✅ آدم خوشبخت کنترل ذهن داره!

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ آدم خوشبخت کنترل ذهن داره!

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈برای داشتن حس خوب و آرامش در زندگی ما باید یاد بگیریم که افکارمان را کنترل کنیم و آنها را اولویت بندی کنیم. فردی که ذهنش رو نتواند کنترل کند در واقع به افکارش هیچ کنترلی ندارد، کسی که به افکارش کنترل ندارد در کارش هیچ تمرکزی ندارد. ما کارها را وقتی میتوانیم به بهترین شکلش انجام دهیم که حواسم جمع کار خودمون باشه و تمرکز به کار خودمان داشته باشیم.

⁉️چرا؟
😎👈 بارها شده که سرکار بودیم ولی فکرمان در منزل است، در منزل در حال آسایش، ما نگران کار هستیم، مسافرت هم نگران خانه هستیم، مهمانی، نگران کار هستیم، در هنگام مطالعه، ذهنمان درگیر یک خاطره ناراحت کننده است. میریم مسافرت ذهنمان درگیر رابطه است. مثلا در فصل بهار داریم به یک منظره زیبا نگاه میکنیم به خودمون میگیم چه فایده 6 ماه دیگه این گل که پژمرده میشه، از بین میره.

⁉️الو! اونجا دیونه خونه است؟
⁉️ معلوم هست چته؟
⁉️ کی اونجا داره فکر میکنه؟
⁉️ به چی داری فکر میکنی؟
⁉️ رئیس کیه؟
⁉️ تو رئیس هستی یا ذهنت؟

😎👈 این حالت یعنی ذهن آزادی مطلق داره و ولنگ و باز داره برای خودش هر موقع دلش بخواد فکر میریزه وسط و من رو معطل خودش کرده و من اصلا هیچ تمرکزی بر هیچ چیزی ندارم و از هیچ چیزی نمیتونم لذت ببرم. این آزادی نیست که، من تصمیم گیرنده نیستم در واقع برای من توسط ذهنم داره تصمیم گرفته میشه نه توسط من. من شدم برده ذهنم

😎👈 ما باید کنترل ذهن رو به دست بگیریم. ما باید به ذهن بگیم که به چی فکر بکنه و به چی فکر نکنه. چی رو نشون بده، چی رو نشون نده. در همین لحظه با همین امکانات از چی لذت ببره از چی لذت نبره.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ چگونه ذهن را برنامه ریزی کنیم؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈بنا بر وضعیت کنونی، ذهنتان را برنامه ریزی کنید.

💈به طور مثال:

😎👈وقتی که الان هیچ امکانات خوش گذرونی نداری و تنها امکانات خوشگذرونی شما رفتن به پارک یا قدم زدن توی پیاده رو هست. شما نباید ذهنت رو آزاد بزاری به چیزهای ناراحت کننده و رنج دهنده فکر کنه یا به خرید چیزهایی فکر کنه که فعلاً زورت نمیرسه بره فکر کنه چون الان برای تو در دسترس نیست و تو داری زجر میکشی.

😎👈 در عوض برو لذت را با امکانات کنونی برای ذهنت بازتعریف کن.

⁉️ یعنی چی؟
یعنی به ذهنت حالیش کن الان پول موجود نیست که من برم ماشین لاکچری، سفر پرهزینه و لباس گرون قیمت و غیره را بخرم. فعلاً تا رسیدن به پول و ثروت روحیه من رو خوب نگه دار، فعلاً هر چی که باعث خوشحالی من میشه رو برو پیدا کن بیا به من نشون بده.

⁉️ به ذهنتون بگید چی را به شما نشان بدهد؟

😎👈 به ذهنتون بگید فعلاً هر جا یک

🏜منظره قشنگ

🎪 خاطرات شیرین

🎎 لباس خوشگل

🎊 اتفاق شیرین🎉

🎭 خنده دلچسب،

🌷گل و درختان زیبا🎄

☁️ ابرها و آسمان خوشگل، ☀️

✨ترکیب رنگها 🌈

و هر چیز خوشحال کننده که با وضعیت الان من مطابق هست نشون بده و حال دل من رو خوش نگه دار. هر چی را هم که حس و حال من رو خراب میکنه را به من نشان نده.

⁉️ ذهنت ممکنه بگه آخه چه جوری؟

برای این کار شما باید آگاهانه توجه خودتون را کنترل کنید به موارد خوشحال کننده بعد از مدتی این کار آگاهانه تبدیل به یک عادت بسیار شیرین می شود. روزهای اول باید ذربین دست بگیرید این چیزهای خوشحال کننده را پیدا کنید ولی کم کم که توجه شما جلب این موارد بشه اتوماتیک چیزهای خوشحال کننده زیادی را دور و بر خودتون خواهید دید. چون با این روش سیستم RAS مغزی را دارید فعال میکنید و اون خودش میره چیزهای مدنظر شما را پیدا و به شما نشون میده.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *