رهایی از غم

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

 

🔰راهکارهایی برای رهایی از رنج:

 

🔲 یک مهارت جدید یاد بگیرید. به جای این که به کارهایی بچسبید که هیچ وقت در آنها پیشرفت نمی‌کنید.
🟥 دیدگاه خودتون رو تغییر بدید. به مشکلات به دید یه موهبت پنهان نگاه کنید.
🟧 خشم رو با همه وجود حس کنید. اگر احساساتتون رو خفه کنید ممکنه به بیرون درز کنن و نه تنها شخصی که باعث عصبانیت شما شده، بلکه اطرافیانتون رو هم تحت تاثیر قرار بده. از عصبانیت و ناراحتی رها شید به خودتان فرصتی برای خالی شدن و فریاد زدن بدید.
🟨 خودتون رو جای شخص مقابل قرار بدید. همه ما اشتباه می کنیم شما هم ممکنه خیلی راحت مثله شوهر، پدر یا دوست تون اشتباه کنید. بخشش، خشم رو در خودش حل میکنه.
🟩 همه‌ی انرژی خودتون‌رو صرف چیزهایی کنید که واقعا می تونید کنترل کنید به جای اینکه به چیزهایی بپردازید که نمیتونید اونها رو کنترل کنید
🟦 راهی خلاقانه برای بیان احساساتتون پیدا کنید؛ کارهایی مثل وبلاگ نویسی یا نقاشی. این کار رو توی لیست کارهای ضروریتون قرار بدید.
🟪 گریه کنید، طبق گفته دکتر ویلیام فری با گریه کردن احساست منفی رو از خودتون دور کنید و موادشیمیایی مضری رو که در نتیجه استرس توی بدن تولید میشن رو دور بریزید.
⬛️ نگرانی تون رو فورا به یه عمل مثبت تبدیل کنید.
⬜️ از مدیتیشن (مراقبه) یا یوگا استفاده کنید تا شما رو به زمان حال بیاره. به جای اینکه توی گذشته زندگی کنید و نگران آینده باشید.
 🟫 تو یه فعالیت ورزشی شرکت کنید.
🔴 یک نوار لاستیکی به مچ دستتون ببندید و وقتی که شروع به فکر کردن درمورد اندیشه‌های خشمناک کردید با ملایمت با اون نوار لاستیکی ضربه ای به دستتون بزنید. با این کار ذهن تون یاد می گیره که اون نوع تفکرات منفی با چیز ناخوشایندی همراه بشه.
🟡 از روابط گذشته رها بشید.
🟠 سعی کنید که از تجربتون درس بگیرید تا به شما توی فراموش کردن و خاتمه دادن به ناراحتی ها کمک کنه.
🟢 از تکنیک صداهای خنده دار استفاده کنید. طبق گفته راس هریس نویسنده کتاب دریچه ای به شادمانی، اگر صدایی که در سرتان هستش رو با یک صدای کارتونی (مثل آن شخصیت منفی باف در کارتون گاليور) عوض کنید به شما کمک می کنه که بتونید این اندیشه های مشکل ساز رو بی اثر کنید.
🔵 از استرس و نگرانی رها بشید از تکنیک نفس عمیق استفاده کنید. نفس عمیق بکشید و به زمان حال برگردید. و توی یه کار گروهی همکاری کنید.
🟣 به سونا برید. مطالعات نشون میده کسایی که توی هفته حداقل دو بار به مدت ۱۰-۳۰ دقیقه به سونا می رن بعد از کار، نسبت به افرادی با کار مشابه که به سونا نمی دن، کمتر دچار استرس می شون. کارهایتون رو جمع و جور کنید.
با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *