✅ چرا دعاهای همه اجابت نمیشه؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ چرا دعاهای همه اجابت نمیشه؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

⁉️ چرا دعا می کنیم؟

😎👈 همه ما زمانی که تمام تلاش خود را میکنیم ولی نتیجه نمیگیریم و به خصوص در حوزه مالی وقتی به این نتیجه می رسیم که این شخصیت در حوزه مالی باورهای خوبی ندارد و نمیتواند نتایج خوبی را خلق کند. از خودمان مایوس می شویم و به درگاه خداوند میرویم و دعا می کنیم.

🙏 که ای خدای بزرگ، ای نیروی برتر از من، ای که به بهترین ایده ها و راهای رسیدن من به ثروت مطلع هستی، تو بیاد در زندگی من جاری شو و ثروت برای من خلق کن. زیرا که تو در مورد کسب و کار بهتر بلدی هدایتم کنی. زیرا ورود خداوند در زندگی به من:

🟡 ایده های بهتره

🔵 فعالیتهای بهتر

🟢 تصمیمات بهتر

🟠 انتخابهای بهتر

🟣 رفتارهای بهتر

😎👈 و درنهایت نتیجه های بهتر میدهد که منجر به شکوفایی کسب و کار و زندگی ما میشود.

 

⁉️ اما چرا همه از خدا می خواهند و دعا می کنند اما دعای عده کمی اجابت می شود؟

 

علت این است که همه کاملاً تسلیم نشده اند.

یعنی چی؟

کسانی که تسلیم نشده اند هنوز فکر می کنند عقل کل هستند و کامل کنار نمی کشند تا خدا کارش را شروع کند.
فردی که در بخشی تسلیم کامل است، یعنی در آن بخش هیچ نظری، طرز فکری، ایده ای، تحلیلی،و نه قضاوت با خود میکند انگار اصلا خودش در آن بخش زنده نیست. در واقع فرد تسلیم کاملاً آن موضوع را به خدا واگذار کرده و رفته و مطمئن است خدا خودش میاد درستش میکنه. فرد تسلیم باور داره وقتی دعا کرد خدا بلافاصله کارش رو شروع میکنه و دیگه دنبال این نیست که آیا خدا کارش رو شروع کرد یا نه؟ نکند خدا کم کارش بزار؟ میبینید فردی که به خدا ایمان و باور نداره چه فکری می کنه.

⁉️ از کجا بفهمم من تسلیم کامل هست یا خیر؟

⁉️ آیا تو اون بخشهایی که از خدا کمک خواستی صداهایی از خودت میشنوی؟
اگر صداهایی می شنوی یعنی اینکه در مورد آن موضوع با خودت گفتگویی داری اگر داری یعنی اینکه شما تسلیم نیستی یعنی شما هنوز در آن بخش هستی.

 

⁉️ چرا آنجا گفتگو داری؟

😎👈 چون چسبیدی به اون قسمت و هنوز دل نکندی و هنوز به مقدار کافی به خدا باور و اعتماد نداری که بگی من دعا کردم و خدا بلافاصله اومده داره کارش رو شروع میکنه. هنوز به خودت امید داری و میگی بزار دو سه تا ترفند دیگه بزن احتمال داره بشه ها!

⁉️راه حل چیست؟

😎👈 وقتی بخشی را به خدا سپردی، اگر متوجه شدی که گفتگو داری باید سریع سکوت کنی و دیگه اجازه ندی ذهنت در مورد آن مطلب با تو گفتگو کنه. به خودت بگو من اون موضوع رو به خدا سپردم مطمئنم خدا کارش درسته. ای ذهن من ساکت باش، ساکت. و تمام فکرهایی در مورد آن قسمت را در ذهنت سرکوب کن.

 

✅ قانون فوق العاده مهم

😎👈 دوست عزیزم، خداوند شریک ندارد و در هیچ کاری با کسی شراکت نمیکند.

😎👈 زمانی که شما هنوز تسلیم نیستی و میخواهی با آن ذهن ضعیف با خدا شریک شوی، خدا شراکت تو را قبول نمی کند. چون اصلا کار شریکی انجام نمیده. چون خدا کامل هست نیاز نداره کس دیگری بهش اضافه بشه تا کامل بشه. دقت کردی! برای همین شریک نمیخواد و نیاز نداره، ناقص شریک میگیره تا کامل بشه🌼

🌟دوست عزیز کار رو که به خدا سپردی دیگه تو ذهنت فراموشش کن. مطمئن باش خدا خودش بلافاصله داره اقدام میکنه.✨

🌸فرد تسلیم در مورد قسمتی که به خدا سپرده گفتگویی نداره و رها و مطمئن هست.🌼

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه دربارهٔ «✅ چرا دعاهای همه اجابت نمیشه؟»

  1. سلام؛ با عرض پوزش این دیدگاه به نظر من کاملا نادرست است. خداوند به انسانها عقل و درک و قدرت تفکر داده و بسیار هم به تفکر و تعقل سفارش نموده است. استفاده نکردن از فکر و عقل نوعی ناشکری محسوب می شود. هر انسانی باید تا آنجا که می‌تواند دانش و مهارتش را در هر زمینه ای که مایل است (مثلا زمینه مالی) افزایش دهد، مشورت کند و به کار بندد؛ منتها چون دانش و عقل بشر کامل نیست دعا هم می کند و مابقی را به خدا توکل می‌نماید. معنای توکل اینست. گاهی اوقات مستجاب نشدن برخی دعاها دلیل و حکمتی دارد که خود انسان بعد از مدتی علتش را متوجه می شود و شاید اصلا متوجه نشود. به هر حال خدا فرموده : «اُدعُونی أستَجِب لَکُم» یعنی خداوند حتما دعای مارا اجابت می کند؛ منتها شاید در این دنیا و شاید در آخرت. ضمن این که آخرت اصلا قابل مقایسه با دنیای مادی نیست. همانطور که در خواب پدیده ها را با احساساتی بسیار قویتر و مؤثرتر تجربه می‌کنیم، نسبت آخرت به دنیا هم یک چنین چیزی است به مراتب بیشتر. در روایت هست کسانی که دعایشان در دنیا مستجاب شده وقتی به نعمتهای کسانی که دعایشان در دنیا اجابت نشده و در آخرت جواب گرفته اند، نگاه می کنند با خود می گویند ای کاش هیچ یک از دعاهای ما هم در دنیا مستجاب نمی شد و در عوض اینجا اجابت می شد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *