✅ چرا من احساس بی ارزشی می کنم؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ چرا من احساس بی ارزشی می کنم؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺
😎👈در کره زمین دو قانون وجود دارد یک قانون انسانها و قوانین جامعه و اجتماع و دیگری قانون خداوند.
🕺  اگر تو احساس بی ارزشی میکنی به این دلیل است که  خودت را با قواعد مردم و اجتماعی برآورد و مقایسه کردی. در قانون انسانها، آدمها از خودشون خوب و بد درست کردند و قانونهایی با توجه به فهم خودشون درست کردند مثلا گفتن اگه ثروتمند باشی دوست داشتنی هستی و یا اگر خانواده فلان جور داشته باشی تو فرد اصیلی هستی، تو اگه خوشگل باشی ارزشمند هستی، تو اگه مدرک دانشگاهی و روابط گسترده و خیلی چیزها رو داشته باشی خوب و بدردبخور هستی و سایر قانونها.
🧚‍♀️ اما در مقابل قانون انسانها یک قانون دیگری هست به نام قانون و قواعد خداوند. از نظر خداوند همه ما انسانها یکسان و برابر هستیم نه بالاتر و نه پایین تر. خداوند ما را رتبه بندی نمیکند که به گوید یکی را بیشتر و دیگری را کمتر دوست دارد یا دیگری لایق ثروت، عشق و محبت و روابط کمتر و دیگری لایق بیشتر باشد.
قانون خدا میگوید هر کسی مرا باور کند و یکتاپرستی کند من حتما بی قید و شرط کمکش خواهم کرد. (یکتاپرستی یعنی اینکه من قانون آدمها را میگذارم کنار  و با قانون الهی پیش میرم)

⁉️ یعنی چی؟

💛 خدایا آدمها من رو همین جوری که هستم دوستم ندارن و زورشون نمیرسه من را همین جوری بزرگ ببینند، اما تو توان این رو داری که من را همین جوری دوست داشته باشی و من را بزرگ و لایق ببینی.
💔 خدایا انسانها نمیدانستند ولی به گونه ای با کلام و عملشون رفتار کردن که من صدمه خوردم، خدایا تو چطور تو میتونی من رو همین جور دوست داشته باشی؟
❤️‍🩹 خدایا این آدمها من را با همین شکل، تیپ و قیافه، وضعیت مالی، خانواده و غیره نتوانستند بپذیرند و دوستم داشته باشند. زور دوست داشتنشان کم بود اما خدایا تو چطور؟
⁉️ خدایا تو خدایی، آیا تو شبیه انسانها هستی؟ اگه پول داشته باشم، ثروتمند باشم، زیبا باشم، پارتی داشته باشم من رو دوست داری و با من مکالمه و وحی میکنی؟ آیا تو هم من را با ملاکی که انسانها من را میسنجد تو هم مرا میسنجی؟ آیا عشق و محبت، ثروت، نعمت تو هم شرطی است؟
💟 نه، نه خدا مثل و مانند نداره، خدا شبیه آدمها نیست. خدا در جایگاهی است که هیچکس نمیتونه در آن جایگاه باشه. خداوند از همه کس و همه چیز برتر و بالاتر است و قدرتی بالای قدرت او وجود ندارد.  پس خدا فرق داره من این فرق رو نفهمیدم خدا را هم گذاشتم کنار سایر آدمها.
👌 پس با این پیش فرض ما از این به بعد باید با قانونهای خدا جلو بریم.
🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ حالا آیا من با قانونهای خدا احساس ارزش میکنم یا نه؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺
😎👈 حتماً احساس ارزش میکنیم چون خدا هیچ شرطی برای دوست داشتن و نعمت دادن و محبت کردن برای ما نداره. و ما را همین طور که هستیم دوست داره و میپذیرد چون خودش میدونه چه لعبتی رو آفریده. خدا جواهرشناسه.

⁉️ چطوری میتونم بفهمم خدا به من ارزش قائله؟

🌸 با توجه لحظه به لحظه ای که به خداوند داریم. برای یک کسی مثل ما که تمام آلودگی های اجتماع من رو زخمی کرده، تنها برگ برنده ما خداست. ما مجبوریم پیش خدا بریم و برگ برنده خدا را انتخاب کنیم و خدا از اینکه ما مجبوری خدا را انتخاب کردیم اصلا ناراحت نمیشه.  خدا میگه فقط بیا هر جور و با هر احساس و قصد نیتی که میخواهی بیا، فقط بیا!
🚶‍♂️ پس من احساس ارزش را باید تو رابطه با خدا بگیرم. چون جامعه ما رو همین طوری نه دوست داره نه قبول داره اما خدا خریدارته بدون هیچ پیش شرطی.

👌 حالا من باید چیکار کنم؟

😎👈 برای ایجاد احساس ارزشمندی باید دیگرانی که ملاک ارزشمندی تو را در  ثروت، روابط، خانواده و زیبایی تو خلاصه میکنند را در ذهنت از بین ببری زیرا آنها حاضر نیستند به خاطر تو ملاک خودشون رو تغییر بدهند. وقتی دیگران را از بین بردی آن موقع تو دیگه میایی با خدای خودت رابطه برقرار میکنی. وقتی ذهن از غیر خالی شد از خدا پر میشه و خدا برات پدری و مادری میکنه و هر چی که بخواهی را بهت میده. الان چی رو نداری؟ احساس ارزشمندی نمیکنی اوکی برو از خدا احساس ارزشمندی را تمام و کمال بگیرش.

⁉️ آیا خدا میتونه جایگزین احساس ارزشمندی تو بشه؟

😎👈 جواب بستگی به این سئوال دارد که: آیا تو باور میکنی که خدا میتونه به تو احساس ارزشمندی کامل بده؟
🌼 اگه تو باور کنی خدا میتونه ولی اما اگر تو باور نکنی خدا آنقدر تو رو محترم میدارد که بدون اجازه و باور تو دست به هیچ اقدامی نمیزند.
🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾
با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *