قانون جذب؛ علم یا شبه‌علم

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

قانون جذب؛ علم یا شبه علم

قانون جذب؛ علم یا شبه علم

سلام خدمت دوستان من
تصمیم گرفتم نظرم رو در مورد قانون جذب بنویسیم. خوشحال میشم حرف‌های شما رو بشنوم. این پست رو در جواب به نظرات این پست نوشتم.

موزیک بکگراند فایل های بصیری

مقدمه

اول اینکه من با آقایان بصیری، عباسمنش، شریفی، همتی یا حتی ترودو دشمنی ندارم. این رو هم بسیار قبول دارم که آموزش یکی از ارکان مهم زندگیه. اما نکته‌ی مهم اینجاست که پایه و اساس اون آموزش، نباید شبه علم باشه.

شبه علم چیست؟

شبه علم به ادعاها و باورهایی گفته میشه که در ظاهر علمی هستن و از عبارات علمی استفاده می‌کنن ولی از روش‌های علمی تبعیت نمی‌کنن. اگر بخوام نمونه‌هایی از شبه علم رو بگم میتونم به هومیوپاتی، انرژی درمانی، شعور آب و… اشاره کنم. همه‌ی این موارد جز سودوساینس طبقه بندی میشن چون اینا به عنوان علم معرفی میشن ولی از متود علمی پیروی نمیکنن. پیشنهاد می‌کنم کتاب علم، شبه‌علم دکتر علی فیروزآبادی رو مطالعه کنید چون مثال‌های خیلی خوبی از شبه علم رو در طب و درمان توضیح دادن.

شبه‌علم

قانون جذب و شبه علم

یکی از شبه‌علم هایی که فعلا خیلی رو بورسه قانون جذبه. یکی از دلایلش اینه که قابل اثبات نیس و ضمنا سازوکارش هم قابل توضیح نیست. به این جمله که خیلی از باورمندان قانون جذب میگن دقت بکنین: شبیه، شبیه را جذب می‌کند. این حرف مربوط به قانون جذب نیس و قدمتش به خیلی قبلتر برمیگرده. فکر کنم شما هم شنیدید که میگن گردو برای مغز مفیده یا آب انار خونسازه. اما مطمئنم که هیچوقت دلیلش رو نپرسیدید. طبق این ادعا که شبیه، شبیه رو جذب میکنه چون آب انار و خون هر دو قرمزن و یا چون گردو شبیه مغزه پس آب انار کمک به خونسازی میکنه و گردو هم برای مغز خوبه! در حالی الان ما می‌دونیم این موضوعات خرافه هستن.

شبیه، شبیه را جذب می‌کند.

در مورد غیرقابل اثبات بودن این قانون میتونم این رو بگم که شما اگر شما به تمام حرف‌های اساتید قانون جذب ایمان کامل داشته باشید ولی به خواسته‌تون نرسید، امکان هیچ گونه شکایتی برای شما باقی نمی‌مونه. چون که به سادگی میشه ادعا کرد شما باور کافی نداشتین.

درخواست کن. باور داشته باش. دریافت کن.

نظرات دوستان در مورد قانون جذب

من فقط یه سوال از اون دوستانی دارم که میگن با گوش دادن به قانون جذب به یه پولی رسیدن که اصلا فکرشو نمیکردن. نکنه کائنات برای شما پول اختلاس کرده یا چون به این قانون گوش دادید و بهش ایمان داشتید براتون خلق پول کرده؟ من یه توضیح بهتری دارم. شما احتمالا دچار خطای شناختی شدین. یعنی قبل از گوش به دادن به قانون جذب هم به شما پول از جاهایی می‌رسید ولی ذهن شما بین قانون جذب و پول گرفتن یه ارتباط برقرار کرده. حتی اگه اینطور هم نبود و این اولین باره که به شما پولی رسیده؛ این یه پیشامد اتفاقی بوده که قابل تعمیم به همه چیز نیست.

اما در مورد دوستانی که میگن با گوش دادن به قانون جذب براشون موقعیت شغلی پیدا شده یا به هر موفقیتی رسیدن. وقتی شما خودتون رو برای کاری آماده می‌کنین مثلا وقتی دنبال شغل هستین و درموردش مطالعه می‌کنین و در به در دنبال شید یا به هر شکل خودتون رو براش آماده می‌کنین؛ وقتی که یه فرصت پیش میاد شما درجا ازش استفاده می‌کنین و فکر می‌کنین که کار قانون جذب بوده در حالی که اگر شما خودتون رو آماده نمی‌کردید اون فرصت میسوخت و از دستش میدادید. نکته مهم اینه که این فرصت‌ها برای همه‌ی ماها پیش میاد و ربطه به کائنات و قانون جذب نداره.

پسگفتار

نکته‌ی آخرم این هستش که من منکر انگیزه و هدف‌گذاری و … نیستم ولی با انگیزه دادن خرکی و هدف‌های محال مخالفم. بیاین با خودمون روراست باشیم. تو این جمعی که این مقاله رو می‌خونن تعداد خیلی کمی به عدد یک میلیون دلار میرسن و احتمال رسیدن کسی به عدد یک میلیارد دلار صفره. خیلیا زبان انگلیسی می‌خونن و البته که هر کسی مطالعه کنه به سطوح بالای انگلیسی میرسه. ولی واقعا تعداد خیلی کمی خواهند تونست با لهجه بومی بریتانیایی صحبت کنن.

با تمام حرف‌هایی که گفته شد، توی اینترنت مقالات به نسبه مفصلتر هم وجود دارن که نقدهای وارده به قانون جذب رو توضیح دادن. اگر توی ذهن‌تون جرقه‌ای خورد می‌تونین این نوشتارها رو مطالعه کنین.

من منتظر نظرات دوستان هستم. ارادت

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

105 دیدگاه دربارهٔ «قانون جذب؛ علم یا شبه‌علم»

 1. واقعا چطوری میشه با قانون جذب بیمار شدن، فوت بستگان و … رو توجیه کرد؟
  یعنی حال بد من الان دست خودمه؟
  اینا سوالات منه

  3
  5
  1. متاسفانه بله بیشتر قانون جذب با E=mc^2 اثبات میشه یعنی انرژی می‌تونه به ماده تبدیل بشه و نمود پیدا کنه. ما نمی گوییم که اتفاق بد اصلا نمی افته اصلا امکان ندارد اتفاق بد نباشه ولی مسأله اینه که به ظاهر بده! چون شما از حقیقت پشت اون اتفاق خبر ندارید!

   15
   2
   1. سلام دوست عزیز
    ما توی قانون نسبیت عام انیشتین حرف از انرژی می‌زنیم ولی این رو دقت بکنین که معنی و مفهوم انرژی در علم با صحبت معمولی فرق داره.
    همچنین ما توی علم انرژی مثبت و منفی داریم ولی اشتباهی که می‌افته اینه که مردم این رو انرژی خوب و بد معنی می‌کنن که ما توی علم همچین مفاهیمی رو نداریم.

    5
    2
 2. اول ممنونم از ادمین محترم دوم ادمین جان شما چرا نیومدی اینو زود تر بگبی ادمین جان بنده چند روز پیش هم در دایرکت شما گفتم لطفا کار تبلیغ اینا بزار کنار و دوره هایی رو تبلیغ کن که بشه با ان ها تخصص یاد گرفت نه این شعر ور ها ممنون از مقاله خوبتون
  دوستان اگر خواستید در سایت بیشتر از یک قانون جذب بیشتر به نقد کشیده شده سر بزنیدحتما

  12
  18
 3. پیام بهرام پور یه مینی دوره راجب ،علم یا شبه علم داره رایگانم هست به نظرم خالی از لطف نیست .منم با حرف های ایشون موافقم ولی بخش قابل توجهی از حرف های این اساتید به باور های ما و ناخوداگاه مربوط میشه که به نظرم اثبات شدست

  6
  1
  1. بله پیام جان که قانون جذب تیر باران کرد
   بعد دست عزیز این اساتید فیک درمورد باور بی حرکت حرف میزنند که هیچ فایده ای ندارد

   1. این باور بی حرکت که شما میفرمایید برای قانون جذبیای چند سال پیش بود، الان همگی تو دوره هاشون میگن نمیشه باور داشت و احساس خوب داشت و بی حرکت نشست، باید حرکت و تلاش داشته باشی با باور قوی و احساس خوب، که این حرف به نظر من منطقیه، تلاش با حال خوب قطعا جواب میده، برای من که داد.
    من اتفاقی دعوت شدم به یه کلاس قانون جذب و ادامش دادم تقریبا 7-8 جلسه و این پله اول شد برای من که خیلی چیزای مفیدتری یاد بگیریم، باورمو اصلاح کنم، تلاشمو هدفمند کنم، احساسمو خوب نگه دارم و روشهای حال خوب کردنو یاد بگیرم، قبول کنم که همه ذات الهی دارن و همین باعث شد ارتباطم قوی تر بشه و خلقم خیلی بهتر که تو کسب و کارم تاثیر داشت،با کلی کتاب به درد بخور آشنا بشم مثل اثر مرکب، عادت های اتمی، کار عمیق و … که عجیب غریب خوبن!
    قانون جذبی که این اساتید میگن رو 30 درصدش میشه حساب کرد که حرف حسابه و همین جرفارو اساتیدی مثل بهرام پور خیلی علمی و با ریشه توضیح میدن، من از کلاسای قانون جذاب همین خوباشو برداشتم و استفاده کردم که به نظرم کم چیزایی نیستن برای تغییر ایجاد کردن تو زندگی!
    حال دلتون خوب باشه رفقا!

    8
    2
    1. اتفاقا موضوع اصلی اینجاست که شما اگر کاری هم نکنید جهان برای شما همه چیزی رو که احتیاج دارید برای رسیدن به موفقیت فراهم میکنه اونوقت شرایطی رو رقم میزنید که میتونید در اون شرایط رقم خورده که خودتون ساختید بهترین عملکرد رو داشته باشید ب مدت ۶ماه خودم رو حبس کردم و فقط تمرین کردم ن تنها ادم های اطرافم تغییر کردن بلکه شرایطم رو برای کسب درامد رو هم تغییر دادم

  2. سلام
   بله من اون مینی دوره رو بعد از نوشت این مقاله دیدم و دیدگاهم نسبت به علم و شبه‌علم عوض شد.
   منم مخالف انرژی گرفتن و حال خوب نیستم ولی تجربه شو داشتم که میگم انگیزه دادن‌های خرکی نتیجه عکس میده.
   ضمنا توی علم تقریبا هرچی که ما در مورد ضمیر ناخودآگاه میدونیم کار پروفسور یونگ و شاگرداشه ولی این اواخر چیزایی که به ضمیر ناخودآگاه نسبت دادن غیرعلمیه

   1. الحمدلله همه چیز در اختیار بشر هست برای تحقیق بیشتر، مبحثی که باید تمرین کنید ایجاد حس خوبه که روزانه باید تمرین بشه نه انگیزه های به قول خودتون خرکی اونم با حس بد ، حس خوب داستانش با صحبت با ضمیرناخودگاه و صحبتای درونی که خودمون با خودمون داریم فرق داره…. انگیزه خرکی با حس بد دقیقا نتیجه عکس میده

 4. پروژه ی GCP یا global consciousness project یه نمونه از تحقیقات علمی در زمینه ی اثرگذاری هوشیاری انسان روی اتفاقات جهانه.
  یا یه نمونه ی دیگه اینکه،من خودم دارم از crv استفاده میکنم و خیلی وقتا جواب گرفتم.یه روش برای دسترسی به داده ها در آینده و گذشته هست که حسین نجفی هم مقاله ای درموردش نوشته.ولی ظاهرا کلاسش درمورد این روش چندان جالب و کارساز نیست.
  ضمناً ما اصرار نداریم که قانون جذب علمیه. ما میگیم جای باور،تجربش کن.و برای تجربش واجبه که اول باورش کنی تا تجربش کنی.حداقل برای چیزای کوچیک.
  قانون جذب یه اسمه فقط،وگرنه بخوای تاریخ این ادعاها رو بررسی کنی به نتایج خیلی واضحی میرسی که درستن.یا آیه های کتب دینی، و یا سخن افرادی بزرگی مثل بازید بسطامی و عرفای تاریخ. و یا سخن یوگی هایی مثل سادگورو که بارها توی حرفاش من دیدم با وجود اینکه از قانون جذب حرفی نزده ولی اصرار به این داره که برای رسیدن به خواسته ای باید ذهنیت و عملتون در یک راستا باشه.درضمن میگه این امکان وجود داره که اگه کاری هم نکنی بهش میرسی.
  اما نکته ی طلایی اینجاست که وقتی کاری رو که به ذهنت میرسه و حس میکنی باید انجامش بدی و منطقی هم هست که انجامش بدی،اما انجامش نمیدی چون میگی قانون جذب میگه نیازی به تلاش نیست، این باعث میشه به چیزی که میخوای نرسی.

  14
  1
  1. سلام
   دوست عزیز پروژه‌ی آگاهی جهانی با این‌که ۲۳ سال از شروعش می‌گذره هنوز در حال جمع‌آوری داده هست و هنوز به پایان نرسیده که باهاش بشه نتیجه‌گیری کرد. علاوه بر اون نسبت به متودولوژی و تفسیر اطلاعات این پروژه انتقاد وارد شده. یه نمونه اش میگن که تجزیه تحلیل داده های ۱۱ سپتامبر اتفاقی بوده
   من سایت خود پروژه و ویکیپدیا رو خوندم ولی توی سایت‌های الزویر و ریسرچ گیت نتونستم مقاله‌ی این موضوع رو پیدا کنم. البته یدونه بود که مقاله علمی نبود بیشتر مقاله‌ی ژورنالی و مصاحبه با راجر نلسون بودش. البته اینم بگم که سایت بخش دونیشن داره که جای تعجب نیست.
   در مورد مشاهده از دور هم من شنیدم که آمریکا در زمان جنگ سرد از این روش علیه روسیه استفاده می‌کرده ولی با وجود تمام کتاب‌هایی که نوشته شده، هنوز هیچ مدرک علمی برای مشاهده از دور پیدا نشده. آقای جیمز رندی عاشق این جور فعالیت‌های ماوراالطبیعه هستش. به قدری که، برای کسی که بتونه یکی از این شفابخشی‌های کوانتومی یا مشاهده از دور یا هومیوپاتی رو جلوش انجام بده یه جایزه‌ی ۱ میلیون دلاری گذاشته.
   خیلی ممنون که قبول داری قانون جذب علمی نیست. خب حالا برای اینکه ببینیم قانون جذب کار می‌کنه یا نه روی تاس امتحان کن نتیجه‌اش رو هم به ما بگو. اگر که خواستی بهم بگو روش و شرایطش رو برات توضیح بدم.
   “قانون جذب پیشینه‌ی تاریخی داره” هم یکی از دروغ‌هاییه که اساتید جذب میگن. اینکه ذهنیت و عمل باید در یک راستا باشه رو منم قبول دارم ولی تو یه مورد بیار که یکی گفته باشه کائنات خواسته‌هاتو برآورده می‌کنه. حتی اگه همچین چیزیم کسی گفته باشه، اشتباه کرده البته با در نظر گرفتن این‌که حرفشو تحریف نکرده باشن.
   اما در مورد نکته‌ی آخرت؛ دقیقا قانون جذب اولش همین بود دیگه. یه روشی که بدون زحمت زیاد به خواسته‌هات برسی. یه میلیارد پول می خوای؟ باوراتو درست کن کائنات تو رو به خواسته‌ات میرسونه. این همون چیزی بود که استر هیکس می‌گفت.

   1
   2
   1. یه عده ای دوست دارن که یکی الکی دلشون رو خوش کنه. دوست دارن فکر نکنن. دوست دارن مسئولیت نداشته باشن . دوست دارن یک موهومی حمایتشون کنه. اونوقت این کائنات و کوانتوم و … و کلی چیزای دیگه رو به باور میکنن تا از زندگی نترسن. زندگی اگه فکر کنی که تنهایی باید از پس مشکلات بر بیایی ، برای عده ای ترسناکه. یه عده شیاد هم میان بر این موهومات لباس علم می پوشونن.

  2. سلام میشه بگین اطلاعاتو روش اموزش cvr از کحا اموختین و برای من و دیگر دوستان هم اگه پکیجی داره در اختیار ادمین بزارید

  3. کلمه قانون ذهن رو گمراه میکنه . قانون در علوم پایه به قضیه ای گفته میشه که حتی یک مورد خطا یا رد و مردودی توش نداشته باشه . من از همه خواهش میکنم اگه دوست دارن به چیزی باور و اعتقاد یا ایمان داشته باشن ، داشته باشن . لزوما اگه رنگ تقلبی علم روش نزنن کسی نمیگه چرا. ولی وقتی بخواید یه چیز غیر علمی رو به زور با علم توجیه کنید ، همه یقه آدم رو می گیرند. در ضمن علم بسیار بی ادعا هست. هیچوقت در مسایلی که با ریاضیات فرمولیزه نمیشه دخالت نمیکنه. مثل خدا . مثل روح و….

 5. دکتر جو دیسپنزا با آزمایشات علمی و عملی در سمینارهایش و تجربه ادمایی که با روش جو دیسپنزا خودشون رو با ذهنشان تغییر دادن چه از نظر جسمی چه از نظر مادیات و جذب ثروت و زندگی موفق و شاد اونها ثابت کردن که ذهن و ضمیرناخوداگاه و باور همه چیز هست که میتونه زندگی انسان را دگرگون کنه من آرزو دارم دکتر جو دیسپنزا را در سمینارهاش از نزدیک ببینم دکتر جو دیسپنزا خودش میگه که این یک شبه علم هست ولی با این حال اون به طور علمی اثبات کرد که قانون جذب وجود داره

  15
  2
  1. سلام
   والا در مورد آقای دیسپنزا من درباره‌ی علمی بودن ایشون شک دارم و الانم میگم چرا. تو کل سایت‌های ساینس دایرکت و الزویر من فقط دو تا مقاله از ایشون دیدم که یکیش مربوط به مدیتیشن بود و اون یکی هم مربوط به تاثیر تنفس عمیق بر ضربان قلب بوده.
   در مورد مدرک آقای دیسپنزا ایشون یه لیسانس نوروساینس دارن و دکتراشون هم مربوط به کایروپرکتوری هستش که همین کایروپرکتیک خودش یه مورد شبه علمه با اینکه توی آمریکا و اروپا دانشگاه‌ها مدارک رسمی میدن. من با ادمین صحبت می‌کنم که کتاب علم شبه‌علم دکتر فیروزآبادی رو توی سایت قرار بدن که توی این کتاب یه فصل کامل در مورد کایروپرکتوری صحبت شده.

   2
   2
 6. من که دیگه اعتقادی به تصویرسازی برا رسیدن به خواسته ها ندارم چون اونقدر تصویر سازی کردم به خواسته هام فکر کردم نه تنها نرسیدم بلکه وسواس فکری هم گرفتم حالا هی بشنید تصویرسازی کنین به خواسته تون میرسید نه فقط با هدف گذاری وتلاش هوشمندانه میشه به اهداف رسید

  14
  5
  1. میدونی این تصویر سازی و جملات تاکیدی اینا یجورایی اومدن یه سری بحث های عمیق رو سطحی کردن و آوردن در سطح عوام که همه بفهمن، تصویرسازی کردن یجورایی عادی کردن یه چیزای خفن و دور از دسته که اگه خیلی زیاده روی و غیرمنطقی باشه حتما میخوره تو پر آدم مثل شما!
   من خودم درآمدم 3 تومن بود، اگه بیام زرتی تصویرسازی کنم برای درآمد 1 میلیاردی قطعا ضایع میشم پیش خودم! من درآمد 10میلیونی رو برای خودم تصویرسازی کردم که الان بعد 3-4 ماه رسیدم بهش(البته بدون تلااااااااش هیچوقت تصویرسازی واقعی نمیشه) الان تصویرسازیم رو درآمد 20 تومنیه و خیلی جالبه که میدونم رسیدن بهش خیلی راحت تر از رسیدن به 10 تومنه، شما مغز رو بشناسی بدونی چجوری کار میکنه میتونی بگیری دستت، نه اینکه اون شما رو بگیره دستش!
   شنگول باشی!

   1. سلام
    آقا امین دمت گرم که قبول داری ما هر چی رو که تصویرسازی کنیم و باور کنیم نمی‌رسیم. ولی بیا نظر قانون جذب رو در مورد این موضوع بدونیم.
    قانون جذب میگه که هیچ هدف بزرگ و کوچیکی وجود نداره و اینا همش تو ذهن شماست. شما به یه فنجون قهوه فکر می‌کنین و میگین که این هدف کوچیکیه و ۱۰ دقیقه واسش کافیه و وقتیم به یه هدف مالی بزرگ میگین که این هدف بزرگیه و نیاز به زمان زیادی داره. درحالی که همه‌ی اینها توی ذهن شماست و شما فقط باید باوراتونو درست کنین و اگرم نرسیدین یعنی باوراتون مشکل داره.
    مشکل منم با قانون جذب دقیقا اینجاشه.

  2. بله همینطور هستن دقیقا من هم همین تجربه رو دارم. سالهای زیادی وقت و انرژی گذاشتم و تصویر سازی و تجسم و احساس خوب و قانون جذب رو کار کردم اما نتایجی که اصلا حتی بهشون فکر هم نکرده بودم ایجاد میشد. خیلی وقت هست که قانون جذب و اون فیلم غیر علمی راز رو به چالش کشیدم. وقتی شروع به مطالعه عرفان و آگاهی معنوی کردم متوجه شدم که قانون جذب و این حرفها چقدر میتونه دام باشه برای روح که در ماتریکس جهانهای پایین اسیر بشه و به تله بیافته! قانون جذب یک قانون بی ثبات مربوط به جهان اثیری است که پایدار نیست! قوانین ذهنی با قوانین معنوی خیلی فرق دارند و قانون جذب و این شبه آگاهی ها فقط جالبه مردمان تنبل صفت و نا آگاه رو جذب کرده. قانون جذب در کشورهای جهان سوم خیلی فروش رفت اما در کشورها و جوامع پیشرفته نتونست زیاد موفق بشه. بشر اصولا دوست داره برای فرار از واقعیت ها و تلاش برای تغییر به شبه آگاهی های خوشایند آویزون بشه. بجای رویارویی و کاوش درون خویش…
   یک نکته مهم باورهای ناخودآگاه خیلی تاثیر دارند در زندگی اما با قانون جذب عوض نمیشوند زیرا در مرتبه ای بالاتر از کارکرد قانون جذب قرار دارند و خودشناسی عمیق لازم دارد نه خیالبافی و سمبل کردن! بسیاری بعد از یادگیری و توجه به قانون جذب دچار وسواس های فکری شدند و آسیب دیدند. ذهن یک ارباب بی لیاقت اما خدمتگذاری خوب است. کسی که میگه کاینات قانون جذب و باور و تصویر سازی است هیچ درکی از کاینات و قوانینش و ذات مقدس الهی و کارکردهای آن ندارد… قانون جذب مربوط به بخش منفی هستی است و بهایی سنگین هم خواهد داشت… استفاده از قانون جذب و پر کردن ذهن با تصاویر مادی ذهن و آگاهی را به سمت ارتعاش پایین میکشاند زیرا ماده پایین ترین ارتعاش را دارد. موضوعات مادی و ذهنی.

  3. منم دیدگاه مثبتی ب این موضوعات ندارم چون نتیجه نگرفتم اما انقدر دوستان فیدبک خوب از خلعتبری گذلشتن رفتم گوش دادم حرفاش مناسب حال ماهاس

 7. ن نگاه کنید
  من واقعا در مورد قانون جذب تحقیقات خاصی نکردم و تا حالا یدونش رو هم گوش ندادم و نظرم رو نمیتونم با اطمینان بگم ولی چیزی که من فکر میکنم اینه…
  قانون جذب یک نوع باور هست که روی روان ما تاثیر داره
  مثلا منی که رفتم کتاب های انگیزشی خوندم خیلی کم پیش میاد که واقعا اون انگیزشی ها رو باور داشته باشم ولی یکی رو میبینید که داره با اطمینان به شما میگه که فلان کارو انجام بدین کلی پول گیرتون میاد
  خب قطعا من دومی رو بیشتر از اولی انجام میدم
  حالا چطوری پول گیرمون میاد؟(اگه واقعا کار کنه چون همانطور که گفتم من خیلی تحقیق نکردم)
  پولی که گیرمان میاد برای تاثیر گذاری روی دیگرانه
  برای مثال فلانی که توی فلان جا کار میکنه خیلی رفتارش با بقیه خوبه ، منظمه، و پیشرفتش از بقیه هم بیشتره رفتارش با من هم خیلی خوبه و کلا وقتی باهاش صحبت میکنم حس خوبی میگیرم پس چرا حقوقش رو بیشتر نکنم؟
  من خودم چند نفر رو دیدم که رشته روانپزشکی خونده بودن و اونایی که از نکاتش استفاده میکردن واقعا با رفتارشون آدم رو جذب میکردن
  به نظر من قانون جذب هم همینجوریه
  حالا یه یه سری تمرینات دیگه هم هست برای تاکید بر روی این قانون و مثبت بودن شخص و در نهایت همش برمیگرده به دلایل روانشناسی(من ن روانشناسم و ن تحقیق کاملی در مورد قانون جذب داشتم ولی تنها نتیجه ای که میتونستم از صحبت های بقیه بگیرم همین بود )

  2
  1
  1. سلام
   در مورد آموزش من که همون اول نظرم رو گفتم. آموزش باعث پیشرفت آدم تو خیلی از حیطه‌ها میشه. اتفاقا من موافق مثبت‌نگریم و میگم که ما باید همیشه نیمه‌ی پر لیوان رو ببینیم.
   ولی من بحثم با قانون جذب اینجاست که شما یه هدف مالی یا کسب‌وکاری میزارید و خوبم پیش میرید بعد یه دفعه یه چیزی میاد به اسم کرونا که کل کسب‌و‌کارها رو تحت تاثیر قرار میده و خیلیارو هم ورشکست می‌کنه. الان طبق قانون جذب باورهای جمعی مردم باعث شده که این همه کسب‌وکار شکست بخورن؟! پس حتما اونایی که تونستن توی این یک سال و خورده‌ای کرونا دووم بیارن باورهاشون خیلی قرص و محکم بوده.
   میبینین همه چی باور نیست. ممکنه شما همه‌چی از هدف و باور تا عملت درست باشه ولی یه دفعه یه اتفاق بیوفته کل معادله بهم بریزه. خب الان جای اینجور اتفاقا توی قانون جذب کجاست؟

  1. و قطعا چندین برایر هزارنفری که شما میگی نتیجه نگرفتن!!!
   خوبی داره بی شک، بدی و توهم هم داره قطعا

   1. اونایی که نتیجه نگرفتن به خاطر اینه که واقعاً نخواستم نتیجه بگیرن
    یا حداقل رسیدن به آرزو هاشون اونقدری براشون مهم نبوده
    مثلاً طرف می‌خواسته وزن کم کنه
    تازه وزن ایده آل رو دوست داشته ولی نه به اندازه ی یه فست فود لذیذ و خوشمزه

    1
    1
  2. سلام
   زمانهای قدیم هم مردم با قربونی کردن حیوونها یا حتی بچه‌هاشون زمین‌هاشونو پرمحصول میکردن یا تاثیر میزاشتن رو آب‌و‌هوا و بارون رو زیاد می‌کردن. خیلی وقتا هم نتیجه می‌گرفتن
   نظرت چیه ما هم این روشها استفاده کنیم؟

 8. این نظرات دوستان که میگن:
  قانون جذب میگه هیچ کاری لازم نیست انجام بدی
  ,مشخصه خیلی سطحی درمورد قانون جذب میدونن
  تو این قانون هیچوقت گفته نشده کار فیزیکی انجام نده
  در واقع گفته اگر شما ذهن خودتو همسو با خواسته هات کنی جهان تو رو هدایت میکنه و مسیرو نشونت میده ولی خب واضحه که در قدم آخر خودت باید خواستتو عملی کنی‌.
  همونطور که کوین برا این موضوع داستان کشیش رو مطرح میکنه که احتمالا بعضی دوستان تو دوره آرزو شنیده باشن.
  از لحاظ علمی هم بخوایم نمیشه با علوم تجربی اثباتش کرد ولی اخیرا فیزیک کوانتوم میتونه این قانون رو توجیه کنه.
  حتی اگه شما این موضوع رو در کلام رد کنید در عمل اونو اثبات میکنید چون تا وقتی ذهنیت مثبت نسبت به کاری نباشه اون کار احساس خوشی براتون نداره پس کار کردن کاهش پیدا میکنه.
  من اصلا با اسم جذب کاری ندارم ولی دوستان پیشنهاد میدم تو هر کاری سعی کنید احساستونو خوب نگه دارید چون این بهترین کاریه که میتونید در حق خودتون انجام بدید

  21
  1
  1. صالح جان حرفات قشنگه ولی به کوانتوم ربط ندیم بهتره، چون فیزیک کوانتوم همش نظریه هست و روی نظریه نمیشه قانون بنا کرد
   چرا حتما باید به علم زبطش بدیم، مگه روح رو تونسته علم اثبات کنه؟ خواب دیدنو تونسته توضیح دو دوتا چهارتا بده؟ خدارو چی؟ ذات رو چی؟
   اینا همشون هستن خوبم هستن هممون تجربه کردیم ولی قرار نیست علم بیاد همه چیو توضیح بده چون تو حیطش نیست و ابزارشو نداره، 2 تا جاده مختلفن

   من با احساس خوب و باور قوی و دید مثبت منطقی نتیجه گرفتم اصراری هم ندارم بیام با علم و کوانتوم و فلان توضیح بدم و ثابت کنم

  2. سلام
   والا این حرف من نیس. اینو استر هیکس میگه که یکی از اساتید قانون جذبه. ایشون میگن جذب سه مرحله اصلی داره: درخواست، باور، دریافت. اگر غیر از اینه بگو شاید من اشتباه دیدم. بعدم اینجا یه بحث بازاریابی هستش اگه همون اولش به مردم می‌گفتن که کار فیزیکی هم جز اصول اولیه قانون جذب هست دیگه این همه آدم نمی‌اومدن سراغش. اصلا دلیل استقبال مردم هم این بود که این قرار بود رازی باشه که منو سریعتر به خواسته‌هام برسونه.
   بعدم بابا هیچکس نگفته قانون جذب از سر تا تهش اشتباهه. بازم میگم من مشکلم با قانون جذب اینجاشه که میگه کائنات تو رو به اهدافت میرسونه؛ باورها همه چیزه؛ بخواه تا برسی. قانون جذب چیزای خوبم داره مثلا اینکه بدونی اهدافت چیه، منفی نگر نباشی و…
   داستان کشیش ترودو رو هم نشنیدم ولی دوس دارم که بشنوم.
   اما در مورد اثباتش … ببین من رشته‌ام دامپزشکی هستش و چیز زیادی در مورد فیزیک کوانتوم نمیدونم ولی طبق اون چیزایی که از کسایی که رشته‌شون فیزیک بوده شنیدم و خوندم، مفاهیم فیزیک کوانتوم خیلی سخته هضمشون و برای فهمیدنش حداقل نیاز به لیسانس فیزیک داری. بنابراین من دوس دارم به حرف مختصص‌های این رشته گوش بدم تا اینکه یکی که چیزی از فیزیک نمیدونه.
   متخصص‌های فیزیک کوانتوم میگن اگه توی آمازون کتابی دیدی که تو عنوانش متافیزیک و کوانتوم بود، بدون که اون نویسنده شارلاتانه چون اینها مفاهیمی هستن که نمیشه ساده‌اش کرد نمونه‌اش کتابهای دیپاک چوپراس مثل شفای کوانتومی، متاانسان، مافوق ذهن،‌ راه جادو که اصلا خود شبه علمه
   با تمام این حرفا من حتی از دانشمندای فیزیک کوانتوم که مقاله‌ای رو ندیدم که قانون جذب رو اثبات کرده باشن. باز اگر که میخوای خودت توی الزیویر، ساینس دایرکت، ریسرچ گیت، پاب مد سرچ کن، اگه چیزی دیدی لینکشو بفرست.
   در مورد ذهنیت مثبت و احساس خوشی هم ما ۱۲ سال از مدرسه رفتن متنفر بودیم ولی همیشه مجبور بودیم بریم مدرسه. پس اینم ممکنه تو از یه کاری خوشت نیاد و سخت باشه ولی لازم باشه که انجامش بدی
   در مورد نکته‌ی آخرم باهات موافقم تا جایی که بشه باید کارهایی رو بکنیم که حس خوب بهمون بده البته نه لزوما کارهایی که حس خوب کوتاه مدت میدن.

   1. این قسمت که از کاری خوشمون نمیاد ولی انجامش میدم مربوط به یه بحث دیگه است
    خواهشاً با منابع ناقص و گمنامت بقیه رو به انحراف نکشون
    الان تو هرررر کاری میکنی
    و به هرررر مدرک اصلی و جعلی
    واقعی و خودساخته ای استناد میکنی که حرفتو به کرسی بنشونی
    میگی دانشمندان سری در مورد قانون جذب نگفتن ؟
    آره نگفتن اسمش قانون جذبه
    ولی هر کدومشون به نوبه خودشون به اصل و مفهومش اشاره کردن حالا هر چی که میخواد باشه
    نیکولا تسلا بهش اشاره کرده
    آلبرت انیشتین هم بهش اشاره کرده
    که خب مورد اولی رو با یکم تحقیق بیشتر میتونید پیداش کنید و مورد دوم هم که گفتم هم به آیومی میشه پیداش کرد

    1. بله منم گفتم که ممکنه نسبت به کاری احساسمون بد باشه ولی انجامش بدیم.
     خب من چیکار کنم که تو ژورنال‌های علمی رو نمی‌شناسی. آقا مگه نمیگید قانون جذب علمیه؟ خب این چه قانونیه‌ که یه مقاله‌ در موردش توی سایت الزویر نیس؟؟؟ اینو تو به من جواب بده؟ مگه ما دیگه معتبرتر از سایت الزویر و ساینس دایرکت داریم؟؟
     ببین ممکنه من یه دانشمند معتبر تو حیطه‌ی ریاضیات باشم ولی در مورد پزشکی مثلا نظرم این باشه که آب انار خونسازه که یه چیز کاملا غیرعلمیه. امیدوارم بگیری چی میگم.
     مگه نمیگی تسلا و انیشتین بهش اشاره کردن. خب این موضوعات اگر که علمی باشه باید توی کتاب‌ها و مقالاتشون باشه دیگه. خب پس چرا یکی نرفته از متود و متریال اون حرفا استفاده کنه و اون آزمایش رو تکرار کنه. یعنی توی این ۸۰ سالی که تسلا مرده کسی نرفته این آزمایش رو دوباره انجام بده؟؟؟
     اگرم واقعا همچین حرفی رو زدن و توی قالب علمی نبوده دقیقا مصداق مثال ریاضیدانی هستش که بالا زدم.

     1. داداش داری میگی ژورنال
      نه یه مستند یا تحقیقات علمی ثابت شده
      دوم این که اگر معتبر بودن حتما من بنده حقیر و جوینده میشناختمش
      آره میگم قانون جذب علمیه
      ولی تعریف تو از علم چیه ؟
      آیا منظورت همون علم تجربیه که باید قابل آزمایش باشه ؟
      اگه این تعریف رو از علمی بودن داری باید بهت بگم که منظور من اون نیست
      در وهله بعدی این که چون ما به چیزی رو نمی‌بینیم دلیل بر عدم وجودش نیست.
      این دقیقا همون جمله ای هستش که دانشمندان داشتن راجع به این بحث میکردن که آیا ذرات بنیادی تری از اتم هم وجود داره یا خیر و یکی از دانشمندان همین جمله رو گفت و بعد از کش و قوس ها و دلایل مختلفی آن ها متقاعد شدن که آره آقا خود اتم از ذرات ریز تری به نام پروتون نوترون و الکترون ساخته شدن

      راجع به این سوالت که میگی چرا مقاله علمی راجع به قانون جذب نیست باید بگم که در واقع قانون جذب در حیطه علوم تجربی نیست که بشه راجع بهش زیاد حرف زد به غیر از تعداد خیلی خیلی معدودی از دانشمندان راجع به کلیاتش و وجود داشتن این قانون که به نظر من همون خدا هستش نظریاتی رو ارائه دادن که شمای جناب آقای روشن فکر که انواع و اقسام ژورنال ها و وبسایت های علمی رو میشناسید واقعا متعجبم که چطور سخنان این دانشمندان رو که راجع به قانون جذب حرف زدن ، نشنیدی. بازم میگم حالا شاید دقیقا نکن قانون جذب ولی به مفهوم و کلیدواژه اش اشاره میکنن
      و در آخر هم باید بگم که اگه با مفهوم رسانه و چینش مطالبش آشنایی داشته باشه حتما میدونید که همه اطلاعات علمی به بیرون درز نمیکنه و افرادی که اهرم قدرت رو در دست دارم و افرادی که چیز های بزرگ رو اداره میکنن نمی‌زارم همه ی اطلاعات به دست مردم برسه
      و این چیز رو میتونی با ورق زدن تاریخ و روزشمار های اون متوجه بشی

     2. آقای دانشمند
      آقای روشنفکر
      تورو خدا اون چراغتو خاموش کن چشامون کور شد.
      تو که انقد مقاله علمی و نمی‌دونم چی و فلان خوندی
      چطوره یه بار کتاب آسمانی تو هم بخونی ببینی چه ارتباطی به هم دارن
      و این که آیا علم تجربی تونسته وجود خدا رو ثابت کنه که تقریبا همه ی مردم جهان به وجود خدا باور دارن؟؟؟

   2. درمورد موضوع اولی که مطرح کردی:
    استر میگه در مرحله سوم یعنی دریافت شما باید با خواسته هات هم ارتعاش شی یعنی در راستای خواستت فکر و عمل کنی که هر کاری کنی باید در مورد خواستت حس خوبی بگیری.
    موضوع دوم:
    قانون جذب قطعا میتونه خیلیا رو سریع تر به خواسته هاشون برسونه چون اولا روحیه هدفمند بودن رو زنده میکنه و ثانیا راهنمایی به نام احساسات داره که راهو بهت نشون میده پس راهت رو راحت تر میکنه.
    درمورد سختی های رسیدن به اهداف که گفتی بله قطعا سختی هایی داره که حتی میدونم خیلی از اساتید ایرانی ازشون بی خبرند.
    حالا اگه شما خیلی دقیق به دوره آرزو گوش بدی متوجه میشی فقط ۲جا هست که از نظر کوین سختی داره:
    ۱.ایجاد تمایل برای یادگیری و پذیرش تغییرات
    ۲.کارکردن روی مرحله سوم یادگیری (آگاهی و شایستگی) برای رساندن به مرحله چهارم.

    غیر از اینا اگه نسبت به هدفت اشتیاق سوزان داشته باشی قطعا از کار فیزیکی هم که میکنی لذت میبری و هیچ سختی نداره.

    داستان کشیش هم اونجاست که میگه یک کشیش بود که ایمان داشت به کمک خدا ولی هر نشانه ای از طرف خدا میومد رو نمیدید و در نتیجه غرق شد.
    البته که اینجا کوین میخواد بگه که شما درصورت نیاز باید کار فیزیکی هم انجام بدی ولی نه هر کاری.
    قانون جذب میگه کاری رو انجام بده که احساساتت بهت میگه.
    اگر قرار بود فقط با کار فیزیکی به پول رسید الان کارگرا باید میلیاردر میبودن پس در نتیجه بازم طبق گفته کوین ۹۹ درصد طرز فکره که باید درست شه و در نهایت ۱ درصد قدم نهاییه که کار فیزیکیه.
    خوبه که خودت موضوع مدرسه رفتن رو مطرح کردی که میگی «خیلیامون از مدرسه بدمون میومد»
    فکر میکنی چن درصد از این دانش آموزا که فقط از روی راهنمایی های غلط پدر مادرشون که به زور مدرسه میرفتن در نهایت به خواسته هاشون میرسن؟
    ۹۹ درصد آدما با همین طرز فکر دارن زندگی میکنن که زندگیشون همینه.

    در رابطه با بحث کوانتوم که مطرح کردی:
    اولا همه علوم الزاما با منطق جور در نمیان مثل کوانتوم پس نباید همیشه دنبال منطق بگردیم من هم برای این مطرحش کردم که دیدم شما سعی داری همه علوم رو منطقی جلوه بدی.
    ثانیا اگر من درمورد کوانتوم گفتم حرفی از خودم نزدم شما اگه راز ۲ رو دیده باشی اساتید زیادی در این مورد گفتگو میکنن و من هم از اونها نقل قول کردم. شما هم اگر دنبال متخصصی میتونی به این فیلم مراجعه کنی:)

    درمورد موضوع آخر که دوباره سعی کردی مباحثو به هم گره بزنی???‍♂️
    آقا کی گفته که تو باید دنبال خوشی های زودگذر بری؟
    اصلا این چیزا که اون احساس خوب رو در تو ایجاد نمیکنن…
    احساس خوب یعنی حس ارزشمندی، عزت نفس و خیلی چیزای دیگه که اگه شما با هدفات همسو حرکت کنی در تو به وجود میاد.
    در نهایت هم اگه قصدت از یادگیری قانون جذب اینه که اون رو به چالش بکشی من خودم اینو بهت میگم که قانون جذب اشتباهه پس وقت خودتو تلف نکن.
    همونطور که آنتونی رابینز میگه: انسان ماشین اثبات باور هایش است
    پس اگه نمیتونی باور کنی که راحت به اهدافت میرسی پس بهتره راه خودتو بری چون اینجوری فقط وقتتو تلف کردی (کوین ترودو)
    مخلص همگی دوستان ؛)

    5
    1
    1. اینجا منظور استر هیکس از ارتعاش، حال و حس خوب بود نه عمل فیزیکی. باز اگه مطمئنی از کتاب‌ها یا فیلمهای استر نقل قول مستقیم بده.
     بله قانون جذب خیلیا رو به هدف‌هاشون رسونده ولی تعداد خیلی بیشتریو به هدف‌هاشون نرسونده. من از خوبی‌های قانون جذب گفتم ولی اینم دقت کنین که ما قبل از قانون جذب چیزایی به اسم هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی، مدیریت زمان، طرز فکر و … داشتیم. پس این‌ها صرفا مربوط به قانون جذب نیستن.
     به نظر من باورها مهم هستن ولی بخش اصلی همون کار فیزیکی هستش. اگه اینجوری نبود الان باید خوش‌فکرا دنیا رو میگرفتن. اگه اینجوری نبود همین آقای ترودو به جای ضرر سی میلیون دلاری باید جای وارن بافت رو می‌گرفت. ?
     والا من نمی‌دونم خواسته‌های بچه‌هایی که مدرسه رفتن چی هستش ولی اینو مطمئنم برای زندگی توی اجتماع تو هر طبقه‌ای دیگه حداقل یه سیکل لازمه. مگه این که دیگه تمدن رو ول کنی بری تو غار زندگی کنی. ?
     اما در مورد علم، به جز علوم اعتقادی تمام شاخه‌های علم پژوهشی در سایه عقل هستن. در مورد کوانتوم دلیل اینکه به نظر من و شما غیرمنطقی هست اینه که ما به طور کامل نمیفهمیمش. مثل این میمونه که به کسی که از پزشکی و زیست شناسی هیچی نمیدونه یه قرص واسه سردرد بدی. بعد اون بگه که یه گرم آرد رو که با تف بهم چسبوندی چطوری میخواد سردرد منو خوب کنه.
     در مورد اینکه باید کاری رو بکنیم که بهمون حس ارزشمندی و عزت نفس بده باهات موافقم.
     در مورد نکته‌ی آخرت هم اینکه قانون جذب اشتباهه باهات موافقم ولی نه به این دلیل که من باورش ندارم. دلیلش اینه که قابل اثبات نیست.
     در مورد حرف رابینز هم مخالفم چون قوانین طبیعت بزرگتر از باورهای منه. نمونه مثال کسی که سرطان میگیره و شیمی‌درمانی میشه، روی قرصاش ننوشتن که کارایی به شرط باور به درمان.
     حرف آخرم اینکه ما باید به سمت اهدافمون حرکت کنیم اونم با باور مثبت ولی کسی امضا نکرده که حتما بهش میرسیم. هزاران اتفاق ممکنه بیوفته که ما به اهدافمون نرسیم؛ هرچی هم باورات قوی باشه.

    2. آقا جان فیلم که مدرک علمی نیست. در مورد ارتباط ارتعاش و کوانتوم و کائنات هم برید با اساتید فیزیک صحبت کنید. ضمن اینکه کی گفته علم منطقی نیست؟ اگه کسی نفهمتش دلیل بر غیر منطقی بودنش نیست. انسان منطق رو از کجا آورده؟ ریاضیات عین منطقه و هر چیز با ریاضیات اثبات بشه منطقیه

 9. اگه فکر میکنین دروغه و کارساز نیست به کتاب ها و همایش ها و گفته هاشون عمل نکنین کسی که به زور نمیگه برید تو همایش ثبت نام کنین یا فایل هاشون رو گوش کنین . عجب آدمایی پیدا میشن ?!! هر کسی عقل شعور داره یه جلسه گوش کنین اگه فکر کردین تاثیر نداره و چرت پرت میگن و همشون شیادن دیگه بزارین کنار و ادامه ندین اگر هم دیدید که رو شما تاثیر میزاره یا تو اطرافیانتون تاثیر گذاشته ادامه بدین. یعنی تویی که اومدی این متن رو نوشتی خداییش نمیدونم چی خطابت کنم

  8
  1
   1. وقتی خود دوره ها در دسترسه و میتونی دانلود کنی و امتحانشون کنی واقعا لازم نیست بیای اینجا زمانی باید بیای اینجا اطلاعات جمع کنی که به هیچکدوم از این دوره ها و کتاب ها دسترسی نداشته باشی .در ضمن از نحوه نوشتنت مشخصه شخصیتت چجوریه

    3
    1
  1. سلام
   خب الان با این منطق شما ما نباید نظرات و تجربیاتمونو بگیم؟
   خب این یعنی چی؟ شما اگه یه جایی دیدین توی خیابونی لوله‌ی آب ترکیده، سرتو میندازی پایین از کنارش رد میشی؟
   دقیقا همونطوری اگه قانون جذب کار میکرد؛ در حد خودم، دورو بریام رو باهاش آشنا می‌کردم. الان که به نظرم قانون جذب اشتباهه و منبع درآمد واسه یسریا شده؛ حداقل اونایی که قراره سه ماه یا یه سال وقت بزارن سر این قضیه ولی بعدش بفهمن که اینا سرکاریه؛ الان بدونن که یه همچنین صحبت‌هایی هم هست.
   کسایی هم که فکر میکنن قانون جذب درسته، ایشالا موفق شن. ما که بخیل نیستیم 🙂

   1
   1
 10. ولی گردو فسفر داره برای مغز خوبه.اب انار هم خونو رقیق میکنه.اینا از لحاظ علمی ثابت شده ها??

  12
  1. سلام
   البته اینکه کلا آجیل برای بدن مفید هستش شکی نیست و بله گردو هم مقدار فسفر تام بالایی داره ولی ظاهرا توی گردو ارتباطی بین میزان فسفر تام و فسفر قابل هضم نیست.
   در مورد خاصیت رقیق کنندگی یا خونسازی آب انار هم من جایی ندیدم. ولی میگن که آب انار باعث کاهش فشار خون سیستولی میشه.
   اما اصلا این حرفا مهم نیس که. مهم اینه که زمانای قدیم هم از این جور اعتقادا داشتن ولی الان میدونیم که اینا درست نیس. بله ممکنه ۱۰ سال دیگه توی عصاره‌ی جیگر یه آنزیمی پیدا کنن که باعث خونسازیه ولی آیا اینا باعث اثبات جمله‌ی “شبیه، شبیه رو جذب میکنه” میشه؟ قطعا نه چون این داده‌ها تصادفی بدست اومده.
   اگرم انصاف داشته باشیم و از اون آدمی که مثلا ۲۰۰۰ سال پیش این حرفو زده بپرسیم که چرا میگی جیگر واسه خونسازی خوبه؟ میگه که چون دوتاشون قرمزن.

 11. این قانون وجود داره ولی شاید اسمش اشتباه ست
  بعد از گوش دادن دوره کوین تردو ارزدی تو دستور توست
  کتاب هایی که معرفی میکنه
  عالین
  یک کتاب بود به اسم سایکو سایبرنتیک فک کنم غلط املاییی نگیرین
  یک جمله جالب نویسندش گفته بود هر چیزی مختص به علم خودش نیست حتما نباید اینجوری باشه
  جملشو دقیق یادم نیست اما بزارین یک مثال بزنم
  میگفت یک مسعله که مختص ریاضی دانان بوده رو فیزیک دانان حل کردن
  همه چی بر میگرده به باور ذهنی
  یک ازمایش برگزار شده بود که یک گلف باز فقط با تصور ذهنی بدون حتی یک دقیقه تمرین گلف باز شده بود و با اونایی که حتی چند دقیقه هم تمرین کرده بود اون شخص بهتر بود
  لطفا اثبات این قاون و ول کنین وجود داره ولی شاید اسمش اشتباه ست
  باید در راستای کاری که داری ازش استفاده کنی
  و اینکه همیشه شکر گزار باشی
  حداقل روزی ۵ دقیقه تا نیم ساعت به هدفت فکر کن با چشم بسته
  هر بار شکست خوردی خدارو شکر کن تجربه جدیدی کسب کردی
  منم همیشه فحش میدادم از خدا گله میکردم
  اما الان شکر گزارم و نتیجه شو دیدم نزدیک ۱۰۰ ملیون تونستم در بیارم
  از ۱۰ ملیون ضرر جلوشو گرفتم
  باعث شد داخل پرونده دادگاه موفق شم
  و چرخ روزگار برام بچرخه در عرض دو ماه
  لطفا اثباتشو ول کنین بچسبین به گوش دادن دوره و مطالعه کتاب
  و در اخر شکر گزاری
  باور این موضوع بر عهده خودتون هر کی باور نداره نظرش قابل احترامه
  ارادت مند همه ی شما

  20
  1
  1. خب دوست عزیز سایکو سایبرنتیک یا همون تصویر سازی ذهنی خیلی از ادمای موفق انجام‌دادن کاملا درسته ولی به یه سبک دیگه، تو این روش طرف کاملا تصویر سازی میکنه که از اول کار جطور شروع کنه و چطور ادامه بده یعنی از صفر تا صد اون کار تو ذهن شرح میده ولی اساتید این اموزش میگن که فقط به لحظه نهایی فکر کن اصلا کاری به چگونگی نداشته باش اصلا به موانع فکر نکن به هر چی فکر کنی سرت میاد در صورتی که مطمعنا یه سری موانع هست که با فکر کردن بهش میشه ازش جلوگیری کرد ولی میگن نع اینکه به موانع فکر کنی جذبشون میکنی
   در رابطه با ازمایش گلف بازی هم بله و منتها باید حتما اولش اموزش ببینن تا بتونن اموزش هایی که که دیدن مدام تو ذهنشون تصویر سازی کنن نه اینکه بدون هیچ مهارتی و علمی اون کار یاد بگیرن

  2. سلام
   منم کتاب سایکوسایبرنتیک رو دارم ولی حقیقتش تا حالا نخوندم. والا با همین یه جمله‌ای که از کتاب گفتی مخالفم. صد البته ما فیلدهای بین رشته‌ای داریم ولی اینکه یه ریاضیدان بیاد یه جراحی زیبایی انجام بده؛ اصلا تو کتم نمیره. حالا تو هی بیا بگو که پایه و اساس زیبایی‌شناختی ریاضیه 🙂 یا اینکه تو میری تو خونه‌ای که از زیر دست یه مهندس معدن بیرون اومده باشه؟؟
   شکرگذاری رو باهات هستم و همینطور فکر کردن به اهداف، چون حالمو خوب می‌کنه.
   ایشالا موفقیت ته نداشته باشه رفیق

 12. به نظر من سوال خیلی چرتی بود
  و همچنان چالش خیلی چرت
  این از لحاظ علمی اثبات شدس
  ولی این دوستمون نمیدونم چرا نمیخواد قبولش کنه
  بخوری همینه نخوری همینه
  اصرار اینجا وجود نداره که به زور بخواییم به ذهن یه فرد چیز هایی رو فرو کنیم که به نظرش چرته

  9
  1
  1. سلام
   آقا اگه از نظر علمی ثابت شده‌اس به مام نشون بدین دیگه. چرا من هر چی سایت‌های علمی و استنادی رو نگاه می‌کنم چیزی پیدا نمی‌کنم پس؟؟؟
   آقا ایشالا به اهدافت برسی و موفق شی. اون موقع که ازت در مورد راز موفقیتت پرسیدن بگی که یکیش قانون جذب بوده.

 13. خواستم در جواب دوست عزیزمون بگم که به همه چیز نمیشه برچسب علمی بودن زد
  در شاخه علوم طبیعی میگن که علوم تجربی
  که به زبان عامیانه خودمون بیس یک چیز علمیه
  ینی در حیطه علم فیزیک ،شیمی،ریاضیات، نجوم ،زیست شناسی
  در فلسفه هم بهش میگن استدلال استقرایی
  در دین هم بهش میگن مسائل اعتقادی
  مثال در این باره که همه چیز رو نمیشه بر اساس علم و منطق ثابت کرد زیاده
  حتی در ریاضیات که همه
  چیز روی حساب و کتاب پیش میرع باز هم مباحث نامنظمی مثل اعداد اول که هیچ نظمی تاکنون براشون پیدا نشده
  یا مبحث جبر و معادله های دو جوابه
  یا مقدار عدد پی
  یا انتگرال گیری
  این از این
  دوماً این که قانون جذب یه چیز متافیزیکیه و نباید اون رو در چارچوب علوم تجربی بررسی کرد و بسا دانشمندان زیادی ثابت کردند که مغز انسان دکل مخابراتی امواجه و روی اجسام تأثیر میذاره(اینو برا اونایی گفتم که خیلی منطقی و واقع گرا هستن) و دانشمندان جدیدا کشف کردن که میدان الکترو مغناطیسی قلب انسان حتی از مغزش هم فرکانس های قوی تری ساطع می‌کنه.من این مورد رو واقعا باور نداشتم تا زمانی که توی یه ویدیو یه دستگاهی رو دیدم که ذرات فوق سبک کیهانی رو که ما با چشم نمی‌تونیم ببینیم ، نشون میداد و از افراد مختلف چ معمولی میخواست که مسیر حرکت این ذرات رو بدون ارتباط فیزیکی با پیتگاه منحرف کنن و با کمال تعجب اونا فقط با تمرکز کردن روی مسیر حرکت اون ذرات ، مسیرشون رو تغییر میدادن
  و خب این مسئله اثر گرانشی اجسام بر روی همدیگه یک قانون فیزیکی کاملا ثابت شده هستش . مکانیزمش دقیقا شبیه مکانیزمی هست که منظومه شمسی، سیارات، کهکشان ها، خوشه های کهکشانی و جهان هستی رو سر پا نگهداشته
  از دیدگاه دینی هم که بخوابم به مسئله نگاه کنیم میشه گفت قانون جذب همون خود خداست که غیر مسلمانان اسمش رو قانون جذب گذاشتن ، سوالی که پیش میاد اینه که خب چرا خدا اونا رو بیشتر از ما دوست داره ،
  چندتا جواب داره
  1-خدا خودش رو در سوره ی حمد هم رحمان و هم رحیم میخواند که رحیم بودن خدا برای همه است و رحمان بودن مخصوص مسلمانان (اگر اشتباه نکرده باشم و اگر اشتباه کردم پوزش میخواهم) اونا یعنی غیر مسلمانان از ویژگی رحیم بودن خدا استفاده مطلوب میکنن و متأسفانه ما بر اساس یکسری باور های مخرب و طلبکارانه ای که از خدا داریم ، از این موهبت همگانی خودمون و محروم میکنیم
  به قول الکس فرگوسن خدا در این دنیا برای همه است ، از آتئیست گرفته تا یکتا پرست .
  حتی خود فرانسیس هانیل که کشیک کلیسا هست در کتاب شاه کلید ثروتش اصلا چیزی از قانون جذب نمیگه و ازش با نام های مغز جهانی یا انرژی یگانه نام می‌بره و گهگاهی هم به نام اِتِر صداش میزنع و اینگونه تعریفش می‌کنه که :
  نیروی عظیم و فوق‌العاده و فوق بشریی این جهان رو نظم و ترتیب میده.
  این مورد رو خود کوین ترودو هم در دوره آرزوی تو دستور هم بهش اشاره می‌کنه که این قانون جذب همون خدایی هستش که در ادیان مختلف نام های متفاوتی رو روش میزارن
  اگه بخواین قانون جذب رو از دیدگاه مادی گرایی یا همون مکتب رئالیسم بررسی کنیم ، باز هم دیده نشدنش رو نمیتونم دال بر وجود نداشتند بزاریم دقیقا همینطور که انرژی الکتریکی رو نمیتونیم ببینیم
  یا همون طور که درد رو نمیتونیم حس کنیم
  یا همون طور که نمی‌تونیم امواج رادیویی رو درک کنیم
  مورد بعدی که لازم دونستم بگم اینه که شما با قانون جذب همه چیز رو به دست نمیارید
  بلکه از همه ی ظرفیت وجودی خودتون میتونیم نهایت استفاده رو ببرید
  مثلاً شما نمیتونید با استفاده از قانون جذب بدون هیچ ابزاری به فضا برید
  یا مثلاً با استفاده از قانون جذب بخواید خودتونو تبدیل به ژنراتور برق بکنید ?❤️
  بلکه همان توانایی و نیروی بالقوه شما رو به نیروی بالفعل تبدیل می‌کنه
  و در آخر هم باید خاطر نشان کنم که کوین ترودو در یکی از جلسات سمینار آرزوی تو دستور توست
  راجع به بالانس یا ترازوی پیشرفت و موفقیت حرف میزنه اینگونه که:
  (99%درصد رو باور ها و طرز فکر و… تشکیل میده و 1%درصد رو اعمال و رفتار و برنامه های رسیدن به خواسته ها و عادات و… تشکیل میده )

  ولی ساده از این مورد رد نشید لطفاً به کلمه ترازو یا بالانس دقت کنید
  وقتی میگه 1%در صد رو اعمال و رفتار و عادات و برنامه های رسیدن به خواسته ها رو تشکیل میده به معنی بی اهمیت بودن اعمال و رفتار و عادات و برنامه های رسیدن به خواسته ها نیستش
  بلکه داره میگه این 1%درصد به اندازه ی اون 99%درصد ارزش داره و باهاش برابری می‌کنه

  ممنون از ادمین خوش ذوق و کنجکاو که این مسائلو سعی می‌کنه برامون روشن کنه و ممنون از دوستا و رفقایی که کامنت منو میخونن

  ❤️❤️❤️

  20
  1
  1. شما برین امتحانش کنین الان همه ی اساتید قانون جذب میگن ۹۹ درصد تلاش متافیزیکی ۱ درصد تلاش فیزیکی شما برو همینو تو یه خواسته ای که داری امتحان کن ببین جواب میگیری اصلا این تئوریات کاملا با جهان واقعی فرق دارن همون طور که اساتید دانشگاه اقتصاد ثروتمند نیستن اینا هم با همین فروش قانون وشیره مالیدن رو سر مردم ثروتمند شدن چند تا از همینا هم مورد پیگرد قانونی هستن

   1
   1
   1. خواهر من
    احساس میکنم به نکته آخری که بهش اشاره کردم توجهی نکردید
    لطفا دوباره نکته آخر کامنتمو بخونید

    2
    1
  2. سلام
   حاجی تو هم دست به قلمت خوبه‌ها
   اول اینکه قطعا نمیشه همه‌چیز رو بهش علم گفت نمونه‌اش مثال‌های شبه علم. علم به معنای ساینس چنتا حیطه مثل هنر، ادبیات، فلسفه و فقه شاملش نمیشه. از اون طرف ساینس شاخه‌بندی‌های زیادی داره ولی اینو با اطمینان میگم که ریاضیات دقیق‌ترین و قابل اعتمادترین علم آدماست.
   والا در مورد متافیزیک و کوانتوم من کامنت‌های بالاتر هم گفتم برای فهمیدنش میگن که باید حداقل یه لیسانس فیزیک داشته باشی تا تازه بفهمی قضیه چیه. من رشتم دامپزشکیه بنابراین متافیزیک زیاد سرم نمیشه با این حال اگر که مقاله‌ای رو توی الزویر، پاب مد، لانست، وایلی، ساینس دایرکت، ریسرچ گیت یا هر سایت علمی معتبر دیگه‌ای دیدی، همین جا بفرست.
   در مورد اثر گرانشی اجسام،‌ میزان نیروی گرانش بین خودت و یک میلیارد تومن رو حساب کن. یه جرم واسه پولا به شکل اسکناس درنظر بگیر. بعد فاصله رو هم جهنم؛ یه متر بزار تو معادله. مقدار نیرو رو زیر همین کامنت بنویس.
   در مورد دین و تفسیر قرآن من نظر خاصی ندارم.
   بابا مشکل منم با قانون جذب همینه که میگه باورا همه چیزه. تو باوراتو درست کن به هر چی که تو ذهنته میرسی. تو از کوین ترودو مثال زدی من از باب پراکتور میگم که میگه افکار تبدیل اجسام میشن. دقیقا این جمله غلطه. واقعا اگه به حرفت مطمئنی با تاس امتحان کن این جمله رو به ما هم بگو. یه سه چهار روز فقط روی عدد شیش تاس فکر کن. بعد ۱۰۰۰۰ بار تاس بریز. ببین میزان احتمال عدد شیش از یک ششم به مقدار قابل توجهی بیشتر میشه یا نه. با کارت یا اعداد باینری هم میشه این آزمایش رو انجام داد.

   1. خب در مورد اثر گرانشی خودتم که میدونی جسم وقتی ساکن باش هیچ تأثیر روی چیزای دیگه نداره
    مورد بعدی که همون تاس انداختن میشه پیشنهاد جالبیه
    امتحانش کن و نتیجشو به ما هم بگو
    چ بسا در این آزمایش ویژگی های فیزیکی سطح برخورد تای و خود تاس میتونن خیلی مؤثر باشن

 14. من واقعا توصیه میکنم کتاب‌های جو دیسپنزا مخصوصا ماورای طبیعی شدن رو بخونین.این کتاب به همه سوالات شما به صورت کاملا علمی‌جواب میده انقد خودتون رو درگیر این اساتید و دکتر خود خواننده های دوزاری نکنین. همه داستان کاملا علمی و تئوریک قابل توضیح هست .کتاب بخونین
  یک کتاب عالی دیگش هم شکست عادتهای کهنه ست اونم عالیه بخونین و منو دعا کنین?

  1. سلام
   من چن سال پیش کتاب شکست عادت‌های کهنه رو خوندم.
   بالاتر هم در مورد جو دیسپنزا حرف زدم. کلا این شخص علمی نیست. هم به خاطر مدرکش هم به خاطر فعالیت علمی کمش.
   کلا کسی آقای دیسپنزا رو محقق نمیدونه و بیشتر ایشون نویسنده‌ی عمومی هستن و حرفاییم که زدن در حد همون کتاب‌هایی هستش که نوشتن و به صورت مقاله‌ی علمی منتشرش نکردن.

   1. سلام روزتون بخیر
    میشه بیشتر توضیح بدید که چرا شخصیت علمی نیست؟ مدرک تحصیلش چیه و از کدوم دانشگاه؟

 15. چرافکر میکنید شبه علمه ؟ تمام این قوانین کاملا اثبات شده قانون باور ، قانون تفکر و قدرت ذهن ، کتابای دکتر جودیسپتزا و دکتر بروس لیپتون دکتر داسون چرچ رو مطالعه کنید، درمورد باور اینوبگم که کتاب قدرت باور دکتر جو رو که بخونین یا کتاب بیولوژی باور بروس لیپتون رو کاملا علمی براتون توضیح میده . اساتید ایرانی که کلا کپی میکنن برای جیب خودشون و خیلیاشون واقعا نمیدونن از نظر علمی اصل داستان چی هست اما افرادی مثل کسانیکه نام بردم کاملا علمی براتون توضیح میدن دوره ها وکتابهاشون توی کانال پر قدرت بِست آیدی هست .
  ویه نکته دیگه بگم اینکه همه چیز قرارنیست علمی باشه وماقبولش کنیم معجزه علمی نیست اما میتونید بوقوع پیوستنش رو منکربشید؟ مسلمانه . افراد زیادی تونستن خودشونو باهمین روشهای به اصطلاح غیر علمی شفا بدن یا ثروت بدست بیارن وعلم هیچ توضیحی براش نداره اما اتفاق افتاده ، درثانی بنظرم انسانها خودشونو رو بااین دید تک بعدی که همه چی باید علمی باشه محدود کردن . موفق باشید

  1. سلام
   دلیلش اینه‌که توی این کتاب‌ها از اصطلاحات علمی استفاده میشه و سعی میکنن که حرفا علمی معرفی بشه ولی از روش علمی استفاده نمی‌کنن.
   توی کامنت بالاتر هم گفتم که معنی کلمات علمی با اون چیزی که در حالت عمومی استفاده می‌کنیم تفاوت داره یه نمونه‌اش همین کلمه‌ی قانونه. توی علم ما به چیزی قانون میگیم که طی چندین و چند سال با کمک دانشمندا و محقق‌ها یه نظریه آزمایش شده باشه و نتونسته باشن که ردش بکنن. بعدش اون نظریه تبدیل به قانون میشه و جالبیش اینکه اون ادعا قبل از این‌که نظریه بشه یه فرضیه بوده.
   کتاب‌هایی که اسم بردید؛ کتاب‌های عمومی هستن نه علمی. قبلا به این کتابها میگفتن کتاب‌های فرودگاهی ? چون عنوان‌هاشون جالب بود و توی فرودگاه و ترمینالم که مردم وقت زیاد داشتن. می‌نشستن این کتاب‌ها رو می‌خوندن ولی این کتاب‌های ارزش علمی ندارن متاسفانه. اینم بگم من خودم به کتاب‌های موفقیت و روانشناسی علاقه دارم تا الانم نزدیک ۲۰ تا کتاب تو این موضوعات خوندم و کیفشونم بردنم.
   در مورد دکتر بروس لیپتون هم اینو بگم که ایشون کارهای علمی زیادی انجام دادن و توی سایت اسکوپس اچ ایندکس ۱۱ دارن ولی من توی مقالتشون ندیدم در مورد باور یا قانون جذب نوشته باشن.

   1. آقا میثم گل، لطفا بادقت کتابهاییکه گفتم روبخونید مطمئنم نخوندید که دارید اینجوری صحبت میکنید ، کتابهارو ازنویسندگانیکه گفتم بخونید اکثرشون توی کانال هست نظرتون کاملا تغییر میکنه چون باعلم توضیح دادن ومختص کسانی هست که میخوان همه چیو تک بعدی ببینن و علمی توضیح بدنش .
    درثانی اینکه مابخوایم خیلی درگیر علمی بودن یا نبودن کنیم واقعا سودی بحالمون نداره وقتی کلی آدم ازش نتیجه گرفتن پس حتما بقیه انسانهام میتونن از نتایجش بهره مند بشن .

 16. خب دوستان گرامی ببینید خیلیا با این دوره ها و صحبتها نتیجه گرفتن و رفتارشون تغییر کرده بیشتر به کاراشون فکر کردن و بیشتر عملگرا شدن تا اینکه فقط تمرینات رو انجام بدن و کاری نکنند و پول بیاد تو حسابشون…البته که من قبول دارم که موضوع قانون جذب یک موضوع شبه علمی هست و اثبات کردنش کار راحتی نیست ولی رد کردنش خیلی راحته حتی با توجه به نتایجی که این آدما گرفتن چون از واژه های عجیب و غریب استفاده میکنن مثل کائنات ، فرکانس ، ارتعاش و … چون وقتی میخوان اینارو تعریف کنن تعریف سلیقه ای و خوشگل میارن که بگن علمی هست…مسئله قانون جذب و متافیزیک الان دیگه یک مسئله اعتقادی هست که اعتقاد داری انجامش بده اگه اعتقاد نداری که هیچی بذارش کنار…در کل همش من به این آیه تو قرآن فکر میکنم که میگه روزی رو از اونجایی که فکرش رو نمیکردید میدیم دوس ندارم به قانون جذب ربطش بدم ولی تلاش کردن و هدف داشتن همزمان با اعتقاد داشتن به خدا که همه جا هست فقط تو آسمونا نیست میتونه معجزه ای رو رقم بزنه مث افزایش درآمد افزایش مشتری افزایش فروش افزایش ارتباطات با آدمای ثروتمند و حتی همکاری با آدمای درجه یکی که تو شغلشون حرفی واسه گفتن دارن و میتونن تو مشکلات کمکتون کنن…در کل اگه از قانون جذب و متافیزیک استفاده میکنید خدا رو زیر سوال نبرید که اگه اتفاق مثبت افتاد نگید با قانون جذب تونستی یا با متافیزیک بگید این کار خدا بوده و ازش سپاسگذار باشید.

  5
  1
 17. بجای اینکه نظرتو به بقیه تحمیل کنی کتاب 17 قانون ناپلئون هیل رو بخونید
  اینکه بدون مطالعه سعی کنید بیاید حرفی بزنید که برخلاف نظر دیگران باشه و بقولی ساز مخالف ، با همه بزنی بهت نمیگن روشنفکر متاسفانه چیزی که مردم ایران فکر میکنن هستن روشن فکر بودنه
  حتی مثال های قدیمی هست خواستن توانستن است، حتی داخل انجیل هم نوشته شده که تو نداریش چون نخواستیش بنظرم کسایی که ادعا میکنن که قانون جذب بیخوده اول برن حداقل 14 کتابی ک کوین معرفی کرده رو بخونید کامل صدرصد جواب میگیرید
  اینکه یک نفر بیماری داشته باشه مثل قندخون هرچقدر بشینه تو خونه و بگه که من بیماریم حل میشه و رعایت نکنه صدرصد جواب نمیگره
  مهم ترین اصل قانون جذب اشتیاق سوزان هست اینکه کویین داخل ترازوی موفقیت میگه 1 درصد فقط کار و عمل هست بخاطر اینه دوستان تصور درستی از صحبتش ندارن شما اگر اون 99درصد اشیاق سوزان رو داشته باشید برای رسیدن به خاسته ای به راحتی راه اون یک درصد که عمل هست باز میشه دراصل قانون جذب کار یا شغل یا… هرچیزی که شما برای رسیدن به اون خواستتون که اشتیاق سوزان دارید رو براتون فراهم میکنه
  بله معلومه وقتی داخل خونه بنشیند و فقط فکر کنید و فرکانس مثبت بفرستید به جایی نمیرسید درحقیقت باید با تغییر طرز فکر کردن راه هایی که برای شما برای رسیدن به هدف و خواستتون باز میشه رو ببینید و واردش بشید حتی کوین هم در دوره ارزوی تو مثال های زیادی میزنه ک یکیش اینه ک دوستش شغلش رو از دست میده ولی یک هفته بعدش اون به ی شغل با درامد بالاتر میرسه هیچ وقت کوین نمیگه که اون دوستم نشست تو خونه و خود به خود 100هزار دلار جذب کرد پس لطفا با دقت مسائل رو دنبال کنید و بعد دربارش نظر بدید چونکه مردم با دیدن همین تیتر ساده ممکنه ناامید بشن و گناهش گردن شما هست

  10
 18. دوتا مسئله بگم از متون دینی برای کسی که اعتقاد داره.
  یکی گمان شخص نسبت به خدای متعال که خدا براساس گمان شخص باهاش تعامل داره.
  دوم اینکه و ان لیس للآنسان الا ماسعی.
  از این دوتا میشه نتیجه گرفت که نیت و گمان خوب و دوم تلاش برای چیزی که میخواییم موثره.
  من میگم هرچی هست خدا میده نه کائنات و …..
  اما بخشی از قانون جذب رو روانشناسی مثل یونگ اثبات میکنه روانشناس عمقی. بحث ناخودآگاه و ذهنیت فرد. این قسمت از قانون جذب علم به حساب میاد بخاطر همینم هست روی اصلاح و رشد فردی خیلی تاکید میکنه.
  موفق باشیم.☆

 19. سلام
  شما میگی قانون جذب وجود نداره بله حق باشماست وجود نداره میگی قانون جذب وجود داره بله باز حق باشماست شما اومدی فقط مهر تاییدبزنی
  روباورتون البته محترمه خب خیلی چیزا نمیشه با علم ثابت کرد میشه حس مادر و فرزند که نمیشه
  ولی وجود داره یا شما با چشمت نمیتونی هوا ببینی ولی وجود داره قانون جذبم عین هواست دیدنمیشه
  ولی وجود داره
  میگی قانون جذب یه تاثیر ذهنی ما کارمیکنیم اون پول جذب میشه خب چرا قبل گوش کردن دوره اون پول ها جذب نمیشد چرا من که دقیقا دنبال دوره بودم خدا یه کانال میده کلکسیون دورهس
  چرا بقیه ادما هدایت نمیشن اینجا قانون جذب یا هرچی میخاین اسمش بزارین بنظرم همون توکل که خدا گفته توکل به این معنی نیستش بشین خونه پول از هوا بیارم برات چون فکرکنم سطحی از قانون جذب میدونین ببین جسم و روح باید کنارهم باشن جک دیدی میزارن زیر ماشین قانون جذب اون کارمیکنه
  مثل این میمونه با دستت ماشین بلند کنی یا یه جک بزاری زیرش تعمیرکنی
  ماشینتو میگی باور دورغه پس یه نگاه به فیلم ها سریال خارجی وایرانی کن که مهرتاییدن
  رسما بر قانون جذب اکثر 99درصد توفیلما
  ادما بدبخت فقیر خیلی خوشبختن ولی اون پولدار بدبخت روابط داغون داره پولشون از راه خلافه اگه برای باور سازی نیست پس برای چی عین هم ساخت میشن 90درصدمردم
  جامعه از هر قشری
  جز قشر ثروتمند دقت کن مینالن
  عین هم فکرمیکنن عین هم حرف میزنن زندگیشون یه سبکه چرا چون باور کردن توذهنشون
  اگه قانون جذب وجود نداره چرا از مدیشن
  بچه نتیجه میگیرن چرا خودمن نتیجه میگرم
  کوین ترود
  به زیباترین شکل قانون جذب گفتش یا من خودم این مثال همیشه میگم فکرکن مغزتو مثل یه موبایل فقط شماره کسی که داری میگیری حرف میزنی باهاشون کار جسمیم مدل گوشیت تماس همه موبایل هامیگیرن
  ولی هرچه مدلش
  بالاتر اپشنش
  بیشتر نتش قوی تر اون شماره هام فرصت ها موقعیت ها پوله مدار انسان همون موبایل انتش مدل گوشی هم کار جسمیه
  شماره هام موقعیت ها مشتری ها پول زیاد
  باخودت فکرکردی چرا بعضیا بدبختن بعضیا خرپول
  فقط بخاطرداشتن باور هادرستن
  اصلا اساتید قبول ندارین قران. یا کتاب مقدس دینتون
  که هرچی هست توش اومد قانون جذب

  میگی علم علم خیلی خوبه ولی هنوز خیلی مونده به پایی معنویت حس بعد روحی انسان برسه وقتی حضرت مریم موقع فارغ شدن بهش الهام شد که خرما بخوره تازه علم ثابت کرده که خرما
  برای زن که زایمان کرده خوبه یاتازه
  ثابت شده نماز مدتیشنه

  من نمیگم خیلی میدونم یا میخام کسی قانع کنم فقط مطلالعاتم
  گفتم هیچ وقتم نمیخام کسی یا قشری قانع کنم اگه قانون جذب توهمه من این توهمه دوستدارم
  اگه توهمه زندگی من بهتر کرده
  هم اینو بگم من وقتی فایل فراوانی حسین نجفی گوش میکنم کلی ایده ها پولسازسراغم
  میاد نکنه اینم منطقیه وقتی اون میگوشم ایده میادسراغم
  واینکه ادمین دمت گرم که همه جور بامرامی

 20. شما لطفا زر نزن این جمله رو زیاد شنیدم وقتی فهمیدم حرف یه آدم بیکار و بی پول به جایی بند نیست تصمیم گرفتم موفق بشم شروع کردم دست و پا شکسته خوندن کتاب های موفقیت همشون به واژه های خفنی نظیر اشتیاق سوزان پشتکار جذب كائنات و … اشاره کردن مدتی گذشت نتیجه حاصل نشد تا اینکه فهمیدم عه ماشین خاموشه من داشتم با ماشین خاموش حرکت میکردم
  یادمه وقتی اولین ده هزار تومنی خودمو گرفتم از کار خیلیییی خوشحال شدم فهمیدم موفقیت به پوله
  وقتی پول داشته باشی اعتماد به نفس داری دوست داری رشد کنی
  تازه فهمیدم اشتیاق سوزان پشتکار رسالت جذب کائنات شکر گذاری رو …. دوستان شما تا مرحله اول رو که رفتن به سرکار هست حالا هرچی نرین هیچ وقت موفق نمیشین به مراحل بعد برین
  شما الان صفر هستین حداقل نصف بیشتر مون خب بعد از صفر قطعا یک هست پس
  یادتون باشه
  اول ایمنی بعد کار
  یعنی تا به درآمد محدودی نرسیدی قانون جذب جواب نمیده
  بیا برو غار حرا ذکر و مانترا بخون ببینم به کجا میرسی
  من که با قدرت حرف میزنم هدفم مشخصه ثروت مند ترین شخص جهان بشم و برای سخنرانی هام هزاران انسان به صف باشن تا بشنون از من به عنوان پیامبر زمانه نام ببرن
  من باور دارم و هرروز هم تجسم میکنم
  پس اول شد کار
  بعد قانون جذب
  وقتی من کار داشته باشم (م میشه روغن )بعدش میرم سراغ تمارین قانون جذب شکر گذاری اشتیاق سوزان برای ادامه پشتتکار خوندن کتاب انگیزه تجسم خلاق و ….. (که میشه گوشت )

 21. دوستان این علم میگه که شما با داشتن دیدگاه و باور فراوانی ، به آن ها دست پیدا میکنید
  و خب هر عقل سلیمی می‌دونه که بدون عمل هیچ نتیجه ای حاصل نمیشه
  در واقع میشه گفت این مورد انجام کار خیلی خیلی ساده و قابل فهمه و نیازی به بحث نداره
  پ البته باید بگم که این حرف قانون جذب عیناً حرف خداست که در سوره حمد میگه پروردگارا تنها تو را می‌پرستیم و از تو یاری می‌خواهیم
  و در سوره جمعه آیه ی نهم اگر اشتباه نکنم میگه که پس در زمین خدا پراکنده شوید و برای کسی روزی حلال تلاش کنید !
  واقعا سخنی از این واضح تر ؟

  به دوستانی که ذهنشون مقاومت می‌کنه و همش آبجکشن دارن
  ب شدن دوره ی آرزوی تو دستور توست رو پیشنهاد میکنم
  و اونایی که کامنت منو میخونن بهشون تبریک میگم .
  چون شاید یک یا دوبار بیشتر نیاز نداشته باشن که بهش گوش بدن چون خلاصه‌ی چیزایی که رو که باید بفهمن من در این هفت یا هشت باری که به دوره ی آقای ترودو گوش دادم، در این کامنت و کامنت قبلی نوشتم

 22. سلام دوستان
  به نظرم تو دوره ارزوی تو دستور استاد ترودو از نظر عقلی ثابت کرده تو فایل 5رو درست گوش کنین مثال قانون جاذبه رو زده گفته ما چه باور کنیم که وجود داره یا وجود نداره در هر دوصورت مهم نیست چون قانون جاذبه هست و داره کار میکنه
  دو مثال از زندگی شخصی خودم 1 من از مار هم میترسم هم خوشم میاد ولی ترسم‌بیشتره بعده دوره های ترودو واسه شروع تمرکزمو گذاشتم رو دیدن مار و کمتر ی هفته درست حتی موقعی که تو فکرش نبودم جلو پام سبز شد2همیشه ترس افتادن گوشیم تو آب رو داشتم اخر سر هم افتاد ما قانون جذب رو چه باور کنیم و چه باور نکنیم در هر دوصورت کار میکنه…بعدشم ی فیلم از رونالدو هست تو ی برنامه که میگن راز موفقیتت چیه اونم‌میگه همیشه تو ذهنم به خودم میگفتم‌من بهترینم و در اخر بهترین هم شد…یا ی جای دیگه درباره حس خوب ازش میپرسن اون نیگه من با بخشش حالم خوب میشه و همه مون هم داریم‌نتیجشو مبینیم
  در اخر توصیه میکنم ارزوی تو دستور توست رو بارها و بارها گوش کنین
  ادمین جان زیر تانکیتم❤❤

 23. Hydra - هایدرا

  من تمام دیدگاه های دوستان دیدم تو همه دیدگاه ها تناقص هستش ولی من با تمامی این دیدگاه ها به این نتیجه رسیدم شما هدف گذاری بکن روی هدف فکر کن فکر کن و تلاش هوشمندانه بکن اصلا غیر ممکنه به اون هدفت نرسی چون قانون جذب میگه باید اول هدف بزاری و در مورد هدفت فکر کنی فکر کنی راهتو پیدا کنی و براش زحمت تلاش بکشی تا جذبت بشه اگر تو کاری واسه هدفت نکنی و فکر کنی ک اینطوری بدست میاری اون چیزی ک میخوای اصلا نمیشه (یک جمله هست میگه خدا روزی همه داده ولی در خونش نذاشته ) تو نمیتونی کار نکنی ولی بخوای ۱ میلیون تومان جذب کنی بازم نمیشه ( یک جمله هست میگه هر چیزی تو زندگیت یک علت و یک بها و… داره ) تا برای چیزی ک دوست داری تلاش نکنی بدست نمیاری کوین ترودو میگه افکارت تو باید بتونی مغزتو و ذهنیت درست کنی تمام دستورات از طرف مغزه میگه اعضای بدن چیکار کنه تا افکارت درست نباشه نمیتونی….
  ی چیزی میگم ما به جسممون محدود شدیم و فقط روحمون ازاده و باید سعی کنیم بیشتر با روحمون ارتباط برقرار کنیم روح تمامی قدرت هایی می‌خوایم داره و باید ازش کمک بگیریم و از طریق کتاب های متا فیزیک میشه دسترسی ایجاد کرد تمام ….
  خلاص …

 24. این به ظاهر اساتید که دقیقا نمیدونم استاد کدوم رشته ی علمی هستند فقط خودشون پولدار میشن لطفا خودتون رو فریب ندید من که خودم از بعضیاشون شکایت دارم پولم رفت وقتم رفت هیچی هم گیرم نیومد اصلا پاسخگو نیستن توی پیج سوده هروی نوشتم من نتیجه نگرفتم پولمو پس بدید استوری کرده اینایی که نتیجه نگرفتن اینو از جایی مفتی گرفتن واسه اینه نتیجه نگرفتن در حالی که من سال ۹۷ خریدم احساس گناه میده تازه و متهمت میکنه به دروغگویی تازه این مثلا کسیه که بعضیا ادعا میکنن حالشون خوب شده وای به حال بقیه من که ازش نمیگذرم کلاهبردار دروغگو

  3
  3
 25. با خوندن کامنتای دوستان به این نتیجه رسیدم که بهترین مدرس قانون جذب کوین ترودو هست و واقعا با اموزه های ایشون موافقم و اساتید ایرانی هستن که باعث ایجاد شک میشن مثلا توی یکی از دوره ها دیدم میگن که من شب خوابیدم صبح بهم الهام شد که کدوم سهم بخرم و من خریدم سود خیلی خوبی داد یا اینکه تجسم کردن خیلی از کار عملی مهم تره من خوشحالم که بیشتر تجسم میکنم تا کار عملی درک این موضوعات واقعا خنده داره ولی هیچ کس تو تاریخ به هدفی نرسیده مگر اینکه باورش کرده باشه در جهتش حرکت قانون جذبم همینو میگه که باورت در جهت هدفت به کار ببری متاسفانه اساتید ایرانی زیاد مته به خشخاش گذاشتن

  1. سلام
   رفیق یکم مواظب باش. اگر میخوای به کوین ترودو گوش بدی حداقل ترودو رو از نظر مالی الگوی خودت قرار نده چون فعلا که ۳۷ میلیون دلار بدهی بالا آورده و کارش به زندان کشیده.

 26. دوست عزیز افرادی که بیشتر با علم کار دارند حتی بیشترشون خدا رو قبول ندارند ولی ما نشانه های اون رو می بینیم
  ما عشق رو نمی بینیم
  علم دائما در حال عوض شدن هست یادم هست چند وقت قبل یه فردی جایزه نوبل برده بود ( جایزه نوبل دیگه یه جایزه خفنیه) بعد چند سال بعد پسر اون بخاطر رد نظریه پدرش دوباره جایزه نوبل برد
  علم اینجوری خودش رو داره نقض می کنه ما خدا رو نمی بینیم اما نشانه هاش رو که می بینیم ما نمی تونیم قانون جذب رو اثبات علمی کنیم اما وقتی برای بیشتر از هزاران نفر جواب داده و شاید حتی بیشتر اون ها هم بعد از استفاده فهمیده باشن علمی نیست و دیگه رو خودشون کار نکرده باشن
  کلام آخر دوست عزیز علم همش داره خودشو نقض می کنه وقتی من با این تکنیک ها خوشحالم چه اهمیتی داره که این خوشحالی من علمی هست یا علمی نیست
  سیستم فیلترینگ مغز الان اثبات علمی شده و سیستم فیلترینگ مغز یکی از زیر شاخه های قانون جذب هست ( علم چند سال بعد به قانون جذب هم می رسه)
  ما همه از قانون جذب استفاده می کنیم اما هر کدوممون به نوعی استفاده می کنیم
  آنتونی رابینز که خیلی فرد معروفی هست خیلی زیاد قانون جذب رو قبول نداره اما از قانون جذب استفاده می کنه اما اسمش رو گزاشته برنامه ریزی مغز مهم نیست ما به چه اسمی از قانون جذب استفاده می کنیم مهم اینه که ما داریم با این تکنیک های مثلا غیر علمی نتیجه می گیریم مگه ما برامون مهمه با چه تکنیکی به خواسته می رسیم؟ نه فقط برای ما مهم اینه که برسیم به خواسته
  برای قانون جذب هم که میگید بدون عمل به خواسته می رسیم این قضیه مسخرست واقعا شما قطعا دوره های اساتید خوب نه کپی کار رو درست ندیدید
  کوین ترودو در آرزوی تو دستور توست چی میگه ( خودم بار ششم که گوش دادم اینو فهمیدم تازه به تناقض قانون جذب بدون عمل خورده بودم)
  سوال : بالانس ترازوی موفقیت بخش سوم پایه ای آرزوی تو دستور توست چه معیارایی داره ؟ پاسخ : 1- باور،افکار و …
  2- و این طرف تکنیک ها و استراتژی و کار های فیزیکی
  شما دوره ها رو درست گوش ندادید شما شانس اوردید مسلمان هستید دنبال قانون جذب داخل قرآن و اسلام بگردید آیه های قرآن رو ببینید که دارن چجوری قانون جذب رو براتون اثبات می کنند
  هر فردی تنها پیام ها و حرف هایی را می شنود که در مدار آن قرار دارد
  دعا دراسلام طبق پرسش های من معنیش یه چیزی مثل این میشه :
  دعا یعنی با احساس خوب و خلوص نیت از خدای رحمان درخواست کن و ببین و باور کن که در آینده و در زمان مناسب به تو داده خواهد شد
  امام صادق علیه السلام فرمودند:« إذا دَعَوتَ فَظُنَّ أنَّ حاجَتَکَ بالباب»
  معنی : وقتی چیزی می‎خواهی و خواسته‎ای داری، پس این‌گونه بپندار و تصور کن که خواسته‎ی تو دمِ در است (اجابت شده است)
  دوستان دلیل اینکه شما کم نتیجه می گیرید یا شاید نتیجه نگیرید اولش با اینکه سعی می کنید از قانون استفاده کنید اینه که شما تازه تو بخش چهارم پایه ای دوره آرزوی تو دستور توست هستید یعنی آگاهی و شایستگی هستید شما دارید تلاش می کنید که استفاده کنید اگر در این منطقه تلاش زیادی نکنید وارد مرحله بعد نمیشید و شما قطعا بخاطر تلاش زیادش بی خیال میشید و در این مرحله کپک می زدید
  شما چندین سال بر خلاف این قوانین زندگی کردید و وضع زندگیتون این شده بهتر نیست به بخش دوم پایه ای دوره آرزوی تو دستور توست رجوع کنید و میزان یادگیری و تغییر رو در خودتون بالا ببرید؟ آیا با استفاده بر خلاف این قوانین شما الان خوشحال هستید؟ اگر نیستید بیاید و فقط چند ماه از قانون جذب استفاده کنید این همه سال بدبختی کشیدید این دفعه بیاید شادی رو به زندگیتون دعوت کنید
  شاید پذیرفتن صحبت های من اولش برای شما سخت باشه اما کامنت های مثبت رو نگه داری کنید نتایج دیگران که از این قانون استفاده کردن رو ببینید اینجوری مغز کم کم کم کم باور هاش تغییر پیدا می کنه و باور های محدود کنندش ضعیف میشه ( قانون تکامل و قانون رهایی رو فراموش نکنید)

 27. با عرض سلام خدمت دوستان عزیز اولا نظر تک تک دوستان برای من حائز اهمیت هست خیلی به این قانون باور دارند خیلی ها هم باور ندارند من باور دارم قانون جذب توی زندگی همه عمل میکنه حتی اگر هم باور نداشته باشیم قانون جذب هست عمل میکنه چه چیزهای منفی جذب کنید یا مثبت من خودم واقعا میگم اعتقاد عمیقی به قانون جذب دارم حتی این قانون خیلی سال پیش عمل میکنه چون درک درستی از این قانون نمی دونستم چه جوری بکار بگیرم ولی الان که اگاهیم بالاتر رفته رشد درونی کمی پیشرفت کرده واقعا صراحتا میگم قانون جذب هست ولی خب کسانی هست اصلا باور ندارند زمانی به هیچ چیز باور نداشته باشیم مسلما نباید انتظار داشته باشیم عمل کنه من میخوام کلا بگم تا زمانی روی رشد درونیمون روی باورهامون کار نکنیم قانون جذب شاید کار کنه ولی نه اون جوری می خواهیم برای من اینجوری بوده ولی زمانی روی خودم کار کردم از طریق دوره سوده هروی اینو مدیون خدا و کائنات و ادمین محترم و کانال عالیشون هستم از لحاظ دورنی کمی پیشرفت کردم حالا میدونم قانون جذب چه جوری به کار گیرم خیلی از ماها بلد نیستیم با این قانون کار کنیم حتی توی زندگیمون نشانه هایی پیش میاد ولی غافل هستیم نمیبینیم قانون جذب هست خیلی هست میان اسم دیگه روش میذارن من خودم چیزهای کوچیکی باهاش جذب کردم دوره ها حتی یه زمانی بوده به عنوان مثال می خواستم به ادمین عزیز پیام بدم چقدر خوبه میشه فیدبک دوباره بذارن تو کانال دیدم ادمین عزیز پیام داده دوستان فیدبک بذارن کانال اینو خداوکیلی میگم یه موضوع دیگه بگم من خودم یه هدف بزرگ دارم روش تصویر سازی میکنم شکر گذاری هر راهی باشه میرم ایمان دارم حتما بهش میرسم جون میدونم هر کسی هر هدفی داره خدای مهربون اون هدف تو زمان خودش تجلی میشه دوستان عزیز باور کنید به هر چی می خواهیم می تونیم برسیم فقط کافیه باورهاتون درست کنید حالا می خواد از راهی باشه باورهاتون قدرتمند کنید تا می تونید روی خودتون کار کنید مطمن باشید بالاخره اون راهی میخواهید پیدا میکنید میرسید نرسیدن دو دلیل داره قطعا اون هدف توی طرح الهی نبوده یه دلیل اینم هست وقتش نشده اگه وقتش بشه خودتونم شروع کنید تلاش کردن قطعا میرسین فقط صبور باشید ایمان داشته باشید رها باشید دوستان گلم لطفا لطفا در راه رسیدن به هدفتون حتما حتما قدرت کلام دست کم نگیرید ۱۰۰ درصد تاثیر گذاره هست تمام اینا گفتم تجربه بوده من تا حدودی بهای اینا پرداخت کردم تا به اینجا رسیدم برای تک تک دوستان ارزوی موفقیت دارم امیدوارم از هر طریق درست یا باور درستی دارن به هدفشون برسن

  3
  2
 28. مشکل اینجاست که شما علم را با تعریف خودتون حساب میکنید و چیزی که مغزتون نمیکشه رو غیر علمی میدونید علم فقط دو دوتا چهارتا نیست هرچیز قابل بحثی علم حساب میشه حتی علوم غریبه سالهای قرون وستا به خاطر یه حرف یه دانشمند اعدام میشد به جرم ترویج خرافه و شبه علم اما الان علم حرف اون رو ثابت کرده مشکل از اینجا شروع میشه که شما علم را با تعاریف انسانها میسنجید برای مثال میگن علم چیزیه که قابل لمس با حواس پنج گانه یا قابل آزمایش باشه حالا اگه ما این تعریف رو قبول نکنیم کی رو باید ببینیم من از قانون جذب نتیجه گرفتم و تو عمرم پدیده هایی رو دیدم که شما با اون تعریف علمیتون نمیتونید توضیحش بدید

 29. به این جمله توجه کنید(احتمال رسیدن به یک میلیون دلار خیلی سخته و احتمال رسیدن به یک میلیارد دلار نزدیک صفر) تو الان باور خودت رو به عنوان علم داری قالب میکنی به مردم.پول که دیگه قابل اثبات با علم هست و قبل لمس. توآن را نیز باور نداری اونوقت در مورد قانون جذب نظر میدی؟

  1. سلام
   آقا یه زحمتی داشتم اگه که برگشتی این کامنت دیدی این کاری که میگم رو بکن و زیر همین کامنت پست کن.
   هم تعداد افراد میلیونر و هم تعداد افراد بیلیونر رو تقسیم بر جمعیت کل کره زمین کن و برامون بنویس. اگه که خواستی واسه ایران هم این کارو انجام بده. البته نمیدونم تو ایران کسی رو داریم که میلیاردر دلاری باشه یا نه.
   منتظرم.

   1. سلام دوست عزیز همه چی رو نمیشه با دو دو تا چهارتا جواب داد اگه قرار بود همه به ثروت های کلان برسن که اسمش قانون جذب و راز نبود من به صورت کلی گفتم.این آقا کلا احتمالش رو صفر دونسته در حالی که هم ثروت و هم کل انسانها روی این سیاره زندگی میکنن و احتمال رسیدن بهش هست قانون جذب رو باید نسبت به اعتقاد هر شخص براش توضیح بدی مثلا من به صورت مطلق باور دارم اما کسی که باور زیادی نداره،بهش میگم قانون جذب یعنی نحوه برخوردت و طرز نگاهت به این دنیا و آدماش…من از قانون جذب نتیجه ای دیدم که نه پزشکها میتونن توضیحش بدن نه میلیاردرها میتونن بهش برسن(با پول) دست شکسته من از ساعد که کلا استخون اصلی شکسته بود و روی پوست و گوشت آویزون بود،اونقدر به روزهای سالم بودن دستم فکر میکردم(با ناراحتی)که نصف شبی با دیدن یه خواب صادقانه از خواب پریدم و دیدم دستم سالمه سالمه

 30. سلام. من کتاب شبه علم رو نخوندم. اما بهرحال قانون جذب و انرژی درمانی و… اساسشون هرچیزی که باشه به تجربه ثابت شده. تجربه که از هرچیزی مهم تر و قابل قبول‌تره تا تئوری‌ها. مثلا من خیلی از انرژی‌درمانی نتیجه گرفتم و تو زندگیم خیلیی محسوس بوده. حالا اینا اساسشون علم باشه یا شبه علم چه فرقی داره.

  2
  1
  1. سلام
   حتما پیشنهاد می‌کنم دوره‌ی علم شبه علم بهرامپور رو شرکت کن که رایگانه. میتونی از سایت بیشتر از یک دوره رو ببینی.
   من به شخصه دوست دارم زندگی رو بر اساس چیزایی بچینم که علمی باشه.
   نمی‌خوام بهتون انرژی منفی بدم ولی هم توی آمریکا و هم توی ایران انرژی درمانی غیرقانونی هستش. دلیلشم اینه که با آزمایش به این نتیجه رسیدیم که انرژی درمانی تاثیرش فقط در حد پلاسیبو هست نه بیشتر
   موفق باشین

 31. سلام دوستان خوبم
  امیدوارم هرجا هستید در پناه الله یکتا شاد و سلامت باشید
  من یه دیدگاهی دارم که فکر می کنم خیلی به درد هممون بخوره از ادمین عزیز کانال خواهش می کنم اگه صلاح دیدن تو کانالشون هم بذارن
  5 ساله دارم مداوم روی این موضوع تحقیق و بررسی می کنم و دوره های اساتید ایرانی و خارجی زیادی رو هم دیدم و واقعا شبانه روزی تلاش کردم.
  اول یه تعریف از قانون جذب که شخصا بهش رسیدم:
  قانون جذب یعنی میل، افکار، باورها، اشتیاق و کلا رویکرد شما به هر سمت و سویی که باشه شما از اون نوع جنس ادم ها و شرایط رو بیشتر تو زندگیت می بینی
  یعنی چی؟
  مثلا من یه آدمی هستم خوش اخلاق، خوش مشرب، اهل دوستی و رفیق بازی و مهمونی رفتن و خیلی شاد و پر انرژی، دست و دل باز و اعتقاد دارم تو زندگی باید خوش بگذورنم
  من کلا هر جا میرم از این دست آدم ها بیشتر میان سمت من. نه اینکه دیگه هیچوقت به آدم خسیس و منزوی برخورد نمی کنم. چرا برخورد می کنم اما به نسبت اون دست افراد که در گروه اول بودن تعدادشون بسیار کمتره
  چرا اینجوریه؟ چون افکار من همیشه خالص نیست و ورودی هایی که به ذهنم میدم هم همیشه خالص و بی نقص نیست و این ورودی ها مجموعا به شکل افراد و شرایط خودشونو تو زندگی من نشون میدن
  نه همیشه سفیده نه همیشه سیاه. یا متمایل به سفیده و یا متمایل به سفیده.
  در مورد ثروت و قانون جذب و نقش باورها و افکارها هم توضیح میدم.
  شما ببینید افرادی هستند که خیلی زحمت می کشن پول در میارن. افرادی هستن کم زحمت (منظورم زحمت جسمی) می کشن و زیاد پول در میارن. افرادی هستن تنبل و پولدار، افرادی هستن تنبل و فقیر
  هیچ مطلقی ما نمی تونیم نام ببریم. بگیم اگه من زیاد تلاش کنم و کم بخورم و جمع کنم حتما پولدار میشم. چرا؟ چونکه ما افکارمون همیشه خالص و پاک نیست
  ما به اندازه ای که خوراک روحمون رو درست و پاک انتخاب می کنیم نتیجه میگیریم. وقتی من بخوام یه شغلی رو راه بندازم اما مدام سرم تو اخبار و جنگ و دلار و گرونی و تورم باشه حتی قدمی هم جرات ندارم بردارم چونکه می ترسم. و حتی اگه قدمی هم بردارم چونکه استرس و نگرانی زیادی تو وجودم هست، احساس خوبی هم ندارم و تصمیمات درستی هم نمی تونم بگیرم.
  دوستان خوبم اینا رو به ترتیب داشته باشید. ورودی ها=باورها=احساس=نتیجه
  هرچقدر ورودی ما بهتر باشه نتیجه هم بهتره
  حالا سوال اینه؟ من که همه اینا رو با آب و تاب نوشتم خودم به چی رسیدم؟
  طی شش ماه از کسی که یک ریال پس انداز نداشت و حقوقش حتی به مخارج زندگیش هم نمی رسید 280 میلیون بدون اینکه هیچ زحمت خاص جسمی براش بکشم اومد تو زندگیم.
  یه مدت بخاطر ورودی های نادرست از این موضوعات فاصله گرفتم با چشم دیدم که داره شرایطم بد میشه. دوباره از چند روز قبل به طور جدی نشستم روی باورهام کار کردم و خدا شاهده، به الله که می پرستمش با کمترین کار فیزیکی پول می باره برام.
  دوستان برای شروع، بیاید از چیزایی که دارید تو زندگی و باعث شده چرخ زندگیتون بهتر بچرخه و یا سلامتی پدر، مادر، همسر و غیره که واقعا بزرگترین نعمت زندگی سلامتی خودمون و عزیزانمونه سپاسگزاری کنید و سعی کنید اونقدر غرقش بشید که به حال عالی برسید و هر شب اینو تکرارش کنید و سپاسگزاری رو جزو برنامه اصلی زندگیتون قرار بدید و با چشم می بینید که اوضاع داره روز به روز بهتر میشه / انشاله اگه کامنتم مورد رضایت قرار گرفت بازم از تجربیاتم می گم. دوستتون دارم

  4
  1
  1. سلام من واقعا شمارو نمیشناسم اشنایی نداریم ولی من اولش بگم با یه مباحثی از قانثن جذب موافقم یه کمیش هم نظری ندارم یه سریش هم کاملا مخالفم ولی اینکه شما میگی با کمترین کار فیزیکی انقد بهم رسیده حتی خلاف گفته های اساتید این سبک و اینکه این پول چطوری رسیده کاملا بسته به شرایط اینو جدی میگم یکی واقعا واسش مشکلی نیست ممکنه همینجوری یه کادو nتومنی بگیره ، ولی این جذبایی که میگید اصلا بخش اصلیش به شرایط

 32. سلام دوست عزیز .
  من تیتر مطلب شما رو در کانال دیدم .و اومدم نظرم رو بنویسم .
  البته اینم بگم هنوز نظرات دوستان رو نخوندم ، پس شاید عزیزانی باشند که حرف من رو زده باشند و من به تاکید به حرف اونا نظرم رو می نویسم .
  عزیز نگاه یه نکته ای وجود داره .شما برو یه بررسی کن ببین قانون جذب از کجا اومده بعد متوجه میشی که این قانون علم هست یا شبه علم .
  به نظر من که علمه ، چرا چون این قانون کلی رفرنس قدیمی داره که برای سالیان گذشته هست و اگه شبه علم بود رفرنس های قدیمی نداشت . نه تنها این رفرنس ها من ارجاعت میدم به کتاب های دینی ، حالا هر دینی که مد نظرته .برو نگاه کن هست ایات و نشانه هایی که مفهوم این قانون رو بهت برسونند و در تمام کتاب های دینی بیان شده که این نشانه ها برای قومی هستند که می اندیشند، از طرفی اگه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید یا حتی کلیپ و سخنان ناپلئون هیل رو بشنوید متوجه میشید این قانون حتی یکی از کارهایی بوده که خیلی از ثروتمندان ازش استفاده می کردند .حالا اگه مسئله شما اینکه یه سری افراد اومدن اسم گذاشتن روش و کردنش کالای تجاری و بازارش رو گرم کردند باید بگم بحث اون جداست .
  بعد اینکه قانون جذب قانون ثانویست و از قانون اولیه ارتعاشات گرفته شده و مورد بعد قانون جذب به تنهایی و خودی خود توی جهان هستی به شما نتیجه نمیده .جهان کلی قانون داره که همه درکنار هم و با هم برای شما نتیجه بخشه .مثلا قانون نظم یا قانون کارما یا دارما اینا همه تاثیر گذارند در نتیجه .
  ولی متاسفانه جدیدا مد شده یه استاد پیدا میشه میگه من با فلان قانون می خوام معجزه ایجاد کنم و میاد یه قانون رو بلد می کنه و میگه این هست راز جهان هستی.

  1. سلام
   مرسی از نظرتون
   ببینین مهم نیس قانون جذب از کجا اومده. اگر که قانون جذب می‌خواد توی علم مدرن قبول بشه باید یکسری تست‌هایی رو بگذرونه. یکسری از ادعاهای قانون جذب رو که اصلا نمیشه آزمایش کرد پس وارد بخش غیرعلمی میشن. یکسری آزمایشات هم انجام شده که توش قانون جذب رد شده.
   ما دانش‌های پژوهشی رو از دانش‌های اعتقادی جدا می‌دونیم. علم مدرن اصلا وارد دین و مذهب نمیشه چون نمی‌تونه اونو آزمایش کنه.
   من کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید رو نخوندم البته فیلمش رو دیدم ولی یه چن وقت پیش یه مقاله‌ای توی همین سایت بود که در مورد زندگی‌نامه‌ی ناپلئون هیل بودش. فکر کنم اگه یه نگاهی بهش بندازی بدک نیس. حوصله کردی کامنت‌های منم که بالاتر نوشتم بخون.
   در مورد قانون ارتعاش باید بگم که من بالاتر هم توضیح دادم بین اصطلاحات علمی و کلماتی که ما تو زندگی روزمره استفاده می‌کنیم؛ فرق هست. قانون ارتعاش هم مثل قانون جذب جز قوانین علمی نیستن. کارما هم مثل مذاهب جز دانش‌های اعتقادی هستش و دانش‌های پژوهشی واردش نمیشه.
   با حرف آخرتون هم موافقم. متاسفانه اینجور موارد واسه بعضیا شده منبع درآمد.

   این آخرین کامنتی بود که جواب دادم. واسه نوشتن مقاله یه صبح تا ظهر وقت گذاشتم و واسه جواب دادن به دوستان هم از ظهر امروز تا الان که ۹ شبه.
   تورو خدا سرچ به انگلیسی رو یاد بگیرین تا کسی کلاه سرتون نزاره. ایشالا همه درست و منطقی موفق بشن و به اهدافشون برسن.
   ارادت

 33. دقیقا من هم همین تجربه رو دارم. سالهای زیادی وقت و انرژی گذاشتم و تصویر سازی و تجسم و احساس خوب و قانون جذب رو کار کردم اما نتایجی که اصلا حتی بهشون فکر هم نکرده بودم ایجاد میشد. خیلی وقت هست که قانون جذب و اون فیلم غیر علمی راز رو به چالش کشیدم. وقتی شروع به مطالعه عرفان و آگاهی معنوی کردم متوجه شدم که قانون جذب و این حرفها چقدر میتونه دام باشه برای روح که در ماتریکس جهانهای پایین اسیر بشه و به تله بیافته! قانون جذب یک قانون بی ثبات مربوط به جهان اثیری است که پایدار نیست! قوانین ذهنی با قوانین معنوی خیلی فرق دارند و قانون جذب و این شبه آگاهی ها فقط جالبه مردمان تنبل صفت و نا آگاه رو جذب کرده. قانون جذب در کشورهای جهان سوم خیلی فروش رفت اما در کشورها و جوامع پیشرفته نتونست زیاد موفق بشه. بشر اصولا دوست داره برای فرار از واقعیت ها و تلاش برای تغییر به شبه آگاهی های خوشایند آویزون بشه. بجای رویارویی و کاوش درون خویش…
  یک نکته مهم باورهای ناخودآگاه خیلی تاثیر دارند در زندگی اما با قانون جذب عوض نمیشوند زیرا در مرتبه ای بالاتر از کارکرد قانون جذب قرار دارند و خودشناسی عمیق لازم دارد نه خیالبافی و سمبل کردن! بسیاری بعد از یادگیری و توجه به قانون جذب دچار وسواس های فکری شدند و آسیب دیدند. ذهن یک ارباب بی لیاقت اما خدمتگذاری خوب است. کسی که میگه کاینات قانون جذب و باور و تصویر سازی است هیچ درکی از کاینات و قوانینش و ذات مقدس الهی و کارکردهای آن ندارد… قانون جذب مربوط به بخش منفی هستی است و بهایی سنگین هم خواهد داشت… استفاده از قانون جذب و پر کردن ذهن با تصاویر مادی ذهن و آگاهی را به سمت ارتعاش پایین میکشاند زیرا ماده پایین ترین ارتعاش را دارد. موضوعات مادی و ذهنی.

 34. بعضی از نکاتی که پیشنهاد دادند مفید است و روی حال و احوال و تجربیات ما تاثیر دارد اما ادعای اینکه همیشگی و برای همیشه است کذب است. قانون جذب خودش یک قانون بی ثباتی است. یعنی محصول جهانهای روانی و ذهنی است و خب آن مناطق هم ثبات همیشگی ندارند. پس این ادعا که فقط با فکر شما برای همیشه همه چیز گل و بلبل میشود نکته انحرافی است. زیرا قدرت افکار را بیش از حد واقعی بزرگ کردند که خب خلافش همیشه ثابت شده است. یک نکته مهم وجود دارد من تعالیم معنوی رو وقتی بررسی میکنم آنها قانون جذب را به شکل دیگری مطرح می کنند و قانون جذب زرد و کوچه بازاری را رد می کنند. در دنیای عرفان هرگز فلک و جهان هستی تحت امر فکر بشر نیست. فلک کار خودش رو میکنه و مهم نیست مردم چه فکر کنند یا نکنند. بیشتر از قدرت فکر قدرت ظرفیت و بودن و قدرت آگاهی هست که تاثیر دارد نه فقط فکر. چند سال پیش کسی فکر نمی کرد قرار است در سالهای بعدی کرونا شیوع یابد و برنامه زندگی و اقتصادی و هنری و سلامتی و…. رو بهم بریزد و بسیاری از رشته ها پنبه شود! مخصوصا که قانون جذب تو دنیا معرفی شده بود و خیلی ها با این توهم که با افکارشون میتوانند هستی را مطیع خود کنند زندگی و فکر می کردند ولی جهان هستی همه بشریت را غافلگیر کرد…
  بسیاری از افرادی که درگیر کرونا شدند و به جهان دیگر رفتند برای آینده شان برنامه ریزی کرده بودند و اصلا تصور نمی کردند زندگیشون تغییر کند و اصلا نمیدونستند کرونا چی هست که بخواهند سالها بهش فکر کنند و آنرا جذب کنند. یا آنهایی که در هواپیما بودند هرگز فکر نمیکردند به جای کشور مقصد قرار است به جهان بعدی بروند اما رفتند به فجیع ترین شکل! آیا همه اینها نشسته بودند و فکر کرده بودند هواپیما منفجر میشود و میسوزند و با استفاده از قانون جذب چنین تجربه ای رو برای خودشان رقم زدند؟ همگی آنها یک فکر داشتند؟! گمان نمیرود… همه آنها در فکر رسیدن به کشور مقصد بودند و ابدا به اتفاقی دیگر فکر نمی کردند که بخواهند جذبش کنند.
  کتاب ها و سمینارهای قانون جذب و معلمین جذب و این نوع آموزش ها تا اونجایی که اغراق نشود مفید است. یعنی ما افکارمون رو زیبا نگه داریم و روحیه خوب داشته باشیم و اینکه اقدام کنیم ولی هیچ تضمینی نیست که برای همیشه همه چیز بر وقف مراد باشد. این دیکتاتوری به هستی است و مشمول قانون کارما خواهد شد. بشر آمده زمین آموزش ببینه و رشد کنه. اگر هستی صلاح ببینه خواسته ای برای شخص مناسب نیست آنرا متجلی نمی کند و اگر به زور شخص بخواهد آنرا داشته باشد بعد از بدست آوردنش متوجه ضرر هایش میشود. قانون جذب قانونی معنوی نیست بلکه قانونی مربوط به جهانهای روانی و جهانهای ذهنی است و این قانون هم بهایی دارد.
  کسانیکه غلو شده قانون جذب را درس میدهند و با غلو و اغراق سر مردم را کلاه می گذارند با پول مردمی که دنبال باورهای جادویی مانند جذب هستند پولدار تر میشوند.
  بعضی ها هم کلاه بردار نیستند و واقعا آنچه میگویند را باور کرده اند اما آنها اطلاع از قوانین معنوی ندارند و این خلاء بزرگی است
  قانون جذب یک بعدی رفته جلو و بسیاری از فاکتور های دیگه را نادیده گرفته است و فقط به یک جنبه چسبیده است. به ثروت فکر کن بعدش ثروتمند میشوی…. این اینگونه عمل نمیکند. قانون جذب که در تعالیم ذهنی و روانی مطرح میشود تحریف شده قانون اشتیاق در عرفان است.

  2
  1
 35. سلام
  یک سوال فنی
  اگه قانون جذب راه رسیدن به تمام خواسته ها هست آیا کسی تونسته تغییر جنسیت بده؟؟
  یا کسی تونسته خودش رو عَدَم کنه؟یعنی کاری کنه که اصلا بدنیا نمیومد؟؟
  این سوالی هست که همیشه قانون جذبو به چالش کشیده و کسی جواب نداده.
  البته من با این که بدن ما ذهن ما فرکانس ارسال میکنه مشکلی ندارم و علمی هست اما با اینکه بگیم قانونی در جهان وجود داره که شما رو #به_تمام_خواسته هاتون میرسونه مخالفم!همین الانم دلیل آرودم
  همه چیز فقط با اراده ی خداست.

  1
  1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *