✅ اثر ترس بر کیفیت عملکرد انسان

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ اثر ترس بر کیفیت عملکرد انسان

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 هنگامی که شما کاری می خواهید انجام دهید ولی احساس ترس دارید، این احساس تمرکز لازم برای انجام دقیق کار را از شما میگیرد. حالا هر چقدر شدت ترس شما بیشتر باشد تمرکز بیشتر بهم می خوره و کیفیت کار شما پایین می آید.

💈مثلاً فکر کنید شما تایپیست حرفه ای هستید وقتی تنها هستید با سرعت بالایی تایپ می کنید اما وقتی حضور فردی را احساس می کنید و یا فردی بالا سر شما ایستاده باعث میشه تعداد غلط شما بیشتر بشه و کیفیت کار شما بیاد پایین.

⁉️به نظرتون علتش چیه؟
😎👈 علت به خاطر ترس از حضور فرد است و شما دارید خودتون را می ترسانید که مثلا الان این طرف از من عیب نگیره و هزار حرف ذهنی دیگه. این کار باعث میشه تمرکز شما به هم بخوره و تعداد غلط های شما بیشتر و بشتر بشه.

👌قرآن کریم نیز در آیه 4 سوره لیل بر این گفته صحه میگذارد و می فرمایند: «إِنَّ سَعْيَكُمْ لَشَتَّىٰ» یعنی تلاش و کوشش شما پراکنده است و علت به نتیجه نرسیدن را، پراکندگی سعی و تلاش ما بیان میکند.🌾

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ درمان ترس چگونه است؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 هر موقع دچار ترس شدید، از این رخداد به نفع خودتون استفاده کنید.

⁉️ علت ترس چیه؟
😎👈 ما همش نگران هستیم که یک چیزی اشتباه یا ناقص هست.

😎👈 خوب از این وجه به نفع خودتون به عنوان یک هشدار یا آلارم استفاده کنید به این صورت که هر موقع ترس اومد یعنی یک جایی اشکالی هست حالا شما برو اون اشکال رو بر طرف کن. این جوری دیگه دچار استرس نمیشی.

😎👈 یعنی هر وقت دچار ترس شد ابتدا عاملی که باعث ترس شده را برطرف کن حالا به کارت با تمرکز بالا ادامه بده.

👌 با یادگرفتن این تکنیک از این به بعد هر موقع ترس سراغت اومد از ترس به عنوان یک دوست تشکر کن و بگو مرسی که مشکل را به من گوشزد کردی. 🌸مرسی عزیزم🙏

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *