✅ چیکار کنم حالم همیشه خوب باشه؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

 

✅ تفاوت بین فکر و تفکر

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 فکر مجموعه ای از ورودیهایی است که طریق دیدن، شنیدن و سایر حس هایتان در شما شکل گرفته است.

👌 فکر به مثابه اطلاعات و ذهن به مانند حافظه میماند که فکر درون ذهن قرار گرفته است.

👌 فکر ابعاد زمانی دارد یعنی می تواند فکر امروز، دیروز یا هزار سال پیش درون ذهن ما وجود داشته باشد.

😎👈 تفکر چیست؟
🟡 تفکر نوعی از فکر کردن آگاهانه است که متعلق به لحظه حال است یعنی همین الان داریم تفکر انجام می دهیم به طوری که ما ناظر به افکارمون هستیم در تفکر کردن ما آگاهانه افکاری که به نفعمان هست را انتخاب میکنیم. ما با تغییر توجه مان فکرهای جدیدخلق میکنیم.

😎👈فکر چیست؟
🟢 فکر معلوماتی که به صورت دیداری یا شنیداری است که قبلا در ما ضبط شده است. در حال فکر کردن ما هیچ اختیاری بر افکار نداریم و چندین فکر با هم میان و ما انتخابی بر آنها نداریم و گاهاً می بینیم طرف غرق افکار شده به این صورت که به جایی خیره شده، جسمش رو پارک کرده ولی فکرش جای دیگری است و فرد در این لحظات هیچ کنترل آگاهانه ای بر افکارش نداره بلکه ذهنش هی فکرهای متفاوتی به خورد طرف میده در حالی که این فکرها حال طرف را داره مدام بدتر و بدتر میکنه

😎👈مثال
🟢 زمانی که در حالی قضاوت کردن فردی یا چیزی هستید اما سریع یک فکر دیگه میاد و آگاهانه میگه چرا داری درباره اش قضاوت میکی. به چیزهای بهتر فکر کن. ولش کن بره. فرد متفکر آگاهانه انتخاب می کند که به کجا توجه کند. در این مثال قضاوت، فکر کردن است و فکر دوم اسمش تفکره.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ چیکار کنم حالم همیشه خوب باشه؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

⁉️ شما برای خوب شدن حالتون فکر می کنید یا تفکر؟

😎👈 ما برای بهتر شدن حالمون باید آگاهانه تفکر کنیم یعنی به فکرهایمان ناظر باشیم و فکرهایی را بهش توجه کنیم که باعث بهتر شدن حال ما بشه.

😎👈 دوستان گرامی فکر میتونه مال دیگران باشه ولی تفکر مال خودمان است یعنی می تونیم به چیزی فکر کنیم که حالمون رو خوب کنه. هسته این تفکر از شخصیت امروزتون میاد یعنی شخصیتتون رو چطور پرورش دادید؟ جوری پرورش دادید که غرق افکار نشه و به افکار جدید مناسب حال شما فکر کنه.

😎👈 شما مختار هستید افکارتون رو انتخاب کنید. ما مجبور نیستم وقتی یک فکر بد و ناراحت کننده به ذهنتون میاد بهش بپردازیم و اجازه بدیم اون فکر ناراحت کننده ما را با خودش ببره، بلکه سریع مچ ذهنتون رو بگیرید بگید این چه فکریه؟ سریع برو فکر بعدی یا آگاهانه به یک فکر خوب که حالت را خوب میکنه بپرداز.

💠👌این کار را تکرار کنید تا تبدیل به عادت بشه.💠

😎👈 دفعات اول آگاهانه باید جلوش رو بگرید و مجبورش کنید به چیزهای خوب فکر کند ولی بعد از مدت زمان بسیار کوتاهی اتوماتیک عادت ساخته میشه و میبینید شما مدام به وجه خوب چیزها و افکار مثبت میپردازید. و این حالت واقعا حالتون رو خوب میکنه

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *