سال نشناخته بودمش
      ارامشی اومده توی زندگیم که حد نداره ،من حتی یک ثانیه حاضرنیستم به قبل برگردم
      میدونید حتی همه حرفهاشون دروغ باشه من این دروغها رو دوست دارم چون به ارامش رسیدم
      قبلا کل روز در حال شکوه و گلایه بودم ،ناراحت از دنیا و کشور و اطرافیان و خونواده ،ولی الان دنیام عوض شده و همین ارامشی که دارم به دنیا می ارزه

      34
      7
     2. شهریار گوهری انارکی

      خیلی جالبه من از ذکر نام خودداری میکنم من مخترع یک فیلتر تنفسی ضد پاندمی ویروسهای جدید تنفسی هستم اختراعم علاوه بر ایران در سازمان جهانی وایپو به ثبت رسیده است این فیلتر تنفسی ضد ویروس از نظر مقابله با پاندمی کاملا مورد تایید قرار گرفت و حتی میتوان از آن برای جلوگیری از سرما خوردگی آنفلوآنزا و کووید بطور موثر استفاده نمود وقتی به آقای دکتر …. که ادعا میکند دارای چند شرکت است و ماهیانه سیصد میلیارد در آمد دارم پیشنهاد دادم که محصول را تولید کنند دستیارشان فرمودند آقای دکتر اصلا توی این وادی ها ورود نمی‌کنند و اینجا بود که متوجه شدم در این پکیج هایشان به مردم رویا میفروشند

      1
      1
 3. قانون جذب و قانون ارتعاش قانون تکامل و و و همشون هست چه بصیری بگه چه کوین ترودو چه عباسمنش چه رنه سینانی بقول دوستمون چه من بگم
  مهم اینه عمل بشه

  37
  13
 4. سلام و عرض ادب
  درسته که افرادی از سادگی و جهالت مردم استفاده میکنن و هر حرفی رو در قالب انگیزشی ارائه میدن و افراد هم چون در اون برهه زمانی حالشون خوبه راضی اند
  ولی مقداری واقع بین باشیم: تعریف دیدگاه های درست توسط هر فردی ایراد نیست(حداقل نیمی از این نوشته رو تایید نمیکنم، چرا که نظر شخصی خودتون رو در تخریب افرادی که نمپسندید اینچین اعلام میکنید. عده ای برازنده توصیفات شمان و عده ای قطعا کامل تر از شما)

  گرفتاری زمانی ایجاد میشه که افراد شرکت کننده در این دوره ها به جای یاد گرفتن دیدگاه صرفا “حرفی” رو میشنوند و در انتظار اعجاز مینشینند که قاعدتا جز اتلاف وقت چیزی براشون نداره

  نهایتا توصیه نمیکنم که در این قبیل دوره ها شرکت کنید یا نه.
  ولی با رسیدن به این دیدگاه که تنها فرد تعیین کننده زندگی من خودم هستم و در این جریان ممکنه به یاری فرد، کتاب یا سخنی نیاز داشته باشم و از روی بینایی انتخاب میکنم، بنظرم شرکت در دوره ها مانعی نیست
  هر فرد خود انتخاب کننده مسیر زندگی است
  آگاه باشیم
  در پناه حق

  73
  13
  1. چقدر شما منطقی فرمودید بله درسته که بعضی این برنامه ها را وسیله ای برای سواستفاده وثروت اندوزی خود قرار داده اند ، اما بشما بگویم که یک سی دی از یکی از سخنرانان انگیزشی مدرک تحصیلی دیپلم مرا در ۶۲ سالگی به دکترا تبدیل کرد در۷۲ سالگی و یکدنیا افتخار و خوشبختی و درآمد برای من ایجاد نمود

 5. تا جایی که من یادم میاد، و توی دوره‌های اموزشی شرکت کردم هیچکدام از اساتید درمورد سریع پولدارشدن صحبت نکردن بلکه درمورد تلاش زیاد و یکسری تکنیک‌ها صحبت کردن، شما حتی اطلاعات صحیحی نداری و هدف اصلیت هم حمله به یکسری انسانه که هیچ سندی برای ثابت کردنش نداری، کاری به قانون ایران و… ندارم ولی اعتقاد دارم اگه انسانی داره به کسی آسیب میرسونه صدرصد خدا میبینه و کارما به درستی عمل میکنه (اگه اعتقاد به خدا داشته باشی) شمایی که میگی قانون جذب وجود نداره لطفا اطلاعاتتون رو درمورد فرکانس‌ها ارتقاء بدید و بعد حرف از چیزی که متخصص نیستید بدین، واقعا اگه میخواین تایید کنید که قانون جذبی وجود نداره با یه متخصص صحبت کنید و بعد درمورد قانون جذب اطلاعات بدین.
  مشکل اینجاست که هر کسی برای خودش تحلیل‌گر شده و بدون هیچ اطلاعات و تخصصی نظر میده، و بسیاری از مردم هم باور میکنن.

  71
  23
  1. درود بر تو خدا پدر و مادرت رو بیامرزه که حرف حق رو میزنی منم تو دوره استاد شریفی شرکت کردم و نتیجه هم گرفتم درباره اینکه یه شبه به پول فراوانی برسید به هیچ عنوان صحبت نکرده و نه تنها صحبت نکرده بلکه نهی کرده که اگر چنین فکری به ذهنتون رسید اشتباه هست و ورشکست میشد و باید تمام مدار های ارتعاشی رو دونه به دونه طی کنید ازتهیه کننده مطالب این سایت تقاضا دارم که با دید وسیع تر و اطلاعات بیشتر و با در نظر گرفتن تمامی عوامل و جوانب قضاوت کنند و تهمت بی جا نزنند به هر کسی را نزنند با تشکر

   44
   13
 6. من دوره های زیادی تهیه کردم وهیچکدچم نمیگن ت ی رختخوابت دراز بکش وبروتورویا پول خودش میاد همه میگن 5صبح بیدا شو تلاش کن نخواب حداقل دوسه سال کل انرژیت روبزارروی کاروباتمرکز برجلو کلاته آموزش فروش میده عرشیانفرمیگه ناامیدنباش واجازه نده ذهن وضمیرناخوداآگاهت توروکنترل کنه ودست ازتلاش برندار عباسمنش میگه به صدای قلبت گوش بده امیرشریفی میگه نترس تاخدانخوادبرگی نمیوفته و….. خب به نظرم همش درسته حالا مبخواد راست باشه یادروغ مهم اینه تکنیک روراه نشون میدن مثلا یه دکتر قلب امکان نداره خ دش ناراحتی قلبی بگیره یاروانشناس خودش مشکل نداره یه
  دکتر پوست نباید جوش بزنه ولی نمیان بگن که

  34
  8
 7. چرا از احمد محمدی به عنوان یک استاد قصه گوی کلاه بردار چیزی نگذاشتین کسی که هنوز هیچ قدمی برنداشته و فقط با ایشون مداکره برای مشاوره و همکاری شده و از زمان اینکه ایشون موافقت همکاری دادن ادعای ماهیانه ۸ میلبون میکنن که باهاشون حرف زدیم و کارمند کلاهبردار ایشون که میگه من تماس شمارو به دکتر وصل کردم یعنی بابد ی مبلغی هم به من داد از اون جالتر این که قرار شد سایتی طراحی بشه برای شرکت که ما طراح پیدا کنیم و لز طرف اون مشاور اقدام به مشاوره و نطارت بشه و وقتی بر سر قرارداد رسبدیم متوجه شدیم که مبلع بیست میلیون طراحی سایت میخواد بگیره پس از بررسی ها متوجه شدیم که با تبانی که صورت گرفته با طراح همچین مبلع سنگینی میخوان بگیرن که وقتی هم طراح پیدا میشد میگفتن نمونه کارشو بفرستین ببینیم وقتی ما تایید دادیم کار انجام بدین که بوسیله چنین چیزی زدوبند شروع میکردن اگه طرف شیر پاک خورده بود که قبول نمیکر د ولی اگه مثل خودشون بود حروم زاده و بی شرف قبول میکرد که بنده با چندین طراح صحبت میکردم و پای قرارداد که میرسید کنسل میشد اونم لطف خدای متعال بود که بیننده و شنونده هست خدا لعنت کنه به کسی که بدنبال چنین پولی هست در این اوضاع اقتصادی که انقدر فشار روی مردم هست و این افراد اسم خودشون گداشتن مشاور و برنامه ریز اینا برنامه ریز جیب خودشون هستن و بس نه دلشون سوخته و نه انقدر با شرف هستن که نون حلال بدن به زن و بچشون بخوره

 8. سلام
  قانون جذب میگه شما احساس را جذب میکنید. احساس خوب داشته باشید تا چیزهای خوب بیشتری وارد زندگی تان بشود. مولانا عارف بزرگ که هیچ دانشمندی ذره ای از خرد و آگاهی ایشان را نخواهد داشت فرمود: خوش باش هر که راز داند، داند که خوشی خوشی کشاند.

  وجه مشترک تمام کسانی که قانون جذب را میکوبند و مدرسان آن را پکیج فروش و شیاد میداننداینکه:
  هیچ وقت احساسات ( بنای اصلی قانون جذب) را زیر سوال نمیبرند! چرا ؟ چون نمیتوانند بگویند که احساسات و داشتن احساس خوب در زندگی بی اهمیت و بی اثر است. (هر بچه ایی با شنیدن این موضوع به نا آگاهی این افراد پی میبرد)
  در حالت اول: این منتقدان که گاهی هم از کانال علم وارد میشوند (هیچ علم و تحقیقی نتوانسته ثابت کند که احساسات در زندگی ما بی تاثیرند) به طور کاملا شیادانه ای فقط بخشی از قانون جذب را زیر سوال میبرند. فقط بخشی را! کافیست 2 ساعت وقت بگذارید ویک کتاب (خانم استر هیکس) درباره قانون جذب بخوانید تا متوجه حرف من شوید.
  و در حالت دوم این منتقدان فرد آموزش دهنده را زیر سوال میبرند! عباس منش/ امیر شریفی و…
  کانال نتایج همین آقای امیر شریفی را گوش کنید تا ببینید مردم چگونه از قانون جذب به نتایج خیلی خوبی رسیده اند.(در این باره چه توجیهی دارید؟)
  بهتره به جای حسادت و انتقاد که جز احساس بد چیز دیگری نصیب انسان نمیکند، وقتمان را به کار خودمان بگذاریم و سعی کنیم برای بهبود احساست مردم قدمی برداریم. نه اینکه مردم را نا امید تر کنیم.

  31
  14
  1. ممنون از مقاله عالیتون. حقیقتش من خیلی وقت بود که به این نتیجه رسیدم ولی حداقل من جایی همچین مطلبی ندیده بودم. هیچکس منکر تلاش امید و انگیزه و موفقیت نیست ولی سو استفاده از امید انسانهای تازه امیدوار سو استفاده ای غیر انسانی است. متاسفانه کسانی که مورد سواستفاده قرار میگیرند خودشون بزرگترین حامی سواستفاده کننده ها هستن و گواه این مطلب لایک ها و نظرات پایین همین مطلبه. بزرگترین گنج حال حاضر سواستفاده از کسانی هست که دنبال گنج هستن. ببینید هرکدوم چه هزینه هایی برای خرید سی دی و غیره میکنند

  2. تا ابلهان هستن کلاهبردار هم هست
   یک زمانی میگفتن همه کتاب های روانشناسی ۱ر از نظر از چگونه نوشتن و اینکه طرف از تجربیات باشه ت تخیلی میگفتن خوبه الان میگن نه محتوای زرد دروغین زیاد داره به زبان ساده دارند میگند گول نخورید این ها قصه فروش هستن با خواندن یک کتاب دارند درس می‌دهند استاد واقعی تو حوزه ناخودآگاه خود شناسی هست ولی تعدادشون خیلی کمه حرفاشون فرق داره قصه گویی انگیزشی نیست رضایت ۱۰۰ درصدی نیست اصلا برای پولسازی نیست برای رسیدن به اون قدرتی که به هدفت برسی
   حالا ما به شما میگیم ماست سفیده میگی نه چون فلانی که حتی نمیدونی هویتش کیه آیا آدم درستیه آیا اطلاعات درستی داره گفته سیاهه پس سیاهه

 9. زمانی خواسته افراد محقق می‌شود که با شخصیت، ارزش‌ها، علائق، توانایی‌های جسمی، هوش، شرایط فرهنگی و اجتماعی، شرایط خانودگی و خیلی مسائل دیگر تطبیق داده شود و زمانی افراد موفق می شوند که تمام ویژگی‌های فردی را در خود کشف کنند و به دنبال شرایط شغلی مناسب باشند اما در کلاس‌های انگیزشی می‌گویند به دلیل اینکه به خواسته خود فکر نکردی، محقق نشده است و اگر در کلاس‌ها با ما همراه شوید، موفق خواهید شد.کلاس‌های انگیزشی روانشناسی غیرعلمی است و با رویکردهایی که حتی اسم آن مفهوم ندارد ، ذهن مردم را مدیریت می‌کنند.
  اگر با فکر و تجسم کردن، خواسته افراد محقق می‌شد بی شک در دانشگاه‌های معتبر این علم را تدریس می‌کردند اما مردم تمایل به گول خوردن دارند. مدرسان کلاس‌های انگیزشی زیبا و حرفه‌ای مردم را متقاعد می‌کنند. گرچه برگزاری این کلاس‌ها غیر قانونی نیست اما نظارتی نیز بر روی محتوای ارائه شده در این کلاس ها وجود ندارد، در برخی مواقع یک نفر تنها در مرحله نخست متوجه فریبکاری این کلاس‌ها می‌شود اما برخی پس از مدت‌ها به این کلک پی می‌برند.
  تعداد موافقان برای برگزاری کلاس‌های انگیزشی از تعداد مخالفان بیشتر است؛ در نهایت اینکه شرکت کنندگان در کلاس‌های انگیزشی باید سطح انتظار خود را در حد تغییر احساس خوب از این کلاس ها پایین بیاورند تا بی نتیجه بودن این سمینارها برایشان دردناک نباشد.

  روانشناس: برگزاری دوره‌های آموزش انگیزشی برای موفقیت شغلی و درآمدهای بالا، کلاهبرداری در پوشش قانون است که امروزه افراد زیادی در جامعه هزینه های هنگفتی برای آن می پردازند و دستاوردی ندارند

  10
  7
  1. بنده لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه فردوسی با معدل ۱۹.۵ دارم. این گفتم که بدونید درسم خوب یاد گرفتم. دوره رنه سینانی رو هم تهیه کردم و تماما علم روانشناسی هست البته به زبانی بسیار ساده و قابل فهم. ۳۰ جلسه اتاق درمان رفتم اما نتیجه‌ای که از دوره گرفتم بسیار ببشتر از دوران تحصیلم و اتاق درمان بود. اولین گام اینه که آموزش اصولی و صحیح دریافت کنی و گام دوم عمل و اجرای اون آموزش هست.
   ابن دوره هم پایه علمی و هم پایه دینی رو بیان کرده و فوق‌العاده است 👌 اصلا هم نمیگه بشین فکر کن تا جذب کنی اتفاقا این مسیله رو زیر سوال میبره. کاملا پشتوانه داره. البته انگیزش های پوچ و توخالی هم که موقت فقط حالت خوب میکنه در کشور ما کم نیستن، باید بتونیم بینشون تفکیک قایل بشیم و درست انتخاب کنیم.

   19
   12
 10. کاملا موافقم. ملت میخان تن به کار ندن تو دام یه عده فرصت طلب میفتن که مدار ثروت رو با سواستفاده از اونا به سمت خودشون گرفتن.تاریخ انقضای حرفای انگیزشی که به سررسید بخودت میای میبینی هیچی دستتو نگرفته جز وقت و پول هدر رفته.

  6
  8
 11. سلام
  واقعا متاسفم برای این مطلب تون
  چطور انقدر راحت آدما رو قضاوت می کنید ، واقعا که شرم آوره. این که مردم آگاه بشن و بتونن بهتر زندگی کنن و به این درک برسن که همه چیز از خودشون شروع میشه برای یه سری ها مثل سایت شما زجر آوره. همون طور که صدا و سیما هم به این موضوع عدم آگاهی به طور کامل تمایل نشان داده و مردم غرق در جهل کرده.
  استاد شریفی تو دوره اش هیچ وقت نگفته یه شب پولدار شو یا بشین خونه پول از آسمون میاد ، گفت کار فیزیکی هم باید انجام بشه ولی با احساس خوب. نباید از کسی گله و شکایت داشته باشیم چیزی که تو جامعه ما زیاده و یه سری ها پر از رنجش و کینه هستن. استاد میگن با وجود اینا هیچ اتفاق مثبتی نمیافته و باید خودت از هرگونه کینه و حب و بغضی پاک کنی تا بتونی بهتر زندگی کنی. مطلب خیلی زیاده و فرصت بیان کم. فقط خواهشاً با چهارتا اراجیف کاری نکنید اونایی که میخوان بهتر زندگی کنن ، دلسرد کنید.

  26
  7
 12. دوستان عزیز چرا انقدر جبهه گرفتید نسبت به ارسال این مطلب
  منبع این متن ویرگول هست که میتونید با کلیک کردن روی اسمش وارد صفحه اون بشید و نظراتتون رو اونجا کپی کنید
  ادمین در واقع شرایطی رو فراهم کردند که در مورد این مبحث تبادل نظر بشه
  ایشون رو نباید مخاطب قرار داد

 13. برای من که تقریبا تمام دوره های این اساتید رو تهیه و شرکت کردم، اینطور بوده که هرکسی باید تجربه خودش رو داشته باشه ، خیلی روی شناخت خودش اول کار کنه و بعد بازم روی شناخت خودش تمرکز کنه
  بیشتر این اساتید بیراه نمیگن ممکنه کپی برداری کنن ولی ساده و روان بیان کردن همون آموزه ها برای عده ای از اکثریتی که درک بالایی ندارن یک هنره به نظره من
  این خودش باعث رشد سریع تر خرد جمعی میشه این اصلا بد نیس
  نمیدونم چرا حس کردم این مقاله یک طرفه و سطحی قضاوت کرده ……
  البته تمام مباحث ای اساتید جذب به یک موضوع اشاره میکنه
  فقط شیوه گفتنش فرق داره
  هرآدمی نسبت به برداشت خودش
  ممکنه با مباحث یکی از این اساتید احساس راحتی بکنه.
  تعداد کسانی که نتیجه و دستاورد خلق کردن از این دوره ها کم نیس
  بهتره که کمی غرض ورزی رو کنار بگذاریم
  اگر کسی واقعا صلاحیت نداشته باشه و به قول شما کلاهبردار باشه ناخودآگاه کنار زده میشه

  5
  1
 14. من بیشتر از 14 ساله که دارم درموردش مطالعه میکنم //خبر خوب اینه که کار میکنه// اما خبر بد اینه که نه اینطور که این اساتید میگن // من فرمول خودم رو پیدا کردم که مثل ساعت و به طرز جادویی کار میکنه (در ضمن من پکیج فروش نیستم)

 15. سلام در مورد بقیه اشون نمی‌دونم اما امیرشریفی
  که من سال نود و شش دوره اشو شرکت کردم و با همون دوره هنوزم که هنوزه دارم زندگی امو پیش میبرم…یادم نمیاد گفته باشه بشینید یک جا و جذب کنید یا بگه یک شبه میشه پولدار شد…
  در واقع بهتره دیدگاهمونو نسبت به قانون جذب بهتر کنیم
  کسی رو قبول ندارید لازم نیست بهش توهین کنید
  امیرشریفی اگ بد بود بعد این چند سال دیگه کسی دوره هاشو تهیه نمیکرد..

  5
  2
 16. دوستانی که میگن اینا شیاد نیستن بگن غیر از فروش حرفای کپی و تکراری، خودشون از عمل به حرفاشون چه نتیجه ای گرفتن؟ چه معنویتی؟ چه حال خوبی؟ چه خانواده و رابطه سالمی؟ چه کسب و کار شریفی؟
  بگید تا منم سر تعظیم فرود بیارم در برابر این اساااااتید
  کنترول ذهن، مثبت اندیشی،خودشناسی.رشد شخصی .. عالین و شایسته ی هر انسان و خودبخود کرامت و لذت پایدارن ثروت همینه

  7
  1
 17. کتابها و سمینارهای استادای بزرگ مثل جیم ران و کوین ترودو رو بخونید و دیگران….استادای جذب جدید غیر ایرانی از معنویت و سلامتی و رشد شخصی میگن
  اینجاست که همه گرفتاری مالی دارن
  اگه مراقبه های فراوانی دیپاک چوپرا رو انجام بدید، معجزه میبینید رایگان هم هستن
  این اقایون هم وطن آرزو فروشن از حرف هرکسی خواستید استفاده کنید البته رایگان

  1
  1
 18. آگاهانه بخرید

  محتواهای دوره ها خوبه اما در ایران تا جایی که من متوجه شدم فرمول فروش وجود داره
  فرمول فروش اکثر صفحه ها :
  – برگزاری یک چالش و یا دادن یک محتوای رایگان در تلگرام و …
  – رفتن به سفر دوبی، ترکیه یا رفتن به یک پیست اسکی یا تفریح های خاص مثل تله کابین موقع برگزاری کمیپن و نشان دادن لذت بردن و یا استقلال دختران و … (بستگی داره به جامعه مخاطب)
  -در مواردی جمع کردن و خرید یک چمدان به عنوان قرعه کشی
  -برگشت از سفر و بعد موقع فروش برگزاری یک سمینار از شاگردان دوره و ضبط کلیپ های نتیجه ها و اتفاق ها

  به نظرم به این ها دقت کنید که خرید هیجانی نکنید. نمی گم خرید نکنید ، برخی واقعا دوره هاشون مفید هست. ولی از روی هیجان خرید نکنید واقعا اگر نیازتون هست و به خود اون مدرس اعتماد دارید نه به وعده هاش بخرید.

  1. آگاهانه بخرید

   و یک توضیح هم اینکه
   سرفصل دوره رو حتما بخواهید قبل خرید..
   به پشتیبانی زنگ بزنید و بپرسید..
   مثلا مدارثروت علی کاویانی بحث های ذهنیتی ،سبک زندگی ،کسب و کار و بازاریابی و فروش و اینستاگرام هست
   توی دوره پولسازی محمد بصیری بحث های ذهنیتی هست، شروع کسب و کار، تبلیغات و مشتری یابی و اینستاگرام هست
   توی دوره مدار ارتعاش فکر کنم اینستاگرام و فروش و بازاریابی اصلا نیست و فقط ذهنیتی هست. منتها ممکنه تو هدایاش باشه..
   دوره هوش مالی ماهان تیموری سرفصل هاش هست.

   دوره های بقیه رو خبر ندارم چون من دوره های فقط ذهنیتی رو برای کسی که اصلا نمی دونه کسب و کار مستقل چیه کاربردی نمیدونم

   کلا سرفصل ها رو بپرسید بعد خرید کنید، بدونید چی میخرید.

 19. سلام حسین حسنی هستم نمیدونم چرا عده ای دوست ندارند واقع بین باشندوازنظردادن درهرچیزی که هیچ اطلاعی ندارند ازرویه ناآگاهی درمورددیگران قضابت میکنندویاازرویه حسادت یادشمنی دوست دارن دیگران راخراب کنندامابایددرجواب چنین اشخاسی گفت. حقیقت تنهادرباوروعقل نشان داده میشودعده ای چیزی راکه ندارندباورنمیکنندونمیخاهندبپزیرندحقیقت درعلم وآگاهی است. اگرازنظرآنهاینهاهمش دروغ است پس چرامولانااون زمان گفتند. ای برادرتوهمه اندیشه ای مابقی خوداستوخان وریشه ای همه ای حرفهایی که استادعزیزعباس منش گفتن حقیقت است آماده ای ازرویه ناآگاهی ایشانرادروغگومیپندارند. خداشاهدبرهراعمالی ونیتی است.

  2
  1
 20. سلام عرض میکنم خدمت همهی دوستان بنده ب شخصه در کلاس های دکتر علی حاتمی شرکت کردم چون ایشون واقفا خودشون تولید کننده هستند و حرفی رو ک میزنن مطمئنا خودشون قبلا تجربه کردن اگه از من میشنوید برید سراغ کسانی ک رر کنار آموزش موفقیت خودشون هم دستی تو کار داشته باشن ن این ک طرف خودشو مشاور کسب و کار معرفی میکنه و خودش حتی یکبارم پاشو تو دارایی و بیمه نگذاشته اصلا بپرسیم شما خودت چندتا لیست بیمه رد میکنی بنظرم حساب این افراد با دیگر کلاهبرداران و رویا فروشان جداست.
  درپناه حق باشید

 21. چرا از بقیه طلب میکنیم.خدا رایگان میده خودش میگه فقط از من بخواه.
  آیا تا حالا 5 بار کامل قرآن رو خوندین
  آیا یکبار نهج البلاغه رو کامل خوندین
  آیا یکبار کامل صحیفه سجادیه رو خوندین

  5
  4
 22. پول ملت رو میخورن .
  مردم ضعیف هم که رنجور از ذهن و اقتصاد.
  دنبال راه حل پولدار شدن میگردن. پول میدن.
  در صورتی که همه اینا رایگان در اینترنت هست.

 23. در کل بازاریابی بلدن و میدونن ذهن داستان خیلی دوست داره
  و اینو خوب اجرا میکنن

  واقعا آفرین
  واقعا آفرین
  واقعا آفرین
  و متاسفم برای صدا و سیما با هزینه های میلیاردی کار میکنه و فقط ذهن مردم رو به اخبار بسته.در صورتی که باید مردم رو شاد و با امید کنه واین بسه برای همه ما.

 24. من ۱ ساله پیگیر دوره های پیام بهرام پور در وبسایت بیشتر از یک هستم و ندیدم تابحال بگه چجوری پولدارشی یک شبه یا یکماهه یا حتی یکساله … تمام هدف این مدرس ، خودسازی و توسعه فردی هستش …خصوصا تموم دوره هدش ضمانت بازگشت وجه دارن.. در تمامی دوره های کسب و کار ایشون چه کلاس های رایگان چه پولی کلا داره راهکار میده که چطور موفق بشی و تمام راهکار هاش تاثیر گرفته شده از پژوهش های دانشگاهی غربی و اروپایی هستش.. بنظرم خود نویسنده این مطلب یک ساعت مطالعه در زمینه کسب و کار و یا توسعه فردی نداشته متاسفانه…

  2
  4
 25. سلام و سپاس از روشنگری که به مخاطبان میدهید.یکی دیگر از کسب و کارهای پولسازی که بنوعی کلاه برداری است مربوط به برخی به اصطلاح اساتید مکالمه و آموزش زبان است که با وعده هایی نظیر مکالمه تضمینی در دو ماه و … اقدام به فروش پکیجهایی میکنند که چندین سال پیش جمع آوری و تهیه کرده اند.یکی از این به اصطلاح اساتید محمودرضا رضایی می‌باشد که دوره های آموزش آنلاین خود را چندین سال پیش ضبط و تهیه کرده و هر چند ماه یکبار با وعده آموزش آنلاین مکالمه زبان اقدام به پکیج فروشی مینماید. امیدوارم با آگاهی رسانی به یکدیگر بتوانیم قدم کوچکی در جلوگیری از تضییع حقوق و وقت و هزینه هموطنان برداشته باشم.سپاس

 26. راجع به این که این اساتید نماها درست میگن یا کلاهبردار هستن، هیچ حرفی ندارم.چون مشخصه که خودشون نتونستن موفق بشن و راز ثروتشون فروختن همین امید به مردم هست و دیگر هیچ….افرادی مثل برایان تریسی و عباسمنش و کلاته چه آمریکایی و چه ایرانی جز فروش رویا هیچ حرف علمی برای گفتن ندارن و هر کسی هم نتیجه گرفته نه به سبب حرف های ابن افراد بلکه به سبب تلاش خودشون بوده.

  توجه کردین چقدر کامنت اینجا هست که گفتن از این آموزش ها من موفق شدم …من پولدار شدم و دکترا گرفتم و حرف های اینجوری…همشون کامنت های ادمین همین شیاد ها هست که میان در قالب مردم عادی کامنت می نویسن و کامنت ها رو لایک یا دیس لایک می کنن.
  الان من این کامنت رو بزارم ادمین های این شیاد ها ببینند میان دیس لایک می کنن و میگن عمه و پسرخاله من از این پکیج ها نتیجه گرفته.
  کلا به این روش درآمد که همش بر پایه یه مشت چرند هست میگن روانشناسی زرد.

  شاید های این حوزه خیلی زیاده و تعداد نفرات بالغ بر ۵۰۰ نفره و همشون هم هوای همو دارن.
  اما معروفترین هاش همین عباسمنش، خانواده تیموری که با عباسمنش فامیل هستن..و عرشیانفر که شاگرد عباسمنش بوده و هست. کلاته که همه جوره و از هر روشی شیادی می کنه.
  دکتر بصیری و بقیه دکتر نماها.

 27. منبع درآمد اصلی خود این بندگان خدا فروش پکیج های موفقیت هست.بازاریابی کردن دیدن ملت دنبال پول زیادن و میان می‌خرن این بسته ها رو و اینها هم هی دارن با این بسته ها پول دارتر میشن. بیشترشون تخصصی در زمینه کسب و کار ندارن. مدیریت کسب و کار رشته کاملا تخصصی هست و اگر کسی میخواد یاد بگیره باید آدمش رو بشناسه و یا از کتاب های مربوطه استفاده کنه. گول آدمای چرب زبان و خوش صحبت را نخوریم به راحتی.

 28. مشاوران کنکور هم دارن از این راه درامد زایی میکنن. مشاور من همین خزعبلات تحویل ما میداد و از قانون راز و جذب حرف میزد جالب تر اینکه همشون ادعا میکنن روانشناس هستن ولی اسمشون تو سازمان نظام روانشناسی نیست! اینا خودشون روانشناس جا میزنن تا اعتماد شما رو کسب کنند و از شما اطلاعات بگیرن و سوارتون بشن. پوادار نیستن راهشم بلد نیستن همتش ندارن! با فروش پکیج پولدار میشن. کثیف ترین ادمایی که تا حالا دیدم شارلاتان روانی سایکوتیک هستن. طرفشون نرید.

 29. خدا رو شاهد میگیرم حرفای عباسمنش چیزی جز توحید نیست
  ده ها نتیجه رویایی گرفتم از عمل به آموزه هاش…لزومی نداره بخوام ثابت کنم خودشم میگه لزومی نداره همه باور کنن…
  هیچوقتم نگفته این قوانین رو من کشف کردم…

 30. ایران مهد کلاهبرداران است. این درمانگران روماتیسم اینستاگرامی دقیقا شبیه پکیج فروشا هستن. درمانگران روماتیسم در اینستاگرام، دلالان شرکت ها و کارگاه های ساخت گیاهان غیر قانونی و مخدر هستن. من از ابتدای اردیبهشت چندین موکل داشتم که گول این شیادان رو خوردن. پرونده ها هم سنگین هست. بعضی هویت پزشکان و داروسازان رو جعل کردن، بعضی اقدام به انرژی درمان گری کردن و یه تعدادی هم به مراجعه کنندگان طب سوزنی دارو خوراندن و تجاوز کردن. این بیسوادان که ضد علم هستن با شرارت علیه علم حرف میزنن و به سلامت جامعه اسیب میزنن. همین قانون جذب دقیقا ضد علم روانشناسیه. اگر قرار بود که هر انسانی بتونه مشکلات و بیماری هاش درمان کنه پس اون متخصصین گلابی هستن؟ بیماری های روحی یکی از دلایل شکست افراد هست و تشخیص با روانشناس و درمانش با روانپزشکه. با قانون جذب، انرژی درمانی، طب سنتی و شبه علم نمیتونید درمان بشید نمیتونید موفق بشید. هیچ راه میانبری به جز کلاهبرداری برای پولدار شدن نیست. کوروش کمپانی مثال واضحشه. برای درمان هم اصلا به اینستاگرام اعتماد نکنید میدونستید تعداد زیادی مورد سو استفاده ی جنسی همین درمانگران قرار گرفتن؟ ازشون اخاذی کردن… ما هر ساله شاهد حماقت مردم هستیم و پرونده ها رو بررسی میکنیم هم تعداد بزهکاران خیلی زیاده هم تعداد قربانی ها. هوشیار باشید.

 31. مرتضی طاهری

  همین ترفند هایی که گفتید به بخش سلامت هم رسیده اینستاگرام باز میکنی یه نفر ادعا میکنه میتونه انواع بیماری ها رو با طب سنتی درمان کنه! تازه قول درمان ریشه ای هم میدن یا این هایی که با روانشناسی زرد میخوان روان درمانی کنن! یا حتی همین موردی که یک نفر بهش اشاره کرد؛ درمانگران روماتیسم که بعد از پلمپ شدن عطاری هایی که مواد مخدر دست ساز میفروختن، دارن محصولات همین عطاری ها رو با ترفند درمان ریشه ای روماتیسم به بیماران میفروشن و اسیب زیادی هم به سلامت جامعه وارد کردن. به نظرم مردم سواد رسانه ای ندارن و به خاطر فرهنگمون با متخصص مشکل دارن. مردم بسیار ساده لوح، زود باور، بیسواد و ضعیف هستن. حس کنجکاوی ندارن شما باید سر و ته تمامی این افرادی که در اینستاگرام پکیج، دارو، لباس، کیف….میفروشن در بیارید اما هنوز یه عده متوجه نیستن که چقدر راحت میشه فالوور و لایک وکامنت فیک خرید. یکی از فامیل از پیج یک داروساز قلابی دارو خریده بود که مشخص شد طرف تکنسین بوده و این دارو ها هم تقلبیه! کاش حذاقل مردم میفهمیدن کد نظام پزشکی چیه!! ممنون میشم یه مطلبی هم درباره ی شیادان حوزه سلامت بذارید این افرادی که با مدارک جعلی در ایسنتا فعالیت درمانی دارن به سلامت جامعه اسیب شدیدی وارد کردن.

 32. این پکیج فروش ها و مشاوران ثروت و مشاوران درمانی و روانی و… که در اینستاگرام فعالیت میکنن، کلاهبردار هستند و با ساخت رسید های جعلی و کامنت ها و لایک های فیک اعتماد مشتریان کسب میکنن و با داستان پردازی و چت های رضایت از محصول که همگی فیکه، مخاطب گرفتن. اکثرا هم در کامنت های فیک به خودشون پیشوند دکتر دادن. تا زمانیکه پول بدید باادب و خوش برخوردن زمانی هم که ایراد بگیری با تهدید و دروغ سعی میکنن شما رو بترسونن که شکایت نکنید من از یک روان شناس نمایی نوبت تراپی گرفتم زمانیکه بهش گفتم ازت شکایت میکنم شروع کرد به دروغ گفتن که با کله گنده ها در ارتباطه و به نفعمه شکایت نکنم! ولی اخرش از طریق فتا شکایت کردم هم پیجش بسته شد هم تا دادگاه کشوندمش بیچارش کردم. یه پیجی پکیج های همین اساتید ثروت برای افزایش اعتماد به نفس ۴ میلیون تومان میفروخت!!! یا همین احمد کلاته زبان بدنش داد میزنه که شیاده ولی همین ببینید اعتماد به نفس کاذبه که ثروتمندش کرده باید به شدت خنگ و خودشیفته باشید ادمای خنگ اگاهی کمتری نسبت به نقاط ضعفشون و مشکلات جامعه دارن کمتر افسرده میشن و خیلی از خود راضین. اگر بهتون گفتن باید باهوش باشید تا موفق بشید دروغ گفتن اتفاقا هر چی خنگ تر باشی اعتماد به نفست بیشتره و فکر میکنی بقیه خنگن راحت تر دروغ میگی.

 33. من چند تا از کامنت های این سایت دیدم استوری کرده بودن. قانون جذب و انرژی درمانی به شدت به سلامت جامعه اسیب زده و هر روز شاهد اخبار بسیار ناراحت کننده هستیم که متاسفانه مردم اعتماد کردن و خسارات جبران ناپذیری بهشون وارد شده. پلیس فتا باید برخورد قاطعانه و جدی با این شیادان داشته باشه مخصوصا عباس منش که دارن پکیج هاش حتی گرون تر از خودش میفروشن واقعا به کجا رسیدیم؟ مردم به جای مراجعه به متخصص افتادن دنبال پکیج فروش رمال و دعانویس؟ حدود صد هزار پیج غیرقانونی شناسایی شدن که محصولات تقلبی میفروشن جالبه همشون هم پیشوند دکتر دارن یکی روانشناس تقلبی یکی دکتر ابرو😑 و… هر بیسوادی یه پیشوند دکتر به خودش داده. اینایی که در حوزه ی درمانی بدون هیچ تخصصی فعالیت دارن از همه خطرناک ترن و هر چه سریعتر باید مجازات بشن.

 34. فاطمه خلیلی

  جالب شد اومدم درباره این اساتید دروغگو بنویسم که دیدم جمع انواع کلاهبردار ی ها جمعه. من از پیج romatism_medical بسته سفارش دادم که نفرستادن و شکایت کردم. یه عده بچه سال فاز محقق و پژوهشگر گرفتن. پیج romatismiran_ اینقدر ازش شکایت کرده بودن که از ترس میگفت از ایران رفته. فقط کافیه در اینستا سرچ کنید روماتیسم. فقط پدربزرگ من محقق روماتیسم نیست. همشون خودشیفته و جامعه ستیزن که به راحتی دروغ میگن و سر مردم کلاه میذارن. اون زمان که این کتاب راز زبانزد شده بود من دانشجو ارشد بودم . تنها کسیکه از قانون جذب سود برده نویسنده ی کتاب راز هست داستان مردم طمع کار و معدن طلا و فروشنده ی دستگاه استخراج طلا!

  1. محمد علی حسینی

   سلام. پیج روماتیسم مدیکال کلا بسته نمیفرسته بهش میگم چرا بسته ها نرسیده میگه ادرس اشتباه دادین به هر کسی یه دروغی میگه. وقتی هر الاغی اسمش میذاره پژوهشگر و محقق و… همین میشه چقدر متنفرم از اینایی که از ادمای درمانده سو استفاده میکنن اخه دختر بچه! ما سن پدر و مادرت داریم. اینا نسلشون راحت طلبه و درک پایینی دارن! یه چند باری ازش شکایت بشه یاد میگیره کلاهبرداری نکنه شما هم شکایت کنید.

   1. هیچکدامشون بسته نمیفرستن!چون بسته ای در کار نیست.
    شما فکر کنم با ترفند انلاین شاپ ها اشنایی ندارید.. اکثرا محصولات ارسال نمیکنن و برخورد جدی (زندان) هم با این ها نمیشه. اگر شکایت بشه یا باید خسارت پرداخت کنن یا محصولات بفرستن و در اخر پیجشون فتا میبنده اما خبری از حبس چند ساله نیست مگر اینکه محصول داروی تقلبی باشه که مجازات سنگین داره. زمانیکه شما باید پولت رو سرمایه میکردید ولی برای کلاهبردارا فرستادید اونا پولت سرمایه میکنند و بعد از هفت هشت ماه که شکایت میکنی همان مبلغ اولیه رو بهتون میدن نه با سودش. من قبلا ازم کلاهبرداری کردن اگر سریع شکایت کنی پولت پس میگیری وگرنه خیلیا چند ماه منتظر میمونن و این پول سوخت میشه. این یه ترفنده که پول مردم بدزدی سرمایه گذاری کنی و اخرش بدون سود پول پس بدی. من خودم اصلا انلاین قبول ندارم چون خیلی راحت با فتوشاپ و بات و جعل میشه فیش ساخت مدرک ساخت.

 35. پکیج فروشی جرم نیست!ین بندگان خدا دارن راز ثروت میفروشن اینکه یک نفر بخواد پول بده به خودش مربوطه قانون افرینش زندگی من تغییر داد میلیاردر نشدم ولی به شدت مسیرم عوض کرد اگر باور داشته باشید براتون معجزه میکنه.

 36. چه عجب یه سایتی بدون سانسور درباره ی کلاهبردارا اگاهی رسانی کرد دمت گرم. در رابطه با این شیادان بیسواد عقده ای که پکیج انرژی درمانگری، درمان روماتیسم، طب سنتی پکیج الفا سیگما … میفروشن بگم که همشون کلاهبردارن. پسر عموی خودم که لیسانس روانشناسی از پیام نور داره 6 سال طول کشید تا مدرکش بگیره الان ادعا میکنه دکتره و مشاور کنکور معروفی شده. به تازگی هم مشاوره ی روماتیسم میده. امسال گند این محققان روماتیسم در میاد چون عطاری های پلمپ شده پشت این اکانت ها هستن.

 37. دارای مهارت بالای فروشندگی، قصه گویی، سخن پردازی و سخن آرایی، متخصص نمایی و مقداری اغواگری کلامی و حتی هیپنوتیزم تشکیل می‌دهند. متخصص نمایی و اعتماد به نفس کاذب ویژگی های کلاهبرداران است. دروغگویی، عدم دلسوزی و فریب ویژگی های مشترکشونه. دلتون برای این فروشندگان اینستاگرامی نسوزه. اینا اینقدر گشنه و گدا هستن که سر شما رو برای پول میبرن. ما تو فامیلمون داریم فقط بلده حرف بزنه چند تا کتاب تخصصی خونده فاز متخصص برداشته. درباره ی کریپتو هم بگید در این حوزه تعداد کلاهبرداران زیاده و اکثرا هم کلاهبردارن.

 38. ترفند امروزه که برخی انجام می دهند و اتفاقا به ثروت هم می رسند همین است، شکار ضعیف ها، شکار درمانده ها، شکار نا امیدها… اما چطور؟
  عجله نکنید،خواهید فهمید…
  این ترفند در واقع در این روزها مادر همه ترفندهاست!
  شکار چی ها هم افراد سادیسمی، ضد اجتماعی و خود بزرگ بین هستند. افرادی که به راحتی دروغ میگن و قدرت همدردی ندارن. نمونه اش بورس! یا پیش فروش خودرو ها. میگن زمانیکه ضعیف میشی کمک بگیر من میگم از انسان ها دوری کن. شیطان وجود نداره همین مردمی که با ما زندگی میکنن شیطان هستند.
  خیلی ممنونم که بی پرده اسامی این افراد منتشر کردید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *