تست سلامت روان

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

تست سلامت روان

 

تستی که در زیر مشاهده میکند از یکی از دانشمندان ایرانی مقیم امریکاست و شیوه ی کار به این صورت است که پس از خواندن هر بند ، در صورت تایید وجود ویژگی در خودتان ، به خوداز ۱تا ۲ امتیاز بدهید (بسته به شدت و ضعف آن) و در آخر در قسمت نتایج که در پایین ذکر شده از میزان سلامت خود مطلع شوید

 

۱-من از اینکه ترک شوم یا رها بشوم خیلی ناراحت می‌شوم یا حتی می‌ترسم. (به عنوان نمونه اگر در رابطه ترک شوم می‌ترسم یا حتی در مواردی جابجایی و نقل مکان به یک منزل جدید هم اذیتم می‌کند.)

 

۲-من از اینکه رابطه‌ای به آخر برسد به هم می‌ریزم. (منظور از به‌هم‌ریختن، ایجاد اختلال در خواب، خوراک و سیستم گوارشی است.)

 

۳-من در گذشته یا هم اکنون معتاد بوده یا هستم. (اعتیاد منفی مانند مواد مخدر، مشروبات الکلی، انواع سیگار حتی الکترونیکی، قمار یا اعتیاد مثبت مانند کار مداوم و بی‌وقفه، گذراندن بخش عمده وقت در کتابخانه یا خواندن ۴۰ تا ۵۰ ساعت درس در هفته.)

 

۴-من هم اکنون یا در گذشته با یک معتاد زندگی کرده یا می‌کنم. (منظور آنجایی است که حق انتخاب دارید مانند هم‌اتاق و یا همسر.)

 

۵-من نمی‌توانم احتیاجات خود را شخصا برآورده کنم. (یعنی به تنهایی نمی‌توانم هزینه زندگی‌ام را بدهم یا تنها نمی‌توانم نیازهای روانی‌ام را برطرف کنم و نیاز دارم تا فردی همراه من باشد.)

 

۶-من فکر می‌کنم که چه لذتی دارد که یکی باشد تا احتیاجات آدمی را برآورده کند. (همسر بهتر است که پولدار یا معروف و صاحب‌نام باشد و مثلا دوست آدم مهم و شناخته‌شده باشد.)

 

۷-من دلم می‌خواهد همه جا یک مقدار کنترل اوضاع را در اختیار داشته باشم و همه کس و همه چیز را مدیریت کنم.

 

۸-من کم‌تر از نیازهای فیزیکی خودم خبردار می شوم. (خیلی وقت‌ها می‌شود که دیگران به من می‌گویند که خیلی وقت است که غذا نخورده‌ام اما خودم متوجه گرسنگی‌ام نشده‌ام.)

 

۹-من تازه وقتی بفهمم که احتیاجی دارم به آن اهمیت نمی‌دهم. (مگر تا حالا کسی از گرسنگی مرده؟ مگر نخوابیم اتفاقی می‌افتد؟ الان حوصله ندارم بروم دستشویی، باشد یک ساعت دیگر.)

 

۱۰-من وقتی رابطه مهمی به پایان می‌رسد، فکر خودکشی و مرگ به سرم می‌زند. (به خودم می‌گویم به خدا آدم بمیرد بهتر است، ای کاش بخوابم و دیگر بیدار نشوم.)

 

۱۱-من به هیچ گروه، فرد و یا سازمان حتی فرهنگی یا اجتماعی و هنری تعلق ندارم. (با عضویت در هر انجمنی مخالفت می‌کنم. به عنوان نمونه اگر بگویند انجمن گیلکان ونکوور با وجود اینکه رشتی هستم بگویم این مسخره‌بازی‌ها یعنی چه؟)

 

۱۲-در محیط‌های عمومی و اجتماعی نمی‌خواهم دیده شوم. (همیشه در گوشه کلاس می‌نشینم یا زنگ تفریح جدا از دیگران هستم.)

 

۱۳-من آن‌قدر به همه محبت می‌کنم که دیگران من را برای خودشان نگه دارند. (همه را ناز و نوازش می‌کنم یا لی‌لی به لالای دیگران می‌گذارم تا محبوب دیگران باشم.)

 

۱۴-به جویدن آدامس، مکیدن اجسام، بوسیدن بیش از اندازه و یا به حرکات دهانی علاقه دارم.

 

۱۵-من خیلی دوست دارم که در آغوش گرفته شوم یا ناز و نوازش شوم.

 

۱۶- من دوست ندارم با کسی تماس بدنی داشته باشم. (مثلا اگر ببینم زن و شوهر دست هم را گرفته‌اند می‌گویم این لوس‌بازی‌ها دیگر چیست.)

 

۱۷- من خیلی دلم می‌خواهد آدم با ارزشی در چشم دیگران باشم. (مثلا همه بدانند که من چقدر مهربان و دلسوزم.)

 

۱۸-من زخم زبان یا نیش زبان دارم. (وقتی می‌بینم کسی لباس شیک پوشیده می‌گویم با آن شکم گنده این لباس چه معنایی دارد یا وقتی می‌گویند فلانی موفق است می‌گویم پسر دایی‌اش هم کلاهبردار است.)

 

۱۹-من بیشتر اوقات احساس تنهایی یا جدایی می‌کنم. (شما با پدر و مادر خود از صبح تا شب در تمام طول سال مشکل داشتید. اما یک ماه که از آنها دور شده‌اید دائم می‌گویید که جدا شدن از آنها اذیت‌تان می‌کند و یا فردی هستید که بیشتر اوقات احساس تنهایی می‌کنید.)

 

۲۰- من آدم ساده‌دل و یا ساده‌لوحی هستم. (خیلی زود گول می‌خورم. مثلا دو بار تا حالا قرص‌هایی خریده‌ام تا یک هفته‌ای لاغر بشوم.)

 

۲۱-من خیلی از خودم و دیگران انتظار دارم. (خاک توی سرم که فقط یک مدرک دانشگاهی گرفته‌ام یا یک ماهه فقط سه کیلو وزن کم کرده‌ام اما دوستم ۱۵ کیلو وزن کم کرده. همچنین انتظار و توقع بیش از حد از دیگران: شما چرا من را دعوت نکردید؟ سه روز مریض بودم و یک نفر هم زنگ نزده حالم را بپرسد. یا مثلا می‌گویید که «از شما توقع نداشتم».)

 

۲۲-من بیشتر اوقات نگران هستم. (اگر یک روز نگران نباشم نگران می‌شوم که چرا نگران نیستم.)

 

۲۳-من بیشتر اوقات منفی و بدبین هستم. (یعنی چه که این همه پول خرج کردند و عروسی گرفتند.)

 

۲۴-من خیلی دل به کار نمی‌دهم و پشتکار ندارم. (متخصص آغاز بدون پایانم. تا به حال سه بار رشته دانشگاهی‌ام را عوض کرده‌ام.)

 

۲۵-من خیلی آدم امیدواری نیستم. (باور کن آخر سر توی همین کانادا هم انقلاب می‌شود. مشکلات فلان کس هرگز درست نمی‌شود.)

 

🔴🔴جمع‌بندی آسیب‌دیدگی روحی:

 

مجموع نمرات شما بین صفر تا ۱۰ است: آسیبی وجود ندارد.

بین ۱۱ تا ۲۰ است: آسیب خفیف.

بین ۲۱ تا ۳۰ است: آسیب شدید.

بین ۳۱ تا ۴۰ است: نیاز به مشاوره و روان‌درمانی فوری به دلیل صدمات شدید.

بین ۴۱ تا ۵۰ است: وضعیت بسیار خطرناک و لزوم مراجعه کنید

 

البته عزیزان توجه کنید که یک تست به تنهایی نمی‌تواند میزان سلامتی یا بیماری شما را مشخص کند و ممکن است با خطا عمل کند یا گر شما در حال حاضر به دلیل شرایطتان حال روحی خوبی نداشته باشید و با نا امیدی به سوالات پاسخ بدهیدممکن است نمره ی غیر واقعی کسب کنید …

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *