✅ قدرت خودباوری در زندگی

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ قدرت خودباوری در زندگی

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 داشتن خودباوری برای موفقیت ضروری است.

😎👈 نداشتن باور به خودتان نتیجه‌ای به جز از دست دادن فرصت انجام کارها و چیزهایی که آرزو انجام آنها را دارید، نخواهد داشت.

😎👈 یکی از دلایلی که نمی‌توانید توانایی‌های خودتان را باور کنید، به این دلیل است که دیگران آنها را باور ندارند. ولی باید بدانید که هیچ کس نمی‌تواند حس حقارت و ناتوایی را به شما القا کند مگر اینکه خودتان با آن را قبول کنید. ممکن است دیگران بگویند ولی ما مختار هستیم که بپذیریم یا آن را رد کنیم. اگر رد کنید پس حقارت و ناتوانی در شما ایجاد نمیشود.

😎👈 ولی اگر حس ناتوانی که دیگران القا می کنند را شما بپذیرد در ذهنتان شک و تردیدهایی نسبت به خودتان خلق میکنید مانند:

1️⃣ دیگران از من بهتر هستند

2️⃣ دیگران صلاحیت بیشتری نسبت به من برای انجام فلان کار دارند

3️⃣ موفقیت برای دیگران است، نه برای امثال من!

4️⃣ نمی‌توانم خطر شکست را بپذیرم.

⚠️ این افکار منفی خودباوری شما را در معرض خطر قرار می‌دهد و راه رسیدن به موفقیت را مسدود می‌کند. و باید زودتر درمان شوند اگر نشوند حجم گفتگوهای این شکل ذهن بیشتر و بیشتر میشود تا اینکه شما را نسبت به شروع هر حرکتی ترسو و ضعیف میکند.✨⚠️✨

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

✅ تکنیکهای افزایش خودباوری

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

😎👈 برای افزایش خودباوری موردهای زیر را در خود تقویت کنید:

1️⃣ یادتان باشد که خودباوری، یادگرفتنی است.

 

😎👈 وقتی به دنیا آمدید هیچ الگوی توانستن و نتوانستنی را ندیده بودید و این اصلا برای شما معنی نداشت.

😎👈خودباوری یک ویژگی متغییر است که در زندگی هر چقدر به توانا بودن خود ایمان داشته باشید آن بیشتر میشود و هر چقدر تو سر مال زده باشن، خودباوری در فرد کم می شود.

😎👈 یک لیستی از کارهای هرچند کوچک و ناچیز که در آن شما توانستید آن کار را به خوبی انجام دهید تهیه کنید و مدام آن را با خود تکرار کنید.

حتی اگر نون خریدن باشه بازم عیب نداره مهم اینکه شما ماموریت خودتون رو به خوبی انجام دادید و برگشتید پس شما توانا هستید.

🟡 ما در این تمرین دنبال اثبات توانا بودن شما هستیم از خود چیزی را دریغ نکنید همه را لیست کنید و به خودتان بگوئید دیدی تونستم اونهایی که میگن نمیتونم کورند ولشون کن بابا جون! به مدت 21 روز تکرار کنید تا اثر جادویی آن را ببینید.

 

2️⃣ به گفتگوهای منفی ذهنتان توجه نکنید.

 

😎👈 زیرا آن صحبت ها شما نیستید بلکه شما شنونده آن صحبت ها هستید. سعی کنید کشف کنید آن نمیتوانمها را چه کسی به شما گفته؟ والدین؟ مدرسه؟ دوستان؟ دیگری؟ تلویزیون؟ یا چی؟ وقتی دقت میکنید میبینید هیچ کس به خودش سکندری نمیزنه بخوره زمین و مدام خودش، خودش رو تقویت میکنه که به جلو حرکت کنه. پس این حرف ها حرف کیه، اینها حرف شما نیست. پس بهش گوش نکنید. و آن را نادیده بگیرید. زیرا شما لیستی از کارهایی را که توانستید انجام بدید را دارید و اون سندی از موفقیت و توانستن شماست. پس شما مدرک از توانایی خود دارید پس آن گفتگوهای منفی را بی توجهی کنید.

3️⃣ به نقاط ضعفتان به شکل دیگری نگاه کنید.

 

😎👈هر ویژگی منفی که در خود دارید را طور بنگرید که تبدیل به یک نکته مثبت بشود.

💈مثلا اگر سمج هستید کاربرد مثبتش را در زندگیتون در نظر بگیرد مثلا بگید چه صفت خوبی این یعنی اینکه فرد پیگیر و سرسختی هستم زود تسلیم نمیشم.

💈 اگر خیلی نگران هستید به این صورت بهش نگاه کنید که قدرت تخیل قوی دارید و از آن به نفع خودتان استفاده کنید.

🌸دیگه وقتی زدی خودباوری را داغون کردی باید از همین چیزهایی باقی مانده نهایت استفاده رو بکن دیگه، توی تنهایی هایت مدام عیبهایت را نشمار، فکر نکن اگه خودتون داغون کردی یک منجی میاد به دادت برسه کمکت کن، منجی خودت هستی.🌼

 

4️⃣ قدرتهای مثبت کمک کننده را در خود تقویت کنید.

 

😎👈 ببینید هر فرد موفق یا فردی که در کار شما یا آنچه که خواسته شما هست برای رسیدن به آن موفقیت، چه نکات مثبتی در خودش داشته آن را لیست کنید و هر روز صبح قبل از خروج از خانه با خود مرور کنید. این کار باعث میشه به مرور زمان آن قدرتها و صفات مثبت در شما هم تقویت و ایجاد شود.

😎👈 لازم نیست شما حتما آن صفات را درون خود داشته باشید بلکه صفات اکتسابی هستند و قابلیت کسب کردن دارند. حالا شما به چه صفاتی نیاز دارید آنها را لیست کنید. صفاتی مانند:

🟡 قدرت

🔵 وقار

🟠 آرامش

🟤 هوش

🟡 شوخ‌طبعی

🔵 سخاوتمندی

🟠 تیزهوشی

🟣 کاریزما

🟢 جاذبه‌ی جنسی

🟠 خوشرویی

🟡 شهرت

🟣اراده

😎👈 به معنی‌ای که هر کدام از این کلمات واقعا برای شما دارند، فکر کنید.

✨🌸✨ بعد از مدتی تعجب می‌کنید وقتی ببینید چطور همین کار ساده، #ضمیر_نا‌خودآگاه‌ شما را تجهیز می‌کند و شما همین توانایی ها را دارید زندگی میکنید.✨🌼✨

 

5️⃣ مربی انگیزش بخش خود باشید.

 

😎👈 زمانی که میخواهید اقدامی را شروع کنید و گفتگوی ذهنی منفی شروع میشه شما باید از خودتان حمایت کنید و در نقش یک مربی عمل کنید.

⁉️ آیا وقتی ذهنتون میگه تو از پسش برنمی آیی، آیا مربی هم میاد میگه اره بابا تو، این کاره نیستی؟

😎👈 نه دیگه! مربی قدرتمند سریع میاد به گفتگوی ذهنی میگه یه لحظه دهنتو ببند هیچی نگو، بعد رو میکنه به ما و میگه گوش کن ببین من چی میگم و شروع میکنه کلی جاهایی که تو موفق شد را یادت میاره و موضوع رو باز میکنه و میگه ترسی نداره برو شروع کن و مهم حرکت کردن هست.

😎👈 توی زندگی هر وقت خواستی کاری را شروع کنی ولی کلی افکار ناراحت کننده سراغت اومد باید سریع نقش یک مربی قدرتمند را توی خلوت خودت برای خودت اجرا کنی تا قدرت و جنم انجام آن کار درت زبانه بکشه و حرکت کنی به سمت اقدام.

 

6️⃣ یک شخصیت قدرتمند و محبوب برای خودتان پیدا کنید.

 

😎👈 برای افزایش خودباوری یک شخصیت قدرتمند و محبوب برای خود پیدا کنید این شخصیت میتواند در دنیای فیلم یا واقعیت باشد.

😎👈 اهمیت این مورد به این است که زمانی که برای شما مشکلی پیش می آید اگه شما شخصیت محبوبی داشته باشید، سریع در این مواقع به این فکر میکنید که آن شخصیت محبوب اگر جای شما بود چکار میکرد؟ بعد شما هم همان کار را انجام خواهید داد و از بلاتکلیفی خلاص میشوید.

7️⃣ یک تصویر قوی از خود بسازید

😎👈 صرفِ متقاعد کردنِ خودتان به اینکه می‌توانید کاری را انجام بدهید برای رسیدن به خودباوری کافی نیست. بلکه لازم است یک الگوی عملکردی نیز به ضمیر ناخودآگاه خود بدهید یعنی با این کار به خودتان یاد بدهید که چطور اعتماد به نفس و خودباوری داشته باشد. به این صورت که هر روز چند دقیقه چشمان خود را ببندید و خودتان را ببینید که با قاطعیت، آرامش، قدرت و اعتماد به نفس کامل داره رفتاری را انجام میدهید.

😎👈 تصور کن داری خودت را در تلویزیون می‌بینی. بعد آن «شما»یی که در تلویزیون هستی (حالا میتونه شخصیت محبوبت باشه) داره یادت میده که چطور با خودباوری نسبت به موضوعی عمل کنی.

✨🌸✨ هر چه بیشتر این تمرین را تکرار کنید، بیشتر شبیه آن آدمی می‌شوید که در صفحه‌ی تلویزیون می‌بینید.🌺🌈

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

 

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *