✅ راه‌های ایجاد حال خوب

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ حال خوب چیست؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 افرادی که بیشتر اوقات حال خوبی دارند معمولاً چند صفت و ویژگی را در خودشان نهادینه کرده‌اند به همین سبب به طور خودکار این صفات موجب خوب شدن حال آن‌ها می شود.

🌸 حس خوب داشتن بستگی به صفاتی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها را اشاره می‌کنم و شما هم می‌توانید با افزایش این صفات حس خوب بودن را در خودتان افزایش دهید.

👌 افرادی که حال دلشان خوب است معمولا افرادی:

🌴 خوش بین
🕺 با اعتماد به نفس
🌾 خیر خواه
🎋 صداقت و درستکاری
🌱 تاثیر گذار
🎍 انعطاف پذیر
🍄 شوخ طبع
و همچنین دیگران را دوست دارند.

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ راه‌های ایجاد حال خوب

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 حال خوب با شناخت از خود

🌿 اولین قدم برای این که بتوانید در هر شرایطی آرامش را مهمان قلبتان کنید این است که خودتان و احساساتتان را بشناسید.  پس با خودتان و احساساتتان دوست باشید و آن‌ها را با آغوش گرم بپذیرید.

🟡 یک دوست کاغذی داشته باشید

احساساتتان را روی کاغذ بنویسد. نوشتن احساسات منفی آن‌ها را از دلتان خارج کرده و حس خوبی به شما می‌دهد.

🟣 دوری از برخی افراد

🌼 حال خوب شما را فقط افرادی می‌توانند خراب کنند که شما در ذهن خودتان به آن‌ها درجه و قدرت داده‌اید و اهمیت بالایی برای‌تان پیدا کرده‌اند یعنی فرد ارزشمندی برای شما هستند که با کارهای اشتباه و دور از انتظار آنها، حس خوب از شما گرفته می‌شود. پس تا می‌توانید به کسی آن قدر قدرت ندهید که بتواند حالتان را خراب کند.

🟢 ایجاد حال خوب با خوب کردن حال دیگران

🔮 قانونی در جهان هستی وجود دارد که هر عملی که در این طبیعت انجام می‌دهید به نوعی بازتاب آن به خودتان بر خواهد گشت. در واقع با خوب کردن حال دیگران به همان اندازه حال شما نیز خوب می‌شود.
💝 از دادن هدیه گرفته تا سلام و احوال‌پرسی گرم و ابراز دوست داشتن دیگران. می‌توانید با کمک کردن به مردم یا برداشتن قدمی برای کسی و بسیاری از کارهایی که تاثیر مثبت در یک جمله لبخند رو به دیگران هدیه کنید تا خودتان از ته دل بخندید.

🤾‍♂️ حال خوب با ورزش

ورزش کردن به شما حس خوب سرزندگی میدهد و کمک میکند خون در رگ‌هایتان جریان یابد. در نتیجه مغزتان در شناخت شرایط و تحلیل و ارزیابی مشکلات عملکرد بهتری خواهد داشت و بهترین راه‌های حل مشکلات را به شما پیشنهاد خواهد داد.

🚶‍♂️ خودتان را دست کم نگیرید

یکی از دلایل این که احساسات منفی بر شما غلبه می‌کنند و نمیگذارند حالتان خوب باشد، عدم اعتماد به نفس و ناتوانی در غلبه بر مشکلات است. برای افزایش اعتماد به نفس، توانایی‌هایتان را روی یک کاغذ یا دفترچه بنویسید. نقاط قوتتان را بشمارید و اجازه دهید احساس اطمینان تمام وجودتان را احاطه کند.

🤲🏻 حال خوب با شکرگزاری

 

شکرگزاری کمک می‌کند نعمت‌های زندگیتان را بهتر ببینید و آن‌ها را بیشتر احساس کنید و قطعا این همان راهی است که به آرامش و حال خوب بیشتر منتهی می‌شود.

🧠 حال خوب با ذهنی آرام

 اگر ذهن پر سر و صدایی دارید بهتر است قدری چشمانتان را ببندید و آن را به آرامش دعوت کنید. اجازه ندهید هیچ فکری در آن جریان یابد و او را از تمام گفت و گوهای خیالی‌اش خالی کنید. گاهی فقط به یک چیز نیاز داریم؛ فکر نکردن به هیچ چیز!

🗣 ایجاد حال خوب با یادگیری “نه” گفتن

🌼 در بسیاری از اوقات شما به این دلیل که نمی‌توانید به خواسته‌های غیر معقول و غیر‌ضروری دیگران نه بگویید، شروع به خود خوری می‌کنید. زمانی که بتوانید به این درخواست‌های غیر‌معقول به راحتی نه بگویید؛ عزت نفستان بالا می‌رود و این بالا رفتن عزت نفس حس ارزشمندی و حال خوب را تقویت می‌کند.

🌿 مقایسه نکنید

👌 به هیچ عنوان نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید چرا که هیچ کسی شرایط زندگی یکسانی با شما ندارد که مقایسه شما درست باشد. زمانی مقایسه کردن صحیح است که هر دو فرد در شرایط کاملا یکسان بوده اند چه از لحاظ استعداد چه از لحاظ امکانات و…
از مقایسه کردن به این شکل بپرهیزید که عزت نفس شما را کاهش می‌دهد چراکه مقایسه نا صحیحی است و تنها انتظارات را از خودتان افزایش می‌دهد و موجب مایوس شدن شما از خودتان می شود.

🧚🏻 به اتفاقات خوب گذشته فکر کنید

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *