✅ اثر نظام ارزش و باور در ثروتمند شدن

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ اثر نظام ارزش و باور در ثروتمند شدن

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

⁉️ ارزش چیست؟

ارزش‌ها، شایستگی‌ و امتیازهایی هستند که به ما کمک می‌کنند خوب را از بد و درست را از نادرست تشخیص داده و در مسیر رسیدن به هدف و موفقیت گام برداریم. ارزش‌ها راهنمای زندگی ما بوده و منحصر‌به‌فرد هستند.

 

😎👈 انواع ارزش

 

1️⃣ ارزش‌های فردی

2️⃣ ارزش‌های اجتماعی

3️⃣ ارزش‌های رابطه‌ای

4️⃣ ارزش‌های سازمانی

⁉️ باور چیست؟

 

😎👈 باورها همان اعتقادات ما هستند که از آنها برای درک محیط پیرامون خود کمک می‌گیریم. موفقیت‌ها و شکست‌های ما حاصل باورهایی است که در ذهن داریم.

 

⁉️  باورها چگونه ساخته می شوند؟

😎👈 باورها از شواهد، سنتها، اطرافیان، خانواده، فرهنگ و مذهب ساخته می شوند. به عبارت دیگر باورها ناشی از تجربیات آموخته شده هستند.

 

😎👈 جادوی باورها

ما براساس باورهایمان زندگی میکنیم. باورهایی که ما قبول کرده ایم برای خودمان، تصویری از خودمان به ما ارائه می‌دهد که ما را به عنوان یک فرد ارزشمند یا بی‌ارزش، قوی یا ضعیف، دوست‌داشتنی یا حقیر، مستقل یا وابسته، انعطاف‌پذیر یا خشک توصیف می‌کند.

 

😎👈 انواع باور

دو نوع باور مثبت و منفی داریم.

 

1️⃣ باور منفی

انسان‌ها توسط باورهای محدود کننده و منفی و تفکراتی که در مورد خود و زندگی‌شان دارند، زندانی می‌شوند. افراد خود را با میله‌های اعتقادات‌شان محصور می‌کنند. به این صورت که اگر باور فقیر باش را قبول کرده باشید. این باور به شما اشتیاق رشد و نزدیک شدن به ثروت را سریع در ذهن شما سرکوب میکند و میل رشد و پیشرفت را در شما از بین میبرد.

 

2️⃣ باور مثبت

😎👈 در مقابل باورهای منفی و مخرب، جادوی باورهای مثبت وجود دارند که ما را به سمت زندگی بهتر و شاداب‌تر سوق می‌دهند.

😎👈 خوشبختانه، ارزشها و باورها قابلیت تغییر دارند. ما این قدرت داریم با تغییر ارزشها و باورهایمان به سمت چیزهای دلخواهمان حرکت کنیم. مثلا زمانی در کودک فقر را برایمان ارزش توصیف کرده اند ولی الان بزرگ شده ایم و تجربیات زندگی نشان میدهد که ثروت ارزش است نه فقر. حالا با تغییر و بی ارزش کردن باور فقر در زندگی میتوانیم باور ثروت را در ذهن بکاریم. تا ذهنمان، ما را به سمت ثروت هدایت کند و کارها و اعمالی انجام دهیم که منجر به سود و ثروت بشوند.

😎👈 ارزش و باور به همدیگر وابسته هستند. ما براساس باورهایمان چیزهایی را تجربه میکنیم. حالا تجربه های عملی ما به ما میگه چیزی ارزش داشت یا نداشت.

باورها 👇
بر رفتارها و نگرش‌ها 👇
سپس آنها بر ارزش‌های ما تاثیر می‌گذارند.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *