زوجین خوشبخت

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

 

🍁 زوجین شاد و خوشبخت

 

 

♥️ چگونه زوجین خوشبخت روابط سالم بین خود را، حفظ می کنند.

 

روابط عاشقانه در شادکامی و رضایت خاطر ما نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

با وجود آمار چهل درصدی از جدایی و طلاق در ازدواج های امروزی، کاملا واضح است که داشتن رابطه سالم بین زوجین همیشه آسان نیست.

خوشبختانه مراحلی وجود دارند که برای حفظ ارتباط عاشقانه و رویایی تان می توانید به صورت کارآمد و موثر از آنها استفاده کنید.

 

♥️ با یکدیگر شفاف و بدون ایهام گفتگو کنید.

مهره کلیدی روابط سالم، گفتگو است. زوجین سالم و شاداب زمانی را به نظارت بر روی اصول ثابت زندگی شان با یکدیگر، اختصاص می‌دهند.

گفتگو درباره مسائلی فراتر از وظایف پدر و مادری و حمایت مالی خانواده، که بسیار اهمیت دارد.

سعی کنید هر روز دقایقی را صرف بحث و گفتگو درباره موضوعات عمیق و جدی تر زندگی تان نمایید؛ تا طولانی مدت با شریک زندگی‌تان پیوندی مستحکم داشته باشید.

این بدان معنا نیست که شما از مطرح کردن مسائل آزاردهنده و پیچیده زندگیتان، با شریک زندگی، خودداری نمایید. بروز ندادن مشکلات و نگرانی ها می تواند باعث آزردگی خاطر و خشم درونی گردد.

پس، علیرغم اینکه راجع به موضوعات سخت و ناگوار زندگی، بحث و گفتگو می‌کنیم، به نفع ماست که در این مورد منصف و مهربان باشیم.

برای پیش بینی اینکه زوجین خوشبخت و سعادتمند، به زندگی خود ادامه خواهند داد یا جدا خواهند شد، محققان دریافته اند که  سبک‌های ارتباطی بین زوجین بسیار محکم تر و مهم تر از سطح تعهد ایشان، ویژگیهای شخصیتی آنان و حوادث استرس زا در زندگی می‌باشد.

بطور خاص، الگوهای ارتباطی منفی، مانند خشم ، تحقیر و اهانت، احتمال جدایی و طلاق را افزایش می‌دهند.

 

💠 اختلافات، بخشی از هر مشارکتی هستند. اما برخی سبک‌های جر و بحث و برخورد لفظی، بطور خاصی آسیب زننده و مضر می‌باشند.  زوجینی که هنگام مشاجره، به رفتارهای مخرب، منفی و  زیان آور همچون، داد و فریاد و عیب جویی های شخصی طرف مقابل متوسل می‌شوند؛ یا زوجینی که از جروبحث، کناره‌گیری می‌کنند، خیلی بیشتر در معرض جدایی هستند تا زوجینی که بطور سازنده و راهگشا بحث و گفتگو می‌کنند.

 

🔰نمونه ای از تدابیر سودمند و موثر برای رفع اختلافات زوجین شامل :

📌تلاش و اقدام برای درک این مسئله که شریک زندگی شما چه احساسی دارد

📌 با دقت به نقطه نظرات او گوش فرا دهید

📌سعی کنید او را بخندانید و شاد نمایید

 

♥️ رابطه خود را سرشار از جاذبه و هیجان کنید.

مسئولیت های شغلی طرفین و امور تربیتی فرزندان و نیز کارهای خارج از منزل، می تواند ارتباط مداوم با شریک زندگی را، با مشکل روبرو سازد. با وجود تمام این وظایف دشوار، هنوز هم دلایل موجه و کافی برای بکار بستن کوشش و اقدام جهت ارتباط هر چه صمیمانه‌تر با همسر وجود دارد.

 

✳️ بعنوان مثال پژوهشگران طی تحقیقاتی دریافته اند، زوجینی که در سال هفتم از ازدواجشان از بی حوصلگی و خستگی از رابطه خویش شکایت دارند، اگر جدی به این مسئله نپردازند؛ 9 سال بعد بطرز چشمگیری کمتر از روابط زناشویی شان رضایت خواهند داشت.

 

وقایع زندگی را برای خود جالب و هیجان انگیز نمایید.

برخی از زوجین برای قرارهای منظم و دائمی شبانه ، برنامه ریزی دارند.

با این وجود حتی این قرارهای مرتب هم، می تواند خسته کننده و یکنواخت  شود.

متخصصان و درمانگران، فاصله گرفتن از امور یکنواخت زندگی  و انجام وقایع جدید و مهیج را مفید می دانند.

 

💠 کارهایی نظیر: اجاره فیلم و تماشای آن به اتفاق یکدیگر، تغییر رستوران همیشگی و انتخاب مکان های جدید و جالب،  یک پیک نیک عصرانه، نام نویسی در کلاسی مشترک، رقص با یکدیگر و نیز سعی در شادی و خنداندن یکدیگر.

 

 

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *