چگونه جزئی از 1 درصد برتر از نظر اقتصادی توی جامعه بشیم؟

چگونه جزئی از 1% درصد برتر از نظر اقتصادی توی جامعه بشیم؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

رسیدن به 1% درصد برتر جامعه از نظر اقتصادی معمولا هم از نظر رفاه و هم اجتماعی مارو به جایگاه بالایی می‌رسونه؛ حالا چجوری باید به این نقطه برسیم؟ با رعایت 5 مورد زیر:

پول چگونه کار میکند؟

1.یاد بگیرید پول چجوری کار می‌کنه به نظرم مهم‌ترین نقطه‌ای که باید بهش برسید اینه که بدونید پول چجوری کار می‌کنه، پول چجوری چاپ می‌شه و چجوری کالا و خدمات قیمت‌گذاری می‌شن. دونستن این فلسفه خیلی بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید بهتون کمک می‌کنه به نقطه برتری از نظر اقتصادی برسید. با یه دوره و کتاب خاص شما به این نقطه نمی‌رسید، بلکه باید ساعت‌ها مطالعه کنید و به خصوص اقتصاد رو در سطح عمومی بلد باشید.

فاکتور زمان در محاسبه پول

2.درک درستی از زمان پیدا کنید اکثر ما ممکنه بریم یه ساعت مشخصی کار کنیم و یه عدد مشخصی پول بگیریم؛ یعنی زمان خودمونو به پولی محدود فروختیم. ما تا وقتی روی زمان خودمونیم مبلغ محدودی قیمت‌گذاری کنیم، نمیتونیم جز 1 درصد برتر باشیم. همچنین درک ارزش پول در زمان‌های مختلف خیلی مهمه. برای همین باید درک خیلی عمیقی از زمان پیدا کنیم و به نظرم یادگیری مباحث “اقتصاد مهندسی” خیلی کمک‌کنندست.

مدیریت منابع

3.هزینه باید بهینه و متناسب درامد باشه عمدا از کلمه کمتر استفاده نکردم. هزینه‌ها باید متناسب درامدمون باشه و همچنین برای خرید هرچیزی بسنجید خرید اون چیز چقدر برای شما فایده داره و آیا اون فایده میارزه به پولی که دادید یا نه؟ یه مثال همیشگیم خرید آیفونه. خرید آیفون برای کسی که حقوقش فقط 15 تومنه و می‌خواد باهاش پز بده اشتباهه ولی خرید همین آیفون برای کسی که می‌خواد باهاش پرستیژ کاریشو بالا ببره و مثلا به جای پروژه‌های 200 میلیونی، پروژه 300 میلیونی در ماه انجام بده کاملا کار درست و ضروریه.

ارتباطات و نتورک

4.ارتباطات قوی بسازید اسمشو می‌ذارید رانت، رابطه، پارتی و … هرچی که دلتون می‌خواد لازم و ضروریه. چه توی ایران باشید چه خارجش باید ارتباط زیادی به خصوصی با افراد مطرح داشته باشید. توی اینترنت، فعالیت‌های هدفمند و تولید محتوا حرفه‌ای توی فضای مجازی و توی فضای فیزیکی شرکت در انواع رویدادها و سمینارها و شناخت افراد جدید و تجدید دیدار با دوستان قدیمی یه توصیه نیست! بلکه یه کار کاملا ضروریه.

یادگیری

5.یادگیری تخصصی در حد مرگ توی کاری که استعداد و علاقه دارید، در حد مرگ قوی بشید! سعی کنید به نقطه‌ای برسید دست نیافتنی باشه و با استفاده از ارتباطاتی که توی مورد قبلی گفتم بهترین کارهارو برای انجام بگیرید و پولی که دریافت می‌کنید رو با استفاده از شناختی که از کار کردن پول دارید جوری سرمایه‌گذاری کنید و توی زمان‌های مختلف ازش استفاده کنید که به 1درصد برتر برسید.

منبع: پیمان محمدیان قرار گرفته شده در وبسایت توسط پولسازی دات کام

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

7 دیدگاه دربارهٔ «چگونه جزئی از 1% درصد برتر از نظر اقتصادی توی جامعه بشیم؟»

 1. گام 5 رو خیلی شیفته اش هستم(تخصص تو کاری که دوست دارم در حد مرگ) ولی خب به راحتی به دست نمیاد.صرفا انگیزه و خواستن سطحی کارو جلو نمیبره که تو اون رشته دست نیافتنی بشیم، کسی غیر اینا ابزاری دیگه ای هم میشناسه؟

  4
  3
  1. دوست عزیز انگیزه باعث میشه که شما حرکت کنید ولی نظم و استمرار در اون کار باعث حرفه ای شدن میشه ، اولین قانون کائنات نظم ❤️🦋
   پیروز باشید 🌿🌸🌿

   10
 2. من چرا حوصله هیچکاری ندارم، فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی هستم، ولی فعلا شاگردی ندارم. و بی درآمد

  3
  2

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *