محبوبیت

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

💡🤔محبوبیت چیست؟

 


💡محبوب بودن ، جذابیت ، جذاب بودن و محبوب شدن نزد عام و خاص شاید برای شما هم مهم باشد. شاید شما هم تمایل داشته باشید که دیگران شما را دوست داشته باشند. مورد احترام و توجه باشید. محبوب و مورد احترام بودن لذت بخش است.


💡وقتی صحبت از محبوب بودن و محبوبیت داشتن می‌شود، منظور این نیست که کسی به دلیل کمبودها و کاستی‌ها تمایل داشته باشد که محبوب باشد. بلکه، وقتی صحبت از محبوب بودن می‌شود، یعنی دیگران به شما به عنوان یک انسان بزرگ و متعالی، یک انسان واقعی و دوست داشتنی نگاه کنند.


💡تقریبا همه دوست دارند، مورد احترام واقع شوند، فردی متشخص و دوست داشتنی و البته انسانی وارسته و درست باشند. چنین محبوبیتی در بین بزرگان و در بین افرادی که توانسته‌اند کاری بزرگ برای مردم و ملت خود انجام دهند دیده می‌شود.

 

 

😍و اما…

💥انواع محبوبيت ها

 

⁠⁠⁠⁣  محبوب‌های خطرناک.

محبوب‌های غیرعادی چند دسته هستند و چه ویژگی‌هایی دارند؟

 

محبوب شکاک

این محبوب خطرناک مدام احساس می‌کند که فردی می‌خواهد به او صدمه بزند، از او استفاده کند و یا فریبش دهد. همیشه به این فکر می‌کند که آیا همسرش به او وفادار است؟ همیشه احساس می‌کند که مورد حمله واقع شده است و به سرعت با خشم و پرخاشگری با دیگران برخورد می‌کند.

 

محبوب منزوی

این افراد به ظاهر آرام،کنار آمدن با تنهایی را از همان دوران اولیه کودکی آموخته اند و بیشتر اوقات در داخل خانه و به دور از تعامل با بچه‌های هم سن و سالشان زندگی کرده‌اند و به همین دلیل در بزرگسالی هم به روابط نزدیک با دیگران علاقه ندارند و از آن هیچ لذتی نمی‌برند و به غیر از اعضای خانواده هیچ‌کس به آن‌ها نزدیک و صمیمی نیست.

 

محبوب عجیب و غریب

این دسته از افراد در ابتدای آشنایی فردی جالب و منحصر به فرد به نظر می‌آیند،اما با گذشت زمان متوجه می‌شوید که با فردی کاملا عجیب و غیرعادی رابطه عاطفی برقرار کرده‌اید. حوادث و اتفاقات برای او معنای خاصی پیدا می‌کند.غالبا ظاهر عجیب و غریبی دارد.دوستان صمیمی و معدودی دارد و در موقعیت‌های اجتماعی به شدت احساس ناراحتی می کنند، چون دیگران با رفتار عجیب و غریب آنها  رفتار مناسبی نمی‌کنند.

 

محبوب ضد اجتماعی

فرد ضد اجتماعی، فردی خودخواه و فاقد توانایی همدلی با دیگران است و معمولا به نیازهای دیگران از جمله همسر و فرزندان خود بی اعتنا است.این افراد سوءاستفاده گر،دروغ گو و فریب کار هستند که برای رسیدن به خواسته خود هر کاری انجام می دهند. این افراد معمولا سابقه بازداشت و مشکلات قانونی دارند چون از درک عواقب کارهایی که انجام می دهند ناتوان هستند.

 

محبوب طوفانی

اگر فرد مورد علاقه شما دارای رفتارهای انفجاری و غیر قابل پیش بینی است،اگر رابطه شما با او بارها دستخوش آشوب و آشفتگی و قطع و وصل بسیار می‌گردد و شما همواره به این فکر می‌کنید که چگونه بحران‌های هیجانی محبوب خود را مهار کنید،باید گفت شما با یک فرد طوفانی یا به اصطلاح شخصیت مرزی ارتباط دارید.

 

محبوب نمایشی

باید اعتراف کرد که یک شخصیت نمایشی به دلیل ویژگی‌های سرگرم کننده‌ای که دارد برای همه جذاب است.کیفیت اوائل آشنایی با یک فرد نمایشی هر چه که باشد،در نهایت توجه‌طلبی بی پایان،هیجانات شدید، ناگهانی و قابل پیش‌بینی نبودن او شما را به ستوه خواهد آورد و در زندگی با او همیشه احساس تنهایی خواهید کرد.

 

محبوب خودشیفته

یک فرد خودشیفته واقعی آنقدر ذهنش به خودش مشغول است که به سختی می تواند جایی را در دنیای خودش به فرد دیگری از جمله شما اختصاص دهد.در ارتباط با یک فرد خودشیفته به طور مداوم باید احساس خود بزرگ‌بینی او را تحسین و تمجید کنید. معمولا فاقد حس همدلی با دیگران هستند و به احساسات و نیازهای دیگران توجهی ندارند.

 

محبوب هراسان

اگرچه افراد اختلال شخصیت اجتنابی یا همان هراسان افراد  بدجنس و خطرناکی نیستند،اما زندگی با آنها بسیار خسته کننده است.از آنجایی که یک فرد اجتنابی،کمرو،کم حرف و دارای احساس بی ارزشی و عدم کفایت و هراسان از طرد شدن توسط دیگران است،قبل از کسب احساس اعتماد و اطمینان لازم از تایید شدن توسط شما،از ورود به یک رابطه صمیمانه با شما اجتناب میکنند.

 

محبوب وابسته

چنین فردی به شریک زندگی خود بسیار وابسته می شود و تقاضاهای فراوانی در جهت حمایت و مراقبت از خویش خواهد داشت. رابطه عاطفی با فرد وابسته پس از مدتی از حالت معمول خارج شده و به حالت والد-فرزندی در خواهد آمد و درنهایت رابطه ای که روزی خوشایند به نظر می رسید،حالت خسته کننده و توانفرسایی به خود خواهد گرفت.

 

محبوب وسواسی

ذهن این افراد چنان مشغول جزئیات،قوانین و مقررات می‌شود که اجازه هرگونه تفریحی را بر خود می بندد.آن چنان کمال گرا هستند که به گونهای افراطی خود را وقف کار می کنند و فرصتی برای استراحت و بودن با خانواده پیدا نمیکنند.بسیار با وجدان هستند و در زمینه عمل به موازین اخلاقی انعطاف ناپذیر هستند.

 

چگونه محبوب قلب افراد شویم؟🤔

 

 

1- ديگران را با كاستي‌هايشان بپذيريد.

اينكه به‌دنبال دوستان كامل باشيد، تقريبا هيچ‌گاه ميسر نمي‌شود. ديگران نيز مثل شما ناقص هستند و اخلاق و رفتارهاي ناپسندي هم دارند. پس ديگران را همانگونه كه هستند بپذيريد و به شخصيت آنان احترام بگذاريد و در عين حال سعي كنيد تا حد ممكن به دوستان و اطرافيانتان براي رسيدن به كمال و دوري از نقايص اخلاقي كمك كنيد. شما با نيت خير و با هدف رساندن دوستانتان به رشد شخصيتي قدم برداريد و مطمئن باشيد كه در نظام اخلاقي عالم، اين كار باعث به‌وجود آمدن بركت و محبت براي شما و دوستانتان خواهد شد.

 

2- آداب صحيح گوش‌كردن به حرف‌هاي ديگران را يادبگيريد و به خوبي به كار ببنديد.

گوش كردن هنوز هم به‌عنوان معجزه‌اي در روابط فردي كه باعث گسترش روابط شما مي‌شود، كاربرد دارد.

 

3- صداقت، صداقت و باز هم صداقت.

صداقت در برخورد با ديگران يكي از بهترين راه‌هايي است كه به‌صورت ميان‌بر شما را به محبوبيت در ميان دوستان و اطرافيان مي‌رساند.

 

4- در تمامي رفتارهاي اجتماعي، خودتان را جاي ديگران بگذاريد؛

آنچنان كه دوست داريد با شما برخورد شود، با سايرين تعامل كنيد.

 

5- خيلي‌‌ها اصرار دارند كه به دوستان و نزديكان خود بفهمانند كه با آنها در اتفاقات زندگيشان همدرد هستند

ولي هيچ‌كس به‌طور واقعي نمي‌تواند درد كسي را متوجه شود. پس به جاي همدردي بايد با ديگران همدلي كرد. همدلي فرايندي است كه طي‌آن بايد خودتان را به جاي طرف مقابل بگذاريد و دنيا را از دريچه چشم او ببينيد. در همدلي قضاوت ممنوع است و نبايد در مورد ديگران قضاوت كرد.

 

6- قبل از اينكه كلامي را بر زبان جاري كنيد آن را در ذهن چند ثانيه مرور كنيد و با عقل خود آن را بسنجيد.

ببينيد كه مخاطب شما كيست و آيا اين صحبت مناسب او و شخصيت اوست و آيا جاي چنين صحبتي هست‌يانه؟ در اين صورت شما هر حرفي را در جاي خود استفاده خواهيد كرد و اثر بسيار مثبتي بر روابط خود خواهيد گذاشت.

 

7- ياد بگيريد تا ديگران را به‌خاطر اشتباهاتشان ببخشيد.

اكثر افراد وقتي اشتباهي را مرتكب مي‌شوند، خود متوجه آن مي‌شوند. اگر شما بتوانيد خود را كنترل كنيد و اشتباه ديگران را بزرگوارانه و بدون منت ببخشيد افراد بازخورد بسيار مثبتي از شما خواهند گرفت و اين در محبوبيت شما نزد ديگران تأثير شگرفي خواهد گذاشت.

 

8- از ديگران به‌خاطر رفتارهاي مثبتشان تقدير و تشكر كنيد.

حتي گهگاه با هديه‌اي كوچك اطرافيانتان را خوشحال كنيد. اصلا لازم نيست هديه ارزش مادي زيادي داشته باشد. هديه‌هاي كوچك هم اين پيام را به طرف مقابل منتقل مي‌كنند كه شما آنها را دوست داريد و ارزش زيادي براي آنها قائليد. پس از هديه‌هاي كوچك غافل نشويد.

 

9- در چارچوب شرع و اخلاق، محبت و دوست داشتن خود را به اطرافيانتان ابراز كنيد.

اينكه شما به همكار‌تان بگوييد حس خوبي از همكاري با او داريد و از سپري كردن روز در كنار او لذت مي‌بريد، حس مثبت بسيار زيبايي را به او منتقل مي‌كند.

 

10- تواضع و فروتني يكي از مهم‌ترين رفتارهايي است كه باعث محبوبيت مي‌شود.

سعي كنيد در رفتار و گفتارتان از تكبر و خودبيني خودداري كنيد و همواره در برابر ديگران خاضع و فروتن باشيد.

با دوستانتون به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه دربارهٔ «محبوبیت»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *