✅ چگونه فرد موفق تربیت کنیم؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ چگونه فرد موفق تربیت کنیم؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 در کره زمین انسان ها توسط خانواده، مدرسه، اجتماع اهلی می شوند این اهل شدن همانند اهلی کردن حیوانات است که هم روی انسان و هم روی حیوان انجام می شود و نتیجه گرفته میشود.

😎👈 اهلی شدن توسط نظام تشویق و تنبیه جسم با هدف تاثیر روی ذهن انجام می شود. به این صورت که اگر کار خوبی انجام دهیم به ما پاداش و اگر کار بدی انجام دهیم به ما تنبیه میدهند. انسان موجودی لذتجوست اگر عملی انجام شد و پاداش دریافت کرد دوباره آن عمل را تکرار خواهد کرد ولی اگر عملی انجام داد و تنبیه شد آن عمل را چون رنج تشخیص داده است دوباره تکرار نخواهد کرد.

💈 مثلاً اگر فردی در مورد رویاهای بزرگش در یک خانواده ضعیف گفتگو کند چون آن خانواده تربیت شده اند که افکار کوچک تولید کنند هر زمان شما صحبت از رویاهایتان کنید مورد تنبیه کلامی و سرزنش قرار میگیرد و اهلی شدن در این خانواده یعنی توجه دادن شما به افکار کوچک و ضعیف که درنهایت منجر به زندگی با کمترین رشد و راضی شدن شما به این شکل از زندگی می شود و این خانواده همیشه فرد ناموفق باش دارند تولید میکند.

💈 حال اگر فردی در یک خانواده ای متولد شود که هر زمان، فرد از رویاهای بزرگش صحبت کند به او توجه کنند و تشویق کنند درواقع فرد را برای موفق بودن دارن اهلی می کنند.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *