از حال بد به حال خوب

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

راهکار هایی برای افزایش حس و حال مثبت و  خوب

 

۱.پذیرش

اولین موضوعی که در این زمینه باید به آن پرداخت مبحث پذیرش است و این به این‌ معناست که شرایطی که در آن قرار داریم را به طور کامل بپذیریم و خود و دیگران را سرزنش نکنیم و به خود بقبولانیم که لحظات منفی هم جزئی از زندگی هستند.

 

۲. درد = درس

بدانید و آگاه باشید که در هر لحظه از زندگی که دردی وجود دارد درسی پنهان شده چون علم جهان علم تجربه است و جهان سعی دارد درس هایش را در دل تجارب به ما بیاموزد پس در مواجهه با موقعیت های دردناک تلاش کنید درس را از دل موضوع بیرون بکشید تجربه نشان داده تا زمانی که درس مورد نظر را نیاموخته ایم و منظور را متوجه نشده ایم دنیا این اتفاقات و موقعیت های روحی و روانی دردناک که باعث حال بد افراد میشود را تکرار می‌کند تا بالاخره درس نهفته را بیاموزیم.

۳.ریشه ی حال بد

معمولا حال بد ، ریشه های عمیق یا گاهی سطحی در روح و روان افراد دارد سعی کنید بدون تعارف با خودتان صادق باشید ، بنشینید و موشکافانه به دلیل حال منفی خودتان فکر کنید و اگر مشکل قابل حل بود برای حل کردن آن تلاش کنید وگرنه رها کرده و به خداوند بسپارید.

۳.گذشته را رها کنید

از بزرگترین عوامل تاثیر گذار منفی در روان افراد می‌توان به زندگی کردن در گذشته اشاره کرد گاهی مشاهده می‌کنیم انسان‌هایی را که با توقع و انتظارات ناشی از خدمت های گذشته ی شان دائما خود و دیگران را سرزنش می‌کنند و حال بدی دارند ، گریه می‌کنند،  خطوط چهره شان ترسناک شده ، در خندیدن مشکل دارند و روابطشان اکثراً مختل می‌شود. توصیه می‌شود تمام انرژی خود را معطوف به زمان حال کنید.

 

تکنیک آسان برای به دست آوردن تمرکز و حال خوب و زندگی در لحظه :

در جایی آرام و در حالتی راحت بنشینید

با چشمان بسته از بینی دم و از دهان بازدم را انجام دهید و این کار را در طول تمرین حفظ کنید

حالا سعی کنید به صداهای نزدیکتان گوش دهید

بعد از چند ثانیه سعی کنید به صداهای دورتر گوش بسپارید و تلاش کنید تشخیص بدید که چه صداهایی هستند

حالا بازهم بعد چند ثانیه وو باره به صداهای نزدیک گوش بدهید

بعد روی تنفستان تمرکز کنید و چند نفس عمیق بکشید و از خداوند سپاسگزاری کنید

حالا چشمانتان را باز کنید و حال خوبتان لذت ببرید

۵. لبخند بزنید

یک آزمایش جالب انجام بدهیم اول سعی کنید لبخند بزنید طوری که دندان هایتان مشخص شود حال با همین حالت به یک چیز منفی بیاندیشد نمیشود🤩 لبخند خودتان را حفظ کنید و دوباره تلاش کنید نمی‌شود که نمیشود. معجزه اینجاست زمانی که لبخند می‌زنید افکار و روان شما به سمت اتفاقات منفی حرکت نمیکند.

در آخر به یاد داشته باشید که زندگی توام با لحظات خوب و بد هست و اگر اتفاقات منفی وجود نداشت ارزش لحظات مثبت شناخته نمیشد ولی همانگونه که لحظه های خوب گذشت روز های تلخ و سخت هم میگذرند فقط سعی کنید برای خودتان ارزش قائل باشید و بار منفی اتفاقات بد را با خود حمل نکنید.

حدیث دوستی

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *