✅ چرا  بعد از اینکه من با همسر یک رابطه عاشقانه را تصور میکم بعدش احساسم بد میشه؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ چرا  بعد از اینکه من با همسر یک رابطه عاشقانه را تصور میکنم بعدش احساسم بد میشه؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺
😎👈 ما همواره چیزهایی را در ذهن تصور میکنیم که توی زندگی واقعی نداریمش. اگه توی زندگی واقعی داشتیم که دیگه تصورش نمیکردیم که. میرفتیم در دنیای واقعی و ازش لذت میبردیم. پس مدام در حال فرار از چیز هستیم و خلاصی را دنیای مجازی به نام تصورات خود دنبال میکنیم تا احساساتمان بهتر بشود.
😎👈در این مواقع بهترین پاسخ را خودتون میتونید به خودتون بدهید.
⁉️ چگونه؟ 
😎👈با دانستن این اصل که:
همیشه چرایی یک عمل مطرح هست نه خود اون عمل؟
چرا همش داری تصور میکنی که با همسرم یا رابطه عاشقانه داریم یا با هم داریم لاو میترکونیم؟
پشت این تصور و احساس چیه؟
😎👈 آیا پشت این تصور این احساس قایم شده که نکنه همسرم من رو دوست نداشته باشه و زندگیم کم کم بی رنگ بشه، نکنه اون ولم کنه بره، نکنه نکنه نکنه و ….
از نظر روانشناسی همیشه چرایی یک مسئله مهم هست نه خود اون مسئله؟
😎👈 قشنگ با خودتون بشینید احساس واقعی که پشت اون عمل هست را آنالیز کنید. اگر احساس جدا شدن دارید و همش میخواهید این تصور عاشقانه بودن را بکنید که اون رو بیشتر کنار خودتون نگه دارید، پس شما دارید کانون توجه خودتون را روی دور شدن و جدا شدن میگذارید.
😎👈 برای حل این مشکل روی عزت نفس خودتون کار کنید.
⁉️ آیا فردی که عزت نفس داره، مدام روی دیگران کار میکنه یا روی خودش؟
⁉️ مثلاً به دیگران هی مدام میگه بیا من دوست داشته باشه؟
⁉️ یا به همسرش میگه بیا همدیگه رو دوست داشته باشیم. نه دیگه!
😎👈 قانون عزت نفس میگه خودت را لایق دوست داشته شدن بدان. خودت را ارزشمند بدون. وقتی ارزشمند شدی کار خاصی نمیخواد بکنی چون همه ارزش رو تشخیص می دهند. وقتی خودت رو دوست داشتنی بدونی همه تشخیص می دهند این فرد رو باید دوست داشت لازم نیست بری به دیگری بگی.
😎👈 وقتی که احساس فعال بشه، اتوماتیک به عمل تبدیل میشه، احساس را به مثابه یک ظرف بگیرید وقتی ظرف پر بشه محتواش از ظرف بیرون میرزه، درسته! احساس هم همین هست، وقتی ظرف درونی احساس یک نفر پر بشه اتوماتیک احساساتش را بیرون میریزه.
😎👈 مهم چرایی مسئله است و توی اون تصور، توجه واقعی شما به چی هست و چه اتفاقی توی ذهنت افتاده که به خودت میگی برم یه تصور بکنم عشق بیشتر بشه. ذهنت تو رو از چی می ترسونه که میگه برو تصور بکن. مگه توی واقعیت آنچه که میخواهی نیست؟ از این به بعد هر موقع ذهنت گفت بریم یک تصور بزنیم قبلش به فکرها و گفتگوهایی که ذهنتان به شما کرده یه آنالیزی بزن ببین به خاطر چی بهت گفته بری تصور کنی؟ برای ترس از چیزی هست یا برای اشتیاق یا لذت هست بعد تصمیم به انجام اون کار بگیر.
🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾
با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *