توهم یا سیلی واقعیت؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

تعداد زیادی آدم‌تازه‌کار در حوزه سئو پیش خودشون فکرمی‌کنن می‌تونن با گرفتن چندتا پروژه درآمد چند صد میلیونی داشته باشن. آیا تقصیر پکیج‌فروش‌ها است یا سیستمی که جوانان را ناامید کرده و این فکر را در سرشون انداخته که از راه درست و سالم نمی‌شه موفق شد؟ یا…

چندین بار دیدم، افرادی که در کار خودش موفق بودن مثلا فروشنده، پشتیبان، توسعه دهنده وردپرس و… بودن. با این تصور که سئو درآمد بالا داره کار خودشون را رها کردن. یک دوره رفتن و دنبال پروژه می‌گردن… بعد می‌پرسن که چطور می‌شه پروژه گرفت؟ به این فکرنمی‌کنن که چطور باید انجامش داد!

در هر حوزه‌ای افراد موفقی هستند که درآمدهای بالا دارند. قطعا هر کسی که بخواهد، تلاش کند و صبور باشد می‌تواند جز این افراد شود. اما عده بسیار زیادی هم بوده‌اند که تلاش کردند و نتوانسته‌اند. آیا فقط موفق‌ها را می‌بینیم یا شکست خورده‌ها را هم دیده‌ایم؟

امروز فردی تماس گرفت و گفت در حوزه گردشگری یک سایت ساده نیاز دارد مثل علی‌بابا… خیلی‌ها فکرمی‌کنن کافیه یک سایت راه‌اندازی کنن مثل دیجی کالا و پولدار بشن! در حالی که هزاران سایتی که شکست خورده‌اند را نمی‌بینند و نمی‌دانند مسیری که این سایت‌ها برای موفقیت طی کرده‌اند چگونه بوده

ممکن هست یک طراح سایت برای جیب خودش هم که شده واقعیت‌ها را به آنها نگوید. حتی به این فکرکند که یک فرصت طلایی برای کسب درآمد بدست آورده… یا یک فروشنده دوره آموزشی به این فکر کند که برای فروش بیشتر دوره آموزشی بهتر است وعده درآمد عالی به شرکت کنندگان بدهد. نتیجه چه خواهد شد؟

عده‌ای ناامید، بدبین و مایوس می‌شوند. عده‌ای فریب می‌خورند و آنهایی که آگاهانه چنین‌کاری کرده‌اند پولدارتر می‌شوند. شرایط حاکم در جامعه می‌طلبد که کوروش کمپانی‌ها رشد کنند و جوانانی هستند که به جای رشد از مسیر واقعی، مستعد و مشتاق هستند که کلاهشان برداشته شود!

از همه بدتر اینکه افرادی که در حال طی کردن مسیر درست بودند هم به خودشون شک می‌کنن و فکرمی‌کنن که مسیر را اشتباه اومدن. در چنین شرایطی چه کار باید کرد؟

 

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *