چگونه کاریزماتیک باشیم 1

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

میل به جذابیت و خواستنی بودن یک احساس طبیعی است که انسان به دلیل انسان بودن از آن برخوردار است 

اینجا می‌خواهیم به اصول اساسی کاریزماتیک بودن و ویژگی اصلی افراد کاریزماتیک اشاره کنیم

 

🔺 افراد کاریزماتیک پنهان کار نیستند

🔸 پنهان کار نبودن به معنای مخفی کاری است و بیان نکردن حقایقی که به نحوی به این افراد وابسته است. افراد کاریزما دلیلی برای پنهان کاری نمی بینند و از آنچه که هست و میدانند ابایی ندارند. این صفت با گستاخی بسیار متفاوت است. زیرا افراد کاریزما صادقانه عمل میکنند از دروغ و پنهان کاری لذت نمی برند زیرا با خودشان و اطرافشان شفاف و واضح هستند و همین شفافیت باعث میشود دیگران بیش از هر فرد دیگری به آن ها اعتماد کنند.

🔺 افراد کاریزماتیک از نشان دادن عیوب خود هراسی ندارند

 

🔸 مگر میشود کسی عیبی نداشته باشد و فردی کامل و بدون نقص باشد. افراد کاریزما نیز به واسطه بی عیب نبودنشان میتوانند آنچه که در رفتارشان عیب محسوب میشود را بشناسند و برای بهبودش تلاش کنند، اما عیبشان را مخفی نمیکنند و از آنکه کسی آن ها را با عیبی که دارند بشناسد خشمگین و ناراحت نمیشوند و به این رفتارشان به قدری از اعتماد به خود و شفافیت سرچشمه میگیرد که گویا عیب هایشان هم به چشم نمی آید.

🔺 افراد کاریزماتیک به دیگران احساس خاص بودن میدهند.

 

🔸 فرقی نمی‌کند با چه کسی صحبت می‌کنید، باید همیشه سعی‌تان این باشد که طرف مقابل‌تان را جذب کنید و رفتارتان حس خاص بودن را تداعی کند. برای داشتن کاریزمای واقعی، باید بتوانید در مورد هر موضوعی با هر کسی صحبت کنید و یک شنونده‌ی خوب و با دقت باشید.

🔺 افراد کاریزماتیک بی هیچ توقعی محبت می کنند.

 

🔸 به دیگران بدون هیچ چشم‌داشتی خوبی کنید، به این معنی که از کسی کینه به دل نگیرید، به‌روی دیگران لبخند بزنید، به لطیفه‌هایی که تعریف می‌کنند بخندید، به کسانی‌که مِهرشان را در دل دارید، هدیه بدهید، پای درددل‌‌شان بنشینید، تجارب‌ و شکست‌هایتان را نزد دیگران بازگو کنید تا از اشتباهات شما درس بگیرند. خلاصه‌ی کلام اینکه عشق و محبت‌تان را با دست‌ودل‌بازی خرج کنید.

🔺 افراد کاریزماتیک لبخند میزنند ، میخندند و سر تکان میدهند

 

🔸 حتی اگر در مورد یک موضوع جدی صحبت می کنید، لازم نیست همیشه قیافه تان هم جدی باشد. گاهی اوقات خیلی سخت نگیرید و کمی ملایم تر باشید تا به دیگران نشان بدهید که به آنها توجه دارید و با آنها موافق هستید. وقتی با فرد گوینده موافق هستید می توانید کمی سرتان را تکان بدهید، اگر از فکرش خوش‌تان آمده لبخند بزنید یا اگر شوخی کرد، بخندید.

 

ادامه دارد…

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *