آشنایی با قانون جذب

آشنایی با قانون جذب

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

موضوع : آشنایی با قانون جذب

عنوان : اساس قانون جذب همان فیلتر ذهنی است. این صافی اجازه نمی دهد که اطلاعات بیهوده و به دردنخور وارد ذهن شود .

اگر پس از یک پیاده روی طولانی در خیابانهای شهرتان از شما بپرسند « شما که توی خیابان بودید، آیا اتومبیل تویوتا هم دیدید؟ » ممکن است گیج شوید و نتوانید جواب درستی بدهید اما اگر قصد خرید اتومبیل داشته باشید و اتفاقا تویوتا یکی از انتخابهای مهم شما باشد آن وقت وضعیت فرق می کند . یعنی اگر اتومبیل موردنظر از کنارتان عبور کند دیگر نسبت به آن بی تفاوت نخواهید بود . در اینجا فیلتر ذهنی اجازه ورود اطلاعات را می دهد .

قانون جذب چیست؟

بررسی علمی قانون جذب به عبارت دیگر وقتی برنامه ای در ذهنمان داشته باشیم و یا هدفی تعیین کرده باشیم که برایمان مهم باشد ذهن ما هر چیزی را که با آن در ارتباط باشد جذب می کند .

یک مسیر ، یک حرکت ، یک سخن ، یک شخص ، یک مغازه و… دقت کنید که تمام این عوامل برای شما به وجود نمی آیند ! آن مسیر و یا آن مغازه آنجا هست، آن حرف زده خواهد شد و تمام عوامل در جریان خواهد بود چه شما هدف و برنامه ای داشته باشید چه نداشته باشید و حال که هدفی دارید تازه متوجه آنها می شوید ! گویی که ناگهان می بینید راه های مهمی که شما را به هدفتان می رساند در جلوی پایتان قرار گرفته است !

باز هم مثالی دیگر برای آشنایی با قانون جذب

فرض کنیم قطعه زمینی در اختیار دارید و یک روز به فکر می افتید که در آن ساختمان سازی کنید . همان روز با یکی از دوستان قدیمی که مهندس ساختمان است برخورد می کنید و او صحبتی را درباره ساختمان سازی آغاز می کند.

موضوع را با او در میان می گذارید و او اطمینان می دهد که این کار عملی است. حتی می گوید که اگر پول کافی هم ندارید می توانید وام بگیرید، یا با کسی شریک شوید و یا پس از شروع یک طبقه اش را پیش فروش کنید و امثال اینها.

اطلاعات ارزشمند دیگری هم در اختیارتان می گذارد و قول می دهد که عملا کمکتان کند .

بیشتر بخوانید:

آشنایی با قانون جذب مردان

اگر درست فکر کنید می بینید که همه اینها به شکلی با قانون جذب ارتباط دارد. شاید بارها با آن آقای مهندس برخورد داشته اید ، شاید بارها راجع به امکانات ساختمان سازی صحبت کرده است و شما که تصمیم به این کار نداشته اید توجه نکرده اید. بنابراین عواملی که باعث موفقیت شوند در اطراف شما فراوان هستند کافی است هدفتان را مشخص کنید و درباره آن فکر کنید و تصمیم بگیرید .

آن گاه قانون جذب به کار می افتد و عواملی که متناسب با آن هدف باشد ، جذب ذهن می شود . ناگهان می بینید راههای مهمی که شما را به هدف می رساند در جلو پای شما قرار دارد .

آموزش آشنایی با قانون جذب

تا به حال متوجه شده‌ای که گاهی آنچه را بدان نیاز داری، ناگهان از جایی که انتظارش را نداری سر می‌رسد؛ مانند تلفنی نامنتظر؟ یا یکدفعه اتفاقی، کسی را در خیابان می‌بینی که در فکرش بوده‌ای؟ آیا تا به حال در مورد افرادی شنیده‌ای که به طور مکرر درگیر مناسباتی بد می‌شوند و همیشه هم گله دارند که دائم همین نوع مناسبات نصیبشان می‌شود؟ قانون جذب برای این دسته از آدمها هم کار می‌کند.

در زندگی همان چیزهایی را به سوی خود جذب می‌کنم که انرژی و حواس و توجهم را به آن معطوف می‌کنم؛ چه آن را بخواهم چه نخواهم.

قانون جذب در روانشناسی

هر انسانی امواج خوب یا بد دارد. در واقع ما دائم در حال ارتعاش هستیم. اگر تو ذوق زده، خرسند، قدر دان ، شاکر یا مفتخر باشی؛ امواج مثبت بیرون می‌دهی و اگر عصبانی، غمگین، ناامید و سرخورده باشی و احساس بیهودگی، بد بیاری یا شکست خوردگی کنی؛ امواج منفی از خودت بیرون می‌دهی.

بسیار مهم است که با ارتعاشات خود در تماس و از آن آگاه باشی چون آنچه را از خودت ساطع می‌کنی؛ قانون جذب، بیشتر از همان را به تو برمی گرداند.

قانون جذب چگونه عمل میکند؟

واکنش قانون جذب، درست مثل واکنش ذهن توست. قانون جذب آنچه را تو نمی‌خواهی؛ می‌شنود. وقتی به ندای درونت گوش می‌دهی که افعال و عبارات منفی به کار می‌برد؛ در واقع توجه و انرژی خودت را به چیزهایی می‌دهی که آنها را نمی‌خواهی.

اگر کنجکاوی بدانی که در هر زمینه‌ای از زندگی ات امواج مثبت می‌فرستی یا منفی کافی ست به آن زمینه نگاهی بیندازی و ببینی چه چیزی دریافت می‌کنی. این جور شدن و تطابقی بی نقص است.توجه به تضاد و شناسایی آن به عنوان چیزی که دلت آن را نمی‌خواهد؛ تو را در قبال آنچه می‌خواهی روشن تر می‌کند.

چگونه خواسته های خود را مشخص کنیم؟

با تضاد، خواسته‌ها ی خود را مشخص کن. در یک برگه آنچه را نمی‌خواهی بنویس و در روبروی آن آنچه را که می‌خواهی. بعد بر روی آنچه نخواسته‌ای خط بکش.تمام چیزهایی را که باعث می‌شود احساسی خوب به تو بدهد؛ شناسایی کن و بیشتر به آن بپرداز. یادت باشد هر ارتعاشی که از خودت ساطع کنی، آینده ات را خلق می‌کند.

خواسته‌هایت را در خط مقدم ذهنت قرار ده و توجه و انرژی و تمرکز مثبت خودت را به آن معطوف کن. از عبارات تاکیدی استفاده کن. عبارت تاکیدی جمله‌ای ست که از طریق تکرار در ذهنت جایگزین می‌شود و طرز فکر تو را دوباره برنامه ریزی می‌کند. مثلاً من بدنی سرحال و خوش و خرم دارم.

پی نوشت:

 • قانونی جذب ویکی پدیا
 • قانون جذب عشق
 • قانون جذب به انگلیسی law of attraction
با دوستانتون به اشتراک بگذارید

21 دیدگاه دربارهٔ «آشنایی با قانون جذب»

 1. منم دقیقا فکر میکنم که قانون جذب یعنی فیلتر ذهنی. یعنی متمرکز شدن روی یه چیزی. مثل اینکه عاشق بشی و جز اون نتونی کسیو ببینی. یا رنگ خاصی از لباسو بخوایی و رنگ های دیگه رو اصلا برنداری

  12
 2. فکر میکنم این مقاله تا جایی درسته. واسه منم خیلی پیش اومده که خواستم مثلا آرایش کنم اما نمیدونستم چی بیشتر بهم میاد اما یکی از دوستام سرزده اومده و از قضا سالن زیبایی هم داره و نظرشو بهم داده
  یا میخواستم برم دکتر، یکی از دوستام که دکتر بوده اتفاقی زنگ زده برای احوال پرسی تو همون ساعت و همون روز و مشکلمو هم حل کرده
  اینا هیشکدوم اتفاقی نیستن، سطح ارتعاش های ما هستند

  7
  1
  1. وقتی در مورد فیلترهای ذهنی صحبت میکنیم؛ منظورمون چیزایی هست که اطرافمونه ولی ذهن ما به شکل ناخودآگاه اون رو حذف میکنه و ما متوجه اونا نمیشیم. ولی قانون جذب میگه که شما میتونین به هر چیزی که فکر میکنین جذب کنین.
   من یه مثال میزنم. فرض کنین من دنبال یه دختر مو بلوند میگردم و از دختر مو بلوند خوشم میاد. من توی شهری زندگی میکنم که تعداد دخترای مو بلوند، توش صفر هست. الان من هر چقدرم به دخترای مو بلوند فکر کنم؛ فیلتر ذهنی من نمیتونه همچین شخصی رو وارد ذهن خودآگاه من کنه.
   حالا اگر بر حسب اتفاق من یه دختر مو بلوند هم توی خیابون ببینم؛ نمیتونم بگم که قانون جذب کار کرده و کائنات این آدم رو جلوی من قرار داده چون احتمالش صفر نیس و ممکنه. اما اگه من هر روز که بیرون میرم ۶ ۷ تا دختر مو بلوند ببینم؛ اونم تو شهری که تعداد دخترای مو بلوندش صفره؛ یعنی یه اثر ناشناخته هست و باید بیشتر بررسی بشه.
   همه‌ی این چیزایی که گفتین اتفاق‌هایی هستش که برای همه می‌افته و اصلا ربطی به قانون جذب و ارتعاش نداره. اما اگه واقعا از هر ۱۰ باری که مریض میشین ۷ ۸ بار دوستای دکترتون بهتون زنگ میزنن. خب احتمالش هست که یه چیزی باشه که همچین اثری رد میزاره و باید بیشتر بررسی بشه ولی وقتی تو کل عمرتون این اتفاق دو بار بیشتر نیوفته این یه اتفاق شانسی هست نه بیشتر.

   5
   10
 3. اگه به منفی ها فکر کنیم هم منفی ها رو جذب میکنیم؟
  مثلا من همیشه میگم خدایی نخواسته اگه پول کم بیارم یا…

  1. فکر کنم منفی ها زودتر از مثبت ها جذب بشن چون شما همه جور تصویرسازی هم می کنید سعی کن همیشه بگی توکل به خدا انشالله جور میشه دیدم آدمایی که همینطوری کارشون پیش میبرند البته تلاش هم می کنن

   3
   1
 4. میخاستم از ادمین عزیز تشکر کنم.و همچنین اگه امکانش هست پکیج های خانم درنا شریفی در رابطه با تربیت فرزند رو هم برامون پاب کنین

 5. سلام
  ممنون از مقاله‌ای که نوشتی. من هم یه مقاله درباره‌ی قانون جذب نوشتم و سعی کردم به نظرات دوستان هم جواب بدم. فک کنم بد نباشه اگه به اونجا هم سر بزنی.
  https://www.polsazi.com/law-of-attraction-fact-or-fake
  فیلترهای ذهنی یه مکانیسم هست که مغز برای کاهش میزان اطلاعات ورودی و پردازش استفاده میکنه.
  در مورد فیلترهای ذهنی که اشاره کردی؛ باید بگم ما بالاخره برای قانون جذب یکسری اساتید داریم که نمونه‌اش استر هیکس و راندا برن و… و من ندیدم این اساتید، قانون جذب رو به این شکل که میگی توضیح و تفسیر کنن. اصولا توی قانون جذب گفته میشه که شما درخواست کن و ارتعاشتو درست کن تا کائنات برات اون چیزی که می‌خوای رو برات فراهم کنه.
  خیلی راحت میشه قانون جذب با این تعریف رو، با آزمون تاس رد کرد.سعی کن چند روز فقط به جفت شیش فکر کنی. اصلا عکس جفت شیش رو بزن به دیوار. برو جلوی آینه به خود بگو که من همیشه جفت شیش میارم. اصلا از پیام‌های مخفی به ناخودآگاه استفاده کن. به خودت القا کن که با جفت شیش آوردن خیلی خوشحال میشی. بعدش بیا یکی دو هزار بار تاس بریز. طبق احتمالات، احتمال جفت شیش آوردن یک بر سی و شش هست. تو تعداد جفت شیش‌هایی که آوردی رو تقسیم بر تعداد کل تاس ریختن بکن و ببین چقدر میشه. ببین نتیجه چقدر با مقدار یک بر سی و شش تفاوت داره. اگه قانون جذب نتونه روی چیزی مثل تاس اثر کنه چطوری می‌خواد که روی ماشین و پول چیزای بزرگتر اثر کنه.

  1
  3
  1. دقیقا یه مشت کلاه بردار د دزد و شیاد از سادگی مردم میلیاردر شدن اگه جذب کار میکرد طرف میرفت با جذب پول در میاورد نه پکیج آشغال بفروشه از پکیج فروشی به همه چی رسیدن. دقیقا فروختن رویا و و آرزو به مردمی که هیچی ندارن راحت ترین راه پول درآوردن هست. مثل فروختن بیل به کسی که دنبال معدن طلا میگرده…. بجا این مزخرفات دنبال راه های واقعی تجارت و پول باشید. من تمام این دوره هارو گوش دادم دیدم تهش هیچی نیست. بعد دوسال وقت حروم کردن رفتم دنبال یادگیری روش های دنیای واقعی مثل فارکس و الان خداروشکر وضعم خیلی عالی شده

   2
   2
  2. خوب چیزی که داری میگی درباره قوانین احتمالات هست.توی قانون جذب ما تو ارتعاش خواستمون قرار میگیریم(میشه گفت یجور تلاش در جهت هدفمون) و یجوری مسیری رسیدن به خواستمون برامون روبرومون قرار میگره حالا تو تلاش نکن و از اون مسیر نرو مطمئنن هیچ اتفاقی نمیفته .در حقیقت همه چیز بازم بستگی به تلاش خودمون داره. قانون جذب یجور چیز تفریحی نیست که هر وقت اراده کنی بتونی اون چیزی رو که می خوای انجام بدی بلکه یجور مسیر رسیدن به خواستس یعنی نمیتونی بگی تاس شش بیاد تا در بازی ببرم بلکه باس خواستت پیروزی باشه تا شرایط جوری باشه که بتونی ببری حالا چه با تاس شیش یا شرایط دیگه . توتوش نمیتونی کاری کنی که شخص خاصی عاشقت بشه یا کارهای دیگه ای که به احساسات شخص مقابل مرتبطه چون خلاف اختیار اون میشه بلکه مثلا می تونی بخوای با اون شخص روبرو بشی و با تلاش خودت عاشقش کنی .همه چیز توی قانون جذب تلاش خودت بستگی داره نه شانس و احتمال.اینجور بگم که هر کس بیشتر کار و تلاش کنه برندس.

 6. منم موافقم یه مطلب دیگه اضافه کنم که این اطلاعات به خاطر اینه که انسان دچار استرس نشه یعنی چیزی رو که میخواد بهش ایمان داشته باشه که روزی به خواستش میرسه اینجا اون استرسه که انسان با دونستن این مطالب باید کنترل کنه

 7. اقا سوال من اینه ایا قانون جذب همه ی خواسته هارو براورده میکنه؟
  تو جهان هزاران نفرن که روزانه ارزوی مرگ میکنن
  هزاران نفرن که ارزو میکنن ای کاش هیچ وقت بدنیا نمیومدن خب چند نفر از اونایی که میخواستن هیچ وقت بدنیا نیان ، بدنیا نیومدن؟
  چند نفر با این فرکانسی که هر روز ارسال میکنن به این خواسته رسیدن؟؟
  از این بگذریم یه عده افراد موفق کسایی بودن که هر روز ارزوی مرگ میکردن. یعنی هر رزو فرکانس منفی ارسال میکردن اما چی شد که موفق شدن؟؟

  1. یجایی تو زندگیشون اتفاق خیلی بدی افتاده و از هر چی بدبختیه خسته شدند وتصمیم گرفتن که عالی زندگی کنن ..بعدشم خدا کتاب ها و نشانه ها و ایده ها داده اونا هم اجرا کردن و موفق شدن

  2. سلام دوست عزیز
   معلومه شما از قانون جذب استفاده کردین و نتیجه نگرفتین. من و تیمم به مدت ۳ سال روی پروژه‌ی قانون جذب کار کردیم و تونستیم رازی رو پیدا کنیم که میتونه شما رو به همه‌ی خواسته‌هاتون برسونه. فقط کافیه شما مجهز به این راز بشید.
   برای مشاوره و تهیه‌ی بسته‌ی رازِ قانون جذب عدد ۳ رو به شماره‌ی ۲۰۰۰۹۰ ارسال کنین.

   15
   1. تو دیگه شاه دزدی دنبال زخم خورده ها میگردی ?
    بورو عامووووو تو اگه سوراخ دعا رو بلد بودی پکیج نمیفروختی الان میلیاردر بودی
    بوروووووو

 8. عالی بود . شخصا به قانون جذب اعتقاد دارم و ازش نتیجه گرفتم تشکر فراوان از ادمین به خاطر کانال

  2
  1
 9. سلام
  من هم به قانون جذب اعتقاد دارم و معمولا بین فاصله خواسته تا دریافت دچار شک میشم و با دیدن گذشته خواسته که از طریق نوشتن به دریافت بدل شده ایمانم را بالا میبرم و تایید این قانون رو میگیرم و حتی برای خودم و دیگران مثال میزنم، به نظر م مهمترین قسمت همین زمان بین خواسته تا جذب هست، به امید آگاهی هرچه بیشتر انسانها

  4
  1
 10. پرواز را به خاطر بسپار پرنده مردنی ست

  خدایا خدایا این چه فلاکتی بود گریبانگیر این ملت شد این تقاص کدام گناه جمعی ما بود به این روز سیاه نشستن مردم . یه عده کلاش و کلاهبردار روز و شب پکیج ثروت به مردم میفروشن و خودشون یه سر سوزن ثروتی تولید نکردن یا کسب و کاری به مردم آموزش نمیدن تف به شرف نداشته ی خودتون و اون پکیجاتون و یه عده مردم مفلوک و بدبخت ، ناامید به امید درخت سکه ی گربه نره تو داستان پینوکیو انرژی و پول و زمان باارزششون رو برای این چرندیات میزارن آیا کسی هست مملکت رو از این باتلاق تعفن نجات بده وای وای وای وامصیبتا وامصیبنا

  2
  8
 11. سلام خدمت ادمین محترم اول تشکر کنم بابت زحمتی که می کشین حداقل ترین چیز اینکه که ما میفهمیم چه دوره ای ارزش خریدن نداره خدا خیرتون بده…
  فقط یک سوال من کارم قنادی هست میخواستم ببینم شما می تونین دوره های مجازی که این کوکی و کیک برگزار میکنن مثلا تو کانال تلگرام اونا رو تهیه کنین چون واقعاااا پول مفت میگیرن… خودم مدرک قنادی دارم طرف کلاس کوکی گذاشته دومیلیون تومن!!!!!در حالیکه نهایت ارزشش ۲۰۰ هزارتومن بیشتر نیست…..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *