✅چرا بعضی از خواسته ها برایم شدنی و بعضی دیگر نشدنی است

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ چرا بعضی از خواسته ها برایم شدنی و بعضی دیگر نشدنی است

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

⁉️ چرا بعضی از افکار و آرزوها و خواسته ها را در نظر میگیریم خودمان در درون ذهنمان رد می کنیم و میگوئیم این خواسته برای من شدنی است یا نشدنی است؟

😎👈 به این دلیل که انسان سه بعد، جسم، ذهن و روح دارد.

😎👈 جسم و ذهن در دسترس هستند و قابلیت تغییر دارند اما چون روح انسان در دسترس نیست از دستخوش تغییر دیگران در امان مانده است.

😎👈 در کودکی بسته به مکان و طبقه اجتماعی که زندگی کرده ایم ذهن و جسم همگی ما دستخوش تغییر شده است و نسبت به تنظیمات کارخانه بسیار بسیار تغییر کرده است.

حالا اگر فردی در یک خانواده ای رشد کرده باشد که مدام مورد تحقیر کلامی و جسمی قرار گرفت باشد جسم و ذهن فرد تحقیر شده و خود را کم ارزش و بی ارزش می داند در نتیجه آرزوهای تحقیر شده و کوچک را می طلبد.

⁉️ چرا؟

😎👈 در کره زمین به ما یاد داده اند و تربیت شده ایم که برای تصمیم گیری در مورد خواسته ها و آرزوها و انجام اعمال درون جسم و ذهن خود قرار گیریم و سپس نسبت به خواسته های خود تصمیم گیری کنیم. حالا فردی که خود را از درون (جسم و ذهن) کم و بی ارزش می داند و ثروت را با ارزش. وقتی از درون خود به ثروت می نگرد رسیدن به ثروت را برای خودش شدنی نمی داند یا رسیدن به جایگاهی که با ارزش باشد را برای خود نمی داند چون فرد دارد از درون یک جسم و ذهن بی ارزش به یک جایگاه با ارزش نگاه می کند.

و بالعکس زمانی فردی احساس با ارزش بودن و با لیاقت بودن می کند وقتی به رسیدن به ثروت و مقام فکر می کند آن را برای خود شدنی می نگرد چون خودش را از ثروت و مقام با ارزشتر می داند.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ حال راه حل چیست؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 ما باید روی عزت نفس خود کار کنیم و تعریف جدیدی از ارزش برای خود تعیین کنیم.

😎👌 ما باید ارزش را روی چیزی بزاریم که دسترس کسی نباشه و کسی نتواند آن را تخریب یا از ما بگیرد و به ما امتیاز مساوی بودن با دیگران را بدهد.

⁉️ چه چیزی در دنیا چنین ویژگی دارد؟

😎👈 روح بله روح خدایی انسان که به تن ما زده شد و ما زنده شدیم و ما تکلم کردیم و ما حرکت کردیم و ما نشاط پیدا کردیم و احساس پیدا کردیم.

😎👌ما صاحب روح هستیم، روحی که از خداست و خود خداست پس ما با ارزش ترین دارایی کل کائنات را با خودمان حمل میکنیم و داریمش.

😎👌 پس ما همگی باارزشیم به خاطر همین وجودی که داریم. علت وجود من و زنده بودن من و شما، داشتن روح است پس من در همه حال با ارزش هستم و با دیگران مساوی و برابر هستم نه کمترم نه برترم، چه با پول، چه بی پول، چه با خونه، چه بدون خانه، چه بدون جواهرات، چه با جواهرات، چه با ماشین لاکچری، چه بدون ماشین لاکچری و …

😎👈 حالا با تعریف جدید ارزش (ارزش من به وجودم و روح من است) دیگر ارزش و ارزشمند بودن به پول، ثروت، ماشین، خونه، دلار، طلا، شغل و غیره نیست بلکه با ارزش ترین فرد کائنات من هستم. ما باید این تعریف را احساس کنیم. باید این تعریف رو آنقدر با خود تکرار کنی تا تبدیل به باور ما بشه که من با ارزشم به خاطر همین وجودی که دارم و با ارزشترین کالای دنیا یعنی روح خدا را دارم.

😎👈 حالا از دریچه روح به کل کائنات نگاه کنید حالا از دریچه با ارزش روح به ثروت، زندگی، ماشین، خودرو، طلا، دلار، خوشبختی، رابطه نگاه کنید. حالا با این دید احساس لیاقت و برتری نسبت به سایر اجسام می کنید. دیگه حالا لیاقت داشتن آن ثروت، خانه، ماشین، و سایر اجسام را دارید چون شما بزرگتر از آنها شده است.

😎👈 با تغییر باور دنیای شما تغییر میکنه چون شما روح هستید دیگه جسم نیستید که محدودیت داشته باشید بلکه روح هستید که نامحدوده و همه چیز در درون روح جا میشه. حالا دیگه احساس آزادی می کنید، احساس نامحدودی میکنید و دوباره آزادی عمل رو به دست میگیرد.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه دربارهٔ «✅چرا بعضی از خواسته ها برایم شدنی و بعضی دیگر نشدنی است»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *