✅ تکنیک پاکسازی هواوپونوپونو برای رسیدن به آرامش درونی

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ تکنیک پاکسازی هواوپونوپونو برای رسیدن به آرامش درونی

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 در دنیای پرسرعت و پراسترس امروز، بسیاری از مردم در نقاط مختلف جهان دنبال روش‌های گوناگون برای کاهش استرس و اضطرابشان هستند. این روش‌های درمانی برای کاهش استرس و اضطراب را طب مکمل نامیده می‌شوند. هواوپونوپونو یکی از این طب‌های مکمل است.

 

⁉️ هواوپونوپونو به چه معناست و از کجا آمده است؟

 

😎👈 واژه هواوپونوپو در زبان مردم هون به‌معنی «پنهان‌شده» و «راز» است. هون‌ها مردمی باستانی بودند که در جنوب شرق آسیا می‌زیستند. گروهی از آنها که در جزیره هاوایی ساکن‌اند هواوپونوپونو را که نوعی روش درمانی مبتنی بر دعاست تا به امروز حفظ کرده‌اند.

🟡 هواوپونوپونو نوعی روش درمانی معنوی به شمار می‌رود، روشی که بر درمان خود و دیگران با حل تضادها و تعارضات درونی تمرکز دارد.

🟣 در دوران باستان شمن‌ها (جادوگران قبیله) هواوپونوپونو را به کار می‌گرفتند، اما امروزه روشی برای کسب آرامش و کاهش استرس و اضطراب است.

🟢 افراد معتقد به هواوپونوپونو می‌گویند افکار و خاطرات هر فرد واقعیت زندگی او را می‌سازند؛ احساس درد ناشی از خاطره و افکار مرتبط با آن درد است، پس با زدودن آن فکر یا خاطره می‌توان آن درد را درمان کرد.

🌸 بعید است دردی جسمانی یا روانی صرفا با تغییر افکار و خاطرات از بین برود، اما تحقیقات نشان داده‌اند دعاهای هواوپونوپونو می‌توانند برای بهبود وضعیت جسمانی و روانی فرد مؤثر باشند.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ تاریخچه هواوپونوپونو

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

🟡 هواوپونوپونو نوعی روش درمانی باستانی است که مردمان پولینزی، ساکنان جزیره‌ای به همین نام در اقیانوس آرام جنوبی، از آن بهره می‌گرفتند.

🌿 آنها از هواوپونوپونو برای حل تعارضات خانواده‌ها، حفظ صلح و حتی افزایش حاصلخیزی زمین استفاده می‌کردند. در آن دوران، این مراسم بیشتر گروهی اجرا می‌شد.

🌪 بومیان باستانی جزیره هاوایی اعتقاد داشتند دردهای جسمانی مجازات خدایان بابت خطاهایی هستند که افراد جامعه مرتکب می‌شوند، بنابراین هواوپونوپونو را برای جبران این خطاها و کسب آرامش دوباره ضروری می‌دانستند.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ هواوپونوپونو به‌سبک مدرن

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 روان‌شناسی بالینی به نام دکتر ایهلکالا هیو لِن هواوپونوپو را به شهرت رساند.

😎👈 بر اساس نظر دکتر لن، هواوپونوپو ۵ ویژگی اصلی دارد:

1️⃣ تکنیک حل تعارضات درونی؛

2️⃣ مشارکت فرد و خدایش در فرایند درمان؛

3️⃣ حضور فیزیکی شخص در فرایند درمان؛

4️⃣ تکرار ادعیه خطاب به خدا؛

5️⃣ ببخش از سوی خدا.

🟡 یکی از اصول تعالیم هواوپونوپونو، اعتقاد به مسئولیت هر فرد در وضع درونی و بیرونی‌اش است.

🟣 بر اساس این نظر، جهان درون و بیرون به یکدیگر متصل هستند. گرچه فرد مسئول تمام بدی‌ها و مشکلات جهان نیست، هر فردی سهمی در این مشکلات دارد، مشکلاتی که هم درون او و هم بیرون او، یعنی جهان را متأثر کرده‌اند.

🟢 درمانگران هواوپونوپونو اعتقاد دارند درمان با دفع افکار منفی، خاطرات بد و حل تعارضات انجام می‌شود. آنچه آنها پیشنهاد می‌کنند با مطالعات روان‌شناسی نیز منطبق است.

🔵 بر اساس مطالعات علمی، نگه‌داشتن احساسات منفی در طولانی‌مدت اثر بدی بر سلامتی روانی و جسمی ما می‌گذارد. برعکس هرچه بیشتر توانایی بخشش و گذشت را در خود پرورش دهیم، از استرسمان کاسته می‌شود و در نتیجه سالم‌تر خواهیم ماند.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *