نه گفتن

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

 

راه های آسان برای نه گفتن

 

«الان خودم اولویت های دیگری دارم ، نمی توانم این کار را انجام دهم » اگر سرتان خیلی شلوغ است که درگیر درخواست یا پیشنهاد او شوید ، جمله بالا به کارتان می آید . این جمله به دیگران می فهماند که وقت شما هم اکنون پر است ، بنابراین او بایستی دست نگه دارد اگر که می خواهید کارتان آسان تر شود ، می توانید به جمله تان این را هم اضافه کنید که بر روی چه چیزی مشغول به کار هستید تا او بهتر متوجه شود.

الان زمان خوبی نیست چرا که من در میان انجام کاری هستم . چطوراست که ما در زمان x دوباره ارتباط برقرار کنیم .

خیلی پیش می آید که شما در میان انجام کاری هستید که ناگهان درخواست کمکی از شما می شود . اول به او این اجازه را بدهید که دریابد الان زمان خوبی نیست چرا که شما در حال انجام چیزی هستید. دوم ، با پیشنهاد زمانی دیگر به او بفهمانید که شما مشتاق به کمک هستید از این طريق ، او احساس بدی نخواهد کرد .

«مشتاق به انجام آن هستم ، ولی… »

این جمله باعث دلگرمی می شود، چرا که به او این را می فهماند که شما  ایده ی او را دوست دارید و هیچ چیز اشتباهی درباره ی آن وجود ندارد…

 

💥اجازه بده ابتدا درباره ی آن فکر کنم ، بعدا به تو خبر خواهم داد. این جمله بیشتر شبیه «شاید » گفتن است تا گفتن یک «نه» صاف و پوست کنده . اگر علاقه مند هستید اما نمی خواهید همین الان «بله» را بگویید ، از این جمله استفاده کنید.

 

💥این ملاقات آن چیزی نبود که من نیاز داشتم اما یقینا درخواست شما را در نظر خواهم داشت .

اگر کسی در حال ایجاد یک معامله یا فرصتی است که از قضا آن چیزی نیست که شما به دنبال آن هستید ، اجازه دهید که او بداند این ملاقات آن چیزی نبود که به آن نیاز داشتید . در غیر این صورت ، مذاکره می تواند خیلی طولانی شود . از طرف دیگر ، این جمله به طرف می فهماند که هیچ ایرادی درباره ی پیشنهادش وجود ندارد.

💥من بهترین فرد برای کمک در این مورد نیستم . چرا آقا / خانم x رااز درخواستت مطلع نمی کنی؟

اگر از شما درخواست کمک در چیزی می شود که نمی توانید در آن شرکت کنید ، به او این اجازه را بدهید که متوجه این موضوع شود که به دنبال فرد اشتباهی می گردد ‌

💥 نه، نمی توانم .

راحت ترین و ساده ترین راه برای «نه» گفتن استفاده از جمله ی بالا است. ما موانع زیادی برای «نه» گفتن در ذهن مان ایجاد می کنیم . همانطور که در ابتدای این مطلب نیز دیدید ، این موانع خود ساخته هستند و به هیچ وجه درست نیستند . خیلی درباره ی «نه» گفتن فکر نکنید و فقط آن را بی درنگ بگویید .

 

«نه» گفتن به ملاقات هایی که نیاز ندارید را یاد بگیرید ، و هنگامی که این کار را انجام دادید در واقع متوجه خواهید شد که این کار چقدر آسان است . در نتیجه ، شما وقت بیشتری برای خودتان کارتان و چیزهایی که بیشتر برایتان مهم هستند ، خواهید یافت .

«نه» گفتن به معنای گستاخ شدن شما نیست؛ همانطوری که ناسازگاری شما را نخواهد رساند. «نه» گفتن به معنای ایجاد نزاع نیست؛ همانطور که باعث از دست دادن موقعیت هایتان در آینده نخواهد شد؛ و همچنین «نه» گفتن قطعا باعث خراب کردن پل ها نخواهد شد . این ها همه تفکرات اشتباهی هستند که در ذهن تان وجود دارند

«نه» گفتن راجع به احترام به موقعیت ها ، زمان و فرصت تان است. «نه» گفتن حق مسلم شماست .

 

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *