✅ چرا ما باور نداریم افکارمان مهم است؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ علت مقاومت در مورد کنترل افکار چیست؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

⁉️ چرا با شنیدن این موضوع که ما با تغییر فکرهایمان میتوانیم رخدادها و نوع زندگی خود را تغییر دهیم، خیلیها اهمیت نمیدهند؟ یا این موضوع که هر چیزی که دلت خواهد وارد زندگی ات شود از داخل افکارت میاد.

⁉️ چرا این صحبتها در بیشتر افراد خیلی اثر نمیکنه؟

😎👈 بخاطر اینکه من قبل از این چیز دیگری را خلاف این مورد هزاران بار شنیده ام که من مهم نیستم و این برای من اثبات شده است. و حالا باید کلی تکرار کنم که من ارزشمند و مهم هستم و افکارم با ارزش هست تا من باور کنم که من مهم هستم و افکارم هم مهم است.
مثلا ما شنیده ایم که:

🟡 دیدگاهت رو عوض کن زندگی ات عوض میشه

🟣 نگاهت رو عوض کن زندگی ات عوض میشه

🟢 تو هر چی را بخواهی میتوانی وارد زندگی ات بکنی

⁉️ ما بسیار در مورد این موارد بالا شنیده ایم و خوانده ایم اما چرا انجامش نمی دهیم تا زندگی اما تغییر کند؟

⁉️ چرا در طول روز باز هم روی تنظیم کارخانه به افکار منفی که بی اثر بودن ما را تلقین می کند، هستیم؟

😎👈 علتش این است که ما این جملات را باورش نکرده ایم و فقط در حد یک کلمات زیبا و قشنگ و در حد یک تعارف در زندگی قبولش داریم نه بیشتر. باور نداریم که افکار ما اینقدر تاثیر داشته باشند.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ چرا ما باور نداریم افکارمان مهم است؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 در کودکی برای ما افکار جدی و با ارزش را تعریف کرده اند و گفتند افکار دیگران، آدمهای بزرگ و دانشمند و خیلی بزرگ مهمه و افکار خود ما را برای ما بی ارزش توصیف کردند.

😎👈حالا که به افکار و خود من وزن نداده اند پس من هم قبول کردم برای افکار، دیدگاه، باورهایم ارزش قائل نشدم. من که افکار ارزشمند ندارم باید پیرو افکار ارزشمند دیگران باشم آخه افکار آنها مهم است نه افکار من.

😎👈 آنها با این کارشان در واقع به ما آموزش دادند که ما خیلی توی زندگیمان اثرگذار نیستیم. وقتی ما خیلی ارزش نداشته باشیم پس به طبعش افکارمون، دیدگاه ها، نگرشهایمان نیز خیلی اهمیت و ارزشی نداره. این باعث میشه من بفهمم که هرچی که متعلق به من هست هیچ اهمیتی نداره. در واقع نه تنها به افکارمون بلکه به خودمون هم هیچ ارزشی ندادند که من خودم رو جدی بگیرم چه برسه به افکارمون.

😎👈 وقتی این افکار خیلی تکرار بشه من باور میکنم که افکار و دیدگاه های من اصلا اهمیتی نداره.

🌸 در حالی که در واقعیت افکار ما، رویاهای ما، دیدگاه های ما همگی اهمیت و ارزش دارند. چون زندگی ما را می سازند. 🌼

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ چه زمانی من متوجه می شوم که افکارم اهمیت دارند؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 زمانی که من کاملاً درک کنم که من آدم مهمی هستم و در زندگی ام اثرگذار هستم پس فکرهای من و نوع نگرش من، قطعاً روی زندگی من تاثیر میگذاره.

⁉️ دوستان گرامی، یک نگاهی به زندگی و اخلاق ثروتمندان و دانشمندان و آدم های تاثیرگذار بندازید، ببینید آیا هر نوع حرف چیپی از دهنشون خارج نمیشه؟
😎👈 نه به هیچ عنوان

⁉️ چرا؟
😎👈 به خاطر اینکه به خودشون ارزش و اهمیت قائل هستند و خودشون را فرد با ارزش و با شخصیت اجتماعی بالا می دانند. تک تک کلماتشون از نظر آنها گوهر، دُر، طلا و جواهرات کلامی هستند و این چیزهای با ارزش نباید خرج چیزهای بی ارزش بشه. همین طور زمانشون هم با ارزشه نباید خرج چیز بی ارزش بشه.

😎👈 زمانی که به ما فهمانده بودن که کل تو اصلاً اهمیت نداری بعد چطور میتونستم باور کنم افکار من اهمیت دارد. برای همین است وقتی که میخواهیم یک سری قواعد را یاد بگیریم آن باور بنیادین و آموزش غلط اولیه بهم اجازه نمیدهد که باور کنم:

🌱 افکار من در زندگی من 100 درصد نقش دارد 🌿

🌼 دیدگاههای من در زندگی 100 درصد نقش دارد🌸

😎👈 برای ما سخت است که این مطالب را قبول کنیم چون بی ارزش بودن و بی اثر بودن من در اتفاقات و وقایع زندگی ام را کاملاً به من اثبات کرده اند. با این کار عزت نفس ما را نابود کردند. با این تربیت وقتی رخدادی چه مثبت و چه منفی به وجود می آید ذهن من به من اجازه نمی دهد که من باور کنم که من این را به وجود آورده ام و من خالق این اتفاق هستم و این مسئولیت پذیری را در من به شدت کاهش می دهد.

😎👈 زمانی که مسئولیت پذیری را از دست دهی دیگه شما کاره ای نیستید دیگران مقصرند ما مقصر نیستیم که با این رفتار مثل برگی هستی در مسیر رود آب، که رود هر طرف رفت شما هم می روید. و کم کم اختیار و عنان زندگی را از دست شما در می آورد.

🟣 ببینید با اشرف مخلوقات چه کار کردند با اسم آدم شدن ذلیلش کردند.

🟡 توانا را ناتوان کردن.

😎👈 وقتی من مهم نبودم چطوری افکار من میتونه مهم باشه. وقتی من در این دنیا جزو کمترین ها شناخته شدم چطوری میتونم در این دنیا با این وسعت، باور کنم اگر من یک مدل خاصی فکر کنم در زندگی من نوع مشخصی از اتفاق رخ میدهد.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *