✅ چرا تلاشهای من به پول منتهی نمیشه؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ چرا تلاشهای من به پول منتهی نمیشه؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

 

😎👈 اگر احساس من این باشد که من اگه پول داشته باشم با ارزش هستم پس من به پول نمیرسم.

 

⁉️ چرا؟

 

🌱 چون من خودم به تنهایی خیلی با ارزش و بدرد بخور نیستم و برای اینکه خودم را دوست داشتنی بکنم باید پول بدست بیارم که دیگران من را دوست بداند و با ارزش و بدردبخور بدانند. و ریشه این شکل پول خواسته این است که من خودم را نمیخوام. برای همین است خیلی ها به پول نمیرسد.

 

⁉️به چه علتی؟

 

🍀 چون پول یک چیز با ارزش است و جذب آدم ارزشمند میشه. وقتی من در کل وجودم احساس ارزشمندی نمیکنم و از طرفی هم ،شرط گذاشتم که اگر پولدار بشم احساس ارزشمندی میکنم پس الآن من آدم با ارزشی نیستم درنتیجه پول به سمت من نمیاد.

 

حالا راه حل چیه؟

🧚‍♂️ یک راه بیشتر وجود ندارد و آن این است که من روی خودم کار کنم تا از درون احساس ارزشمندی ایجاد کنم. برای ایجاد احساس ارزشمندی درونی باید ملاکهای ارزشمندی را برای خود بازتعریف کنیم.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ چرا باید ملاک ارزش جدید برای خود باز تعریف کنم

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 ما میتوانیم هم بی ارزش تعریف بشویم و هم با ارزش. زمانی که شما احساس بی ارزشی میکنید این احساس با شما هست و شما با احساس بی ارزش بودن به همه جا می روید، یک بی ارزش رفتارها، تصمیمات، انتخابها و روابط بی ارزش گونه از خود نشان میدهد چون احساس میکند که من کسی نیستم که من یه بی ارزش هستم پس کارهای بی ارزش گونه باید انجام دهم چون طبیعت من همین است. وقتی موضوع باز میشه میفهمیم که چه درد بزرگی است!

😎👈 من از بچگی بر مبنای ملاکهای ارزشی که برای من در جامعه گذاشته اند چون من حائز شرایط هیچ یک از این ملاکهای ارزشی جامعه نبودم پس من بی ارزش هستم. جامعه میگه ارزشمند کسی هست که ثروتمند باشه، روابط خوبی داشته باشه و غیره … من که الان ثروت ندارم پس چیکار کنم؟ من با این ملاک جامعه هیچ وقت نمیتونم رشد کنم چون هیچ وقت احساس رشد نمی کنم.

 

⁉️ پس چاره چیه؟

 

🟡 زمانی که من کودک بودم نه میتونستم مدرک تحصیلی بگیرم، نه میتونستم ثروت رو انتخاب کنم نه میتونستم خانواده خوب رو انتخاب کنم. پس این معیار برای من مناسب نیست چون من با این معیارها من احساس بی ارزشی می کنم. ما با تعریف جامعه از باارزش بودن خودمان هیچ اطلاعی نداشتیم. پس این معیارها را قبول نمی کنم و برای ارزشمند بودم خودم دوباره معیار جدید درست میکنم و به خورد خودم میدم تا از درون خودم خودم را بپذیرم و احساس ارزشمندی کنم. به همین راحتی.

😎👈 چاره این است که من برای خودم ملاک ارزش جدید تعریف کنم که در همون شرایطی که الان دارم من به خودم ببالم و احساس ارزشمندی از درون کنم. با همین امکانات، با همین ظاهر کنونی، با همین شرایط احساس ارزشمند بودن کنم.

👌 من باید به این نتیجه برسم که
🟡 کی گفته پول به من ارزش میده،
🟣 کی گفته من پول ندارم بی ارزشم،
🟢 کی گفته مدرک تحصیلی است که به من ارزش میده

اینها را کی از خودش درآورده. این حرفها رو روی چه اصل و ارزشی و مبنایی زده؟ اینها معیارهای جامعه بوده که به منم القا شده.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه دربارهٔ «✅ چرا تلاشهای من به پول منتهی نمیشه؟»

  1. محمد رضا عکاف زاده

    عمار خان سلام
    خوش باشی داداش همیشه
    این توضیحات تو کتاب طریقت تسلیم که خودت معرفی کردی هست وقت مطالعه کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *