چرا احساس لیاقت در مورد پول مهم است؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

⁉️ چرا احساس لیاقت در مورد پول مهم است؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 ما برای بدست آوردن پول باید احساس لیاقت، ارزشمندی و شایستگی را در خودمون به وجود بیاوریم. و بعد از اینکه پول را بدست آوردیم احساس خوبی نسبت به پول داشته باشیم.

👌 زیرا اگر ما احساس لیاقت و شایستگی پول را نداشته باشیم ما نسبت به پول احساس بدی داریم و احساس میکنیم که یک گناهی اتفاق افتاده و فکر میکنیم یک چیزی سرجاش نیست من نباید پولدار میشم و حق من این پول نیست.

🌱 این احساس باعث میشه ما برای رهایی از این احساس ناراحت کننده به سرعت پول را از خودمون دور کنیم تا احساس خوبی داشته باشیم و حالمان خوب بشود.

😎👈 برای دور کردن پول از این ترفندها استفاده میکنیم:

1️⃣ بی حساب و کتاب پولمون را میبخشیم

2️⃣ یا خیلی به دیگران هدیه میدهیم

3️⃣یا خرج های بیخودی میکنیم و حرومش می کنیم

4️⃣ یا در معاملات ضررده واردش میکنیم تا از بین بره

🌸 این موارد بالا در حالتی رخ میده که خودمون اصلا از این عملکرد خودمون خبر نداریم و وقتی وارد ضرر میشویم هی به خدا و زمانه و شانس و اینها فحش و دری بری میگیم.

 

⁉️چرا این اتفاقات رخ میده؟

 

😎👈 شما در تمام زندگیتون از رنج در حال فرار به سمت لذت هستید وقتی شما خودت رو لایق پول نمیدانی و بهت میرسه شما در رنج هستید و برای خلاصی از این احساس گناه سریع پول رو از دست میدهی تا به سمت لذت یعنی بی پولی بروی چون خودت را لایق بی پولی می دانی و با بی پولی حالت خوب میشه.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ احساس عدم شایستگی، ارزشمند یا عدم لیاقت چه شکلیه؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 احساس عزت نفس، شایستگی یا ارزشمندی فقط در امور مالی نیست.

💈 مثلا اگر کسی از خوبی شما یا مهربانی شما یا زیبایی شما تعریف کند شما به نحوه های متفاوتی حرف طرف را قطع میکنید مثلا

😍 موضوع و حرف را عوض میکنید

🫥 یا ارتباط چشمی را قطع می کنید و نمیتونی دیگه بهش نگاه کنی (چشم شما یکی از راه های ورود برنامه به شماست شما این راه را بستید تا کمتر تعریف وارد شما شود)

😰 یا شما دچار اضطراب و استرس میشوید و با اینکه حرفهای خوبی طرف به شما میگه ولی شما احساس ناراحتی میکنی و دوست داری این حرفها تمام بشه و در نهایت سعی میکنی از آن محیط خارج بشی و اونجا رو ترک کنی.

😎👈 همه اینها به خاطر این است که احساس میکنم که شایسته این موضوع مورد بحث نیستم.

🌿 من احساس میکنم که من شایسته تعریف خوب، شایسته پول، شایسته روابط خوب، شایسته زیبایی، شایسته ماشین، شایسته زندگی لاکچری، شایسته زندگی سطح بالا نیستم وقتی به اینها در زندگی میرسم و دیگران ازم تعریف میکنند و من میخوام خودم رو گم کنم این یعنی من احساس لیاقت و شایستگی رو توی خودم پرورش ندادم.

❤️ و این حالات باید یک زنگ خطری را در ذهن ما روشن کند که یالا برو احساس شایستگی رو در خودت بوجود بیاور وگرنه این ویژگی خوبی که در زندگیت بدست آمده را در آینده نزدیک از دست خواهی داد.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *