فراموشی مطالب

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ با این روش ها فراموشی مطالبو بزار کنار😎

 

✅ تکینک اول

نحوه درست مطالعه! 📒

شما وقتی که می خواین یه مبحثی رو بخونین اول باید اون مطلب رو به صورت چشمی بخونین🔎 و زیر نکاتی که به نظرتون مهم میاد خط بکشین🖍 تا دستتون بیاد کل موضوع چیه ، موقعی که این کار روانجام میدین ناخوداگاه سوالی براتون پیش میاد⁉️ که با خوندن دقیق اون مبحث تو ذهنتون تثبیت میشه 🆗.

 

✅ تکنیک دوم

مرور کردن :🔆

همون طور که گفته شده بهتره شما هر درسی رو تو همون روز که آموزش دیدین بخونین و مرور کنین♻️ و تا اونجایی که می شه خلاصه نویسی رو براش انجام بدین

و بعد از گذشت 2 تا 3 روز بعد اون رو دوباره باید تو برنامه خودتون قرار بدین .

شاید الان بگین که چرا باید دوباره برای اون درس وقت بزاریم ⁉️‼️یا اصلا وقت نداریم که این کار رو انجام بدیم ولی این رو در نظر بگیرین که برای یک درسی که کلی روش وقت گذاشتین و خوندین ، 2 یا 3 روز بعد نیم ساعت دیگه وقت بزارین و مرور کنین بهتره یا اینکه یک ماه بعد تقریبا همشو از یاد ببرین ؟🚫❌

پس 100 درصد این موضوع رو جدی بگیرین✅ . حتی همین خلاصه نویسی هم باعث میشه که شما مطالب دوباره براتون مرور بشه و تو ذهنتون تثبیت بشه .

 

✅ تکنیک سوم

معلم خودتون بشین !‼️

یعنی بیاین درسی رو که خوندین برای خودتون و یا حتی شخص دیگر توضیح بدین . اینجوری کامل نقاط ضعف و قوتتون دستتون میاد و راحت مطالب رو تو ذهنتون تثبیت می کنین . یک پوئن مثبت❇️ که این تکنیک داره اینه که باعث میشه شما بلند بلند یک مطلبی رو بخونین اینجوری شما مطالب رو دوباره می شنوین که این مورد هم خیلی تو یادگیری شما تاثیر زیادی داره .

 

 ✅تکنیک آخر

سعی کنین برای با تمرکز درس بخونین !📴✴️ تمرکز شما در حین درس خوندن باعث میشه که با خیال راحت فقط فکرتون پیش درستون باشه . راه هایی که هم باعث افزایش تمرکز شما میشه که اولیش خاموش کردن اینترنت تو زمان درس خوندنه چون خیلی راحت حواس شمارو پرت می کنه . مورد بعدی محیطی هستش که تو اون مطالعه می کنین که سعی کنین محیط آرام و بی سرو صدایی باشه . بلند بلند خوندن شما هم چون باعث میشه حواس شنواییتون رو هم درگیر کنه تاثیر زیادی تو افزایش تمرکز شما داره.

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *