✅ چطور شاد باشیم؟

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

✅ چطور شاد باشیم؟

🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺🌼🌺

⁉️ شادی چیست؟

 

😎👈 شادی، احساس نشاط، رضایت و عدم نگرانی و اضطراب است.

😎👈 معمولاً زمانی شادی را تجربه می‌کنیم که به اهداف رسیده ایم، مورد احترام قرار گرفته ایم، همه چی روی روال خودش است یا در حال تماشای یک مکان یا رویداد زیبا هستیم.

شادی یک احساس درونی است که توسط وقایع بیرون آغاز میشه. معمولاً زودگذر و موقتی به نظر می رسد، اما وقتی یاد بگیریم که شادی را انتخاب کنیم، به تدریج دائمی تر می شود. رعایت موارد زیر باعث میشه احساس شادی در ما تقویت بشه.

 

1️⃣ در هر موقعیتی موردهای خوب و مثبت را پیدا کنید.

 

😎👈ذهن شما به طور اتوماتیک تنظیم شده است که به چیزهای نگران کننده و مشکلات و ناراحتی ها فکر کند و یا شما را به گذشته ای ببرد و حوادث ناراحت کننده را به یاد شما بیاورد. جلوی ذهن خود را بگیرید. همواره در هر موقعیتی باید چیزی خوب، شاد یا سرگرم کننده وجود داشته باشد بگردید آنها را انتخاب کنید. لااقل اگه چیزی نیافتید درون ذهن خود گیر نکنید همواره از ذهن بیرون بیایید.

 

2️⃣ روی راه حل ها تمرکز کنید نه مشکلات.

 

😎👈زمانی که مشکلی در زندگی رخ میدهد همواره روی راه حل تمرکز کنید. همش نگید چرا این مشکل پیش اومد؟ چرا این جوری شد؟ نباید این جوری میشد؟ دیگه پیش اومده. حالا قبولش کنید و دنبال راه حل باشید روی راه حل تمرکز کنید. هرچقدر به مشکل فکر کنید مشکل پیچیده تر و بزرگتر میشه. و هر چقدر روی راه حل فکر کنید راه های بیشتری به شما نمایان میشه.

 

3️⃣مراقب افکار خود باشید.

 

😎👈 همیشه چند فکر مثبت را انتخاب کنید و هر زمان دیدید ذهن شما درگیر افکار منفی شده سریع از آن موضوع ناراحت کننده خارج بشوید و ذهن را مجبور کنید که به این چند فکر مثبت درگیر بشه تا حال روحی شما بهتر و بهتر بشه. وگرنه ذهن روی تنظیم کارخانه به کار خودش با افکار ناراحت کننده ادامه میده.

 

4️⃣فیلم های خنده دار تماشا کنید نه فیلمهای دلهره آور و ناراحت کننده

 

5️⃣مطالعه کنید

 

😎👈 هر روز کتاب یا پادکست صوتی انگیزشی یا آموزشی گوش کنید تا روز به روز رشد کنید.

 

6️⃣ به آنچه قبلاً انجام داده اید نگاه کنید و روی آن تمرکز کنید.

 

😎👈 همواره موفقیتهای قبلی خود را به خود گوشزد کنید تا خود را فردی قدرتمند و توانمند بدانید این باعث حس و حال خوب در شما می شود.

 

7️⃣هر روز یک کار خوب برای خود انجام دهید.

 

😎👈هر روز یک عمل خوشحال کننده برای خودتان انجام دهید مثل کادو خریدن، تئاتر رفتن، یا مهمانی رفتن و غیره …

 

8️⃣به دنبال همراهی با افراد شاد باشید.

 

😎👈 شادی مسری است در جمع افراد شاد قرار بگیرید تا شما هم شاد و خوشحال شوید.

 

9️⃣هیچ چیزی را خیلی به‌خودتان نگیرید.

 

😎👈 بعضی وقتا کوری و کری نعمت بزرگی می شود برای خوشحالی، سعی کنید خیلی از چیزهای ناراحت کننده را ندید و نشنیده بگیرید این طوری احساس خوبی به شما دست میده. در دهن مردم رو نمیشه بست اما تو میتونی حرفهای آنها را به دل نگیری و قبولش نکنی. این کار به تمرین نیاز داره اما انسان زود عادت میکنه به هر چیزی.

 

🔟به موسیقی آرامش بخش و نشاط آور گوش دهید.

😎👈 میگویند موسیقی زبان روح است. گوشهای عزیز خود را میهمان موسیقی های آرامش بخش کنید یا هر موسیقی که احساس خوشحالی در شما ایجاد میکند را گوش دهید.

😎👈 خوشحالی یک انتخاب است. شما میتوانید انتخاب کنید که شادی را به زندگی خود بیاورید. مهم نیست که تابحال چگونه زندگی کرده اید، میتوانید سطح شادی را در زندگی خود افزایش دهید، احساس خوبی داشته باشید و زندگی شادتری داشته باشید.

 

🌷🌸🌹💐🌺🌾🪷🌼🌷🌸🌹💐🌺🌾

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *